Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 15. 12. 2020

7. 12. – 13. 12. 2020

PDF verze


Soutěž Manažer roku zná své vítěze

V 27. ročníku soutěže Manažer roku 2019, vyhlašované Českou manažerskou asociací, zvítězili generální ředitel a předseda představenstva Komerční banky Jan Juchelka a místopředsedkyně představenstva East Bohemian Airport Hana Šmejkalová. Hned dvě ocenění, vítězství v kategorii Zemědělství a místo v TOP 10 nejlepších manažerů, si připsal Jaroslav Kurčík, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Penam. Do finále se za čtvrtstoletí dostalo 1600 osobností, nejvyšším titulem Manažer nebo Manažerka roku bylo oceněno 65 z nich.

Celý článek najdete na tyden.cz

 


Rozhovor s Martinem Hausenblasem

“Dneska řídím firmu tak, že ji vlastně vůbec neřídím,” říká Martin Hausenblas, akcionář společnosti ADLER Czech (nově Malfini). Právě on se stal vítězem kategorie Vizionář v soutěži MANAŽER ROKU 2019. Po předání ceny jsme se ho vyptali třeba na dobrou manažerskou praxi, na motivaci lidí, zvládnutí pandemie a řadu dalších věcí.

Celý rozhovor můžete shlédnout na facebook.com

 


Vít Dočkal mezi TOP 10 Nejúspěšnějšími manažery

Mezi TOP10 Nejúspěšnějších manažerů se letos probojoval Vít Dočkal, vedoucí projektové kanceláře a strategických projektů Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky CIIRC ČVUT. Ocenění obdržel v rámci soutěže MANAŽER ROKU 2019! Na čem Vít Dočkal staví své řízení? Na důvěře a otevřenosti.

Gratulujeme ještě jednou! Více informací na facebook.com

 


Petr Kazík k dalšímu ročníku soutěže Manažer roku 2020

Rok 2020 byl skrze koronavirovou krizi výzvou pro všechny manažery ať už ve firmách, organizacích, nemocnicích nebo školách. My opět hledáme manažera, který svou roli zvládl nejlépe – hledáme Manažera roku 2020. Prezident České Manažerské asociace, Petr Kazík, vyzývá všechny manažery, aby se přihlásili i přes svou zaneprázdněnost v současných nelehkých časech. Slavnostní galavečer by měl proběhnout 19. května 2021 na pražském Žofíně.

Celé video ke shlédnutí na facebook.com

 


Josef Klíma, Halka Marethová a Leoš Jiřele mezi TOP 10 nejúspěšnějšími manažery

Ve čtvrtek 3. 12. vyhlásila Česká manažerská asociace (ČMA) výsledky 27. ročníku prestižní podnikatelské soutěže MANAŽER ROKU. V silné konkurenci nejlepších českých manažerů uspěli zástupci výrobních družstev, kteří se umístili na předních pozicích. Mezi deseti nejlepšími manažery za rok 2019 se v TOP 10 umístil Ing. Josef Klíma, předseda ELAP výrobní družstvo, který se stal rovněž vítězem kategorie Manažer digitálního věku. Vítězkou kategorie Manažer malého a středního podniku se stala Ing. Halka Marethová, předsedkyně KOVOS družstvo Teplice. Mezi finalisty soutěže byl i Leoš Jiřele, předseda SOLEA CZ výrobní družstvo.

Více informací na scmvd.cz

 


Sestřih momentů ze slavnostního předání ocenění Manažer roku

Slavnostní předání ocenění nejlepších manažerů v rámci soutěže Manažer roku 2019 je za námi a my jsme rádi, že vám můžeme přinést sestřih z celé slavnostní události. Manažerem roku pro rok 2019 se stal pan Jan Juchelka, generální ředitel Komerční banky. Manažerkou roku 2019 se stala paní Hana Šmejkalová z East Bohemian Airport.

Celé video ke shlédnutí na facebook.com

 


Rozhovor s Manažerem roku 2019 Janem Juchelkou

Soutěž Manažer roku 2019 zná svého vítěze. Stal se jím generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka. Ocenění získal mimo jiné za projekt největší strukturální změny Komerční banky za posledních 20 let – KB Change 2020. Jan Juchelka považuje za úspěch nejen vytvoření dvouletého strategického plánu KB Change 2020 samotného, ale především jeho implementaci. “Excelovali jsme jako tým a všichni zaměstnanci Komerční banky v jeho uvádění do života” říká Juchelka.

Celý rozhovor si poslechněte ve videu na facebook.com

 


Práce je zároveň mým koníčkem“ říká Hana Šmejkalová

Ocenění Manažerka roku 2019 získala Hana Šmejkalová, Místopředsedkyně představenstva East Bohemian Airport. Své strategické myšlení a schopnost kreativně a pružně reagovat nyní Hana Šmejkalová plně využila při coronavirovém managementu. I přesto, že je letecký průmysl jedním z nejzasaženějších odvětví, East Bohemian Airport se podařilo najít nové úspěšné cesty – například letecký most CARGO mezi Čínou a ČR.

Celý inspirativní rozhovor s Manažerkou roku 2019 si poslechněte zde facebook.com

 


Soutěž Manažer roku zná své vítěze

V 27. ročníku soutěže Manažer roku 2019, vyhlašovaném Českou manažerskou asociací, zvítězili generální ředitel a předseda představenstva Komerční banky Jan Juchelka a místopředsedkyně představenstva East Bohemian Airport Hana Šmejkalová. Hned dvě ocenění, vítězství v kategorii Zemědělství a místo v TOP 10 nejlepších manažerů, si připsal Jaroslav Kurčík, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Penam. Komise sledovala čtyři okruhy aktivit manažerů – jejich minulost, zlepšování a schopnost motivovat lidi, využití příležitostí a řešení hrozeb a vytváření udržitelné budoucnosti a benchmarking. Uspět v soutěži tedy nebylo vůbec jednoduché a je to velký úspěch.

Více informací na nejbusiness.cz

 

Manažeři a management

ŠKODA AUTO získala cenu personalistů

Společnost ŠKODA AUTO znovu uspěla v soutěži Cena personalistů, kterou pořádá Klub zaměstnavatelů. Výsledky letošního ročníku, poznamenaného dopady nemoci covid-19, se vyhlašovaly neobvyklou formou během prezentace přenášené online na profesní sociální síti LinkedIn. Oblast HR automobilky ŠKODA AUTO získalo za svůj projekt ANTICOVID-19 celkové první místo a také zvláštní cenu věnovanou aktivitám proti šíření pandemie. Po sérii prestižních ocenění, jako je Zaměstnavatel roku nebo Randstad Award, se jedná o další úspěch v oblasti řízení lidských zdrojů.

Více informací na skoda-storyboard.com

 


Dvě ocenění pro výrobce stavebnin Wienerberger

Letošní podzim přinesl společnosti Wienerberger další potvrzení kvality sortimentu, a to v podobě hned dvou ocenění od odborníků z oblasti stavebnictví a architektury. Prvním je vítězství v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2019 a druhým bronzová Známka kvality VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavebnictví a architekturu 2020.

Více informací na stavbaweb.cz


Metrostav jako první v Česku zbavil elektrárnu rtuti

Unikátní projekt Metrostavu v Elektrárně Mělník I využívá k odstraňování rtuti technologii společnosti Gore. Zařízení je první svého druhu v Česku a druhé v ostrém provozu v Evropě. Stavbaři divize 3 společnosti Metrostav využili k instalaci nové technologie odstavený absorbér druhé odsiřovací linky, do nějž osadili reaktor na odstraňování rtuti.

Více informací na stavebniserver.com

 


Křetínský reorganizuje svou skupinu, do EPH se asi vrátí Tkáč

„Vznik EP Corporate Group a EP Equity Investment je logickým krokem, který reflektuje skutečnost, že stále významnější část našich aktivit směřuje mimo energetiku. Za tohoto stavu je třeba jasně odlišit, že EPH je a bude čistě energetickou utilitou a není subjektem, který investuje do jiných oblastí,” uvedl Křetínský. Možný návrat Tkáče do EPH inicioval Křetínský, otevře to podle něho prostor pro další akviziční růst skupiny. V případě úspěšného dokončení jednání si EPCG podrží v EPH podíl 56 procent a plnou manažerskou kontrolu a zaniknou závazky Křetínského společností z původní akvizice Tkáčova podílu v EPH. EPCG transakcí rovněž získá podíl 56 procent ve fotbalovém klubu Sparta Praha.

Více informací na pro-energy-cz

 

Monitoring médií České manažerské asociace
byl připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter