Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 5. 7. 2021

28.06.-04.07.2021

Tadeáš Rulík

Podnikatelé již mohou žádat o investiční úvěry v programu COVID III

Podporu ze záručního programu COVID III (Program) budou moci čerpat podnikatelé nově také na projekty investičního charakteru, to znamená např. na nákup strojů, zařízení, technologií, licencí, softwarů, nemovitostí apod. Tuto úpravu připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB)* ve spolupráci s Českou bankovní asociací a zástupci komerčních bank.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.businessinfo.cz


Velké francouzské firmy v Česku založily Fórum pro udržitelné podnikání

Velké francouzské firmy působící v České republice oznámily, že v rámci Francouzko-české obchodní komory zakládají Fórum pro udržitelné podnikání. Dohodly se na tom společnosti Engie, Komerční banka*, jejímž většinovým vlastníkem je Société Générale, Schneider Electric a Veolia.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.cesky.radio.cz


Vláda schválila pomoc lidem a obcím na jižní Moravě postiženým živelní pohromou

Podnikatelé postižení řáděním tornáda budou moci využít dotační program Ministerstva průmyslu a obchodu. Na nákup nového dlouhodobého majetku jako náhrady za zničený budou moci dostat až jeden milion korun, 50 000 korun z této částky bude jednorázová podpora na úklidové práce. Dalších až 45 milionů korun na rekonstrukci své firmy si budou moci bezúročně půjčit od Českomoravské záruční a rozvojové banky*. Vláda na tuto podporu vyčlenila až 200 milionů korun.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.vlada.cz


Studenti VUT představili jubilejního Dragona X i první elektrickou formuli

Hned dva nové monoposty formule v sobotu 26. června slavnostně představili studenti brněnského Vysokého učení technického*. Mladí konstruktéři z týmu TU Brno Racing se výzev nebojí a vedle jubilejního desátého modelu se spalovacím motorem Dragon X budou letos závodit i se svou první formulí na elektrický pohon.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.technickytydenik.cz


V ČR opět porostou velké fotovoltaické parky. Investiční dotace poskytne Modernizační fond

Modernizační fond přináší investiční podporu pro velké fotovoltaické elektrárny. Po deseti letech, kdy se v ČR stavěly a podporovaly výhradně malé elektrárny na střechách domů, se tak znovu začnou stavět velké solární parky. Ministerstvo životního prostředí na konci května představilo podrobnosti k vyplácení této podpory, přibližuje rozhovor s Janem Krčmářem ze Solární Asociace*.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.oze.tzb-info.cz


Soutěž, která zachraňuje životy. Projekt MOJE VIZE NULA ocenil opět nejlepší práce

Zlepšit stav dopravní nehodovosti v České republice a nastartovat zájem mladých lidí o problematiku silniční bezpečnosti je cílem projektu MOJE VIZE NULA: Studenti pro bezpečné silnice. Třetí ročník vyhlásil nejlepší letošní studentské práce v úterý 29. června v prostorech Pojišťovny Kooperativa*.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.protext.cz

 


Nižší emise i spotřeba vody, rychlejší tempo inovací – Zpráva o udržitelném rozvoji Skupiny ČEZ přehledně mapuje zelenání společnosti

„Naše nová Vize 2030 Čistá Energie Zítřka stojí na ambiciózních cílech, které plně reflektují nutnou přeměnu energetiky směrem k nízkoemisní. Zároveň však zohledňuje naše dosavadní snažení v oblasti udržitelného rozvoje, což definovalo jasné mantinely, ve kterých lze stanovené cíle skutečně naplnit. Zavázali jsme se například snížit během dekády podíl výroby elektřiny z uhlí z téměř 40 % na cca 12 %. Zároveň se připravujeme na výstavbu velkých obnovitelných zdrojů v České republice. Do deseti let chceme vybudovat tyto čisté zdroje s kapacitou až 6 000 MW,“ říká Daniel Beneš*, generální ředitel a předseda představenstva ČEZ.

*Vítěz soutěže Manažer roku 2014

Zdroj: www.pro-energy.cz


Ve zdravotnictví je nyní zřejmě peněz dost, i na úkor rezerv pojišťoven. Podle Cikrta tak ale nebude vůle ke změnám

Zdravotnictví je na tom nyní finančně dobře. V debatě v Událostech, komentářích se na tom shodli náměstkyně ministra zdravotnictví Helena Rögnerová* a šéfredaktor Zdravotnických novin Tomáš Cikrt.

*Vítězka soutěže Manažerka roku 1999

Zdroj: www.ct24.ceskatelevize.cz


Komerční banka se dostala na Harvard. Studenti se na jejím příkladu učí, jak na agilitu v korporátech

Na prestižní Harvard Business School se snaží předávat zkušenosti na základě aktuálních příkladů z praxe a v tématu agilní transformace jim slouží jako referenční případ právě Komerční banka. Studie nazvaná Enterprise Agility at Komerční Banka vyšla v časopise Harvard Business Review a byla zařazena do školních osnov. Studentům MBA programů chodí popisovat své zkušenosti i sám CEO Komerční banky Jan Juchelka*.

*Vítěz soutěže Manažer roku 2019

Zdroj: www.czechcrunch.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter