Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 12. 7. 2021

05.07.-11.07.2021

Tadeáš Rulík

Jak Češi dobývají Francii

Firma Linet miliardáře Zbyňka Frolíka* si ráda připisuje plusové body. Například když se její zdravotnická lůžka objevila v sérii filmů s Jamesem Bondem. Právě teď získala jednu ze svých největších zakázek v historii. Vybaví několik desítek fakultních nemocnic po celé Francii. Linet je jedním z příkladů toho, jak v poslední době roste objem českého byznysu právě s touto zemí.

*Vítěz soutěže Manažer roku 2017

Zdroj: www.tydenikhrot.cz


Jak řešit raketový růst cen vstupů do výroby?

České malé a střední podniky čelí největší skokové změně v obchodních vztazích od sametové revoluce. Během dvou měsíců zdražily vstupní materiály do výroby o 100–200 %, některé materiály nejsou dostupné vůbec. Firmy mají velké potíže dodržet smlouvy a termíny, zakázky jsou ztrátové, některé projekty se zastavují zcela, takže očekávané oživení se konat nebude.

„Řada malých a středních firem ale neví, že je zde k dispozici velmi výhodné financování od ČMZRB* ve formě programu COVID III a COVID Invest, ale i dalších našich produktů, které mohou být klíčem k řešení. Podpora z těchto programů může být zvýhodněné financování provozního financování, tedy zvýšení skladových zásob a objednávání materiálů ve větších objemech,“ říká Jiří Jirásek, předseda představenstva a generální ředitel ČMZRB.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.amsp.cz


Projekt Moje vize nula ocenil opět nejlepší práce

Zlepšit stav dopravní nehodovosti v České republice a nastartovat zájem mladých lidí o problematiku silniční bezpečnosti je cílem projektu MOJE VIZE NULA: Studenti pro bezpečné silnice. Třetí ročník vyhlásil nejlepší letošní studentské práce v úterý 29. června v prostorech Pojišťovny Kooperativa*.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.drbna.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter