Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 7. 6. 2021

31.05.-06.06.2021

Tadeáš Rulík

Desatero úspěšného byznysmena: Důležité je, co po vás zbyde, říká Martin Hausenblas*

Podnikatel a filantrop Martin Hausenblas se rád pouští do projektů, které podle něj mají smysl. Sedmačtyřicetiletý byznysmen vybudoval jednoho z předních evropských výrobců a distributorů reklamního textilu, společnost Malfini (dříve Adler), a taxi platformu Liftago. Jaké je podnikatelské desatero muže, který by teď v Česku chtěl postavit rychlodráhu?

*Ambasador ČMA a vítěz Manažera roku 2019 v kategorii Vizionář

Zdroj: www.forbes.cz/


Vrcholí pátý ročník Ekonomické olympiády, jež zvyšuje studentům finanční gramotnost, upozorňuje Martina Bacíková

Ve středu 9. června 2021 vyvrcholí již pátý ročník Ekonomické olympiády pořádané Institutem ekonomického vzdělávání. Do celostátního finále se probojovalo 50 středoškolských studentů ze všech 14 krajů České republiky.

„Díky Ekonomické olympiádě se daří zvyšovat povědomí o ekonomických tématech mezi studenty středních škol. Zároveň se snažíme zlepšovat jejich finanční gramotnost, díky čemuž budou připraveni třeba na budoucí plánování rodinného rozpočtu, budou lépe reagovat na mimořádné výdaje nebo se budou schopni orientovat v nabídce finančních produktů,“ přiblížila význam olympiády Martina Bacíková*, zakladatelka a ředitelka Institutu ekonomického vzdělávání.

*Finalistka soutěže Manažer roku 2019

Zdroj: www.protext.cz


Společnost Elektrárna Dukovany II dnes požádala o vydání územního rozhodnutí pro nový jaderný zdroj v lokalitě Dukovany

„Postupujeme v souladu s harmonogramem, kdy na sebe jednotlivé etapy navazují. Stávající trend evropské energetiky potvrzuje naše původní předpoklady, že stabilní, a především bezemisní významný zdroj budeme v příštích desetiletích nutně potřebovat. A my děláme vše pro to, abychom i v budoucnu byli mezi moderními a úspěšnými energetickými firmami,“ říká předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš*.

*Vítěz soutěže Manažer roku 2014

Zdroj: www.ceskenoviny.cz


Czechoslovak Group* chystá další emisi dluhopisů. Až za dvě miliardy

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Grup (CSG) vydá dluhopisy za 1,5 miliardy korun s možností navýšení až na dvě miliardy korun. Datum emise je stanoveno na 1. července. Firma, kterou vlastní a řídí podnikatel Michal Strnad, o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.forbes.cz


Bezpilotní letoun z VUT pomáhá hledat invazní rostliny

Malé bezpilotní letadlo uzpůsobené pro potřeby monitorování výskytu invazních druhů rostlin. To je jeden z výsledků dlouholeté spolupráce Vysokého učení technického v Brně*a Botanického ústavu Akademie věd v Průhonicích. Zatímco na Leteckém ústavu strojní fakulty vzniká funkční vzorek vylepšeného letounu, botanici ladí algoritmy, pomocí kterých v získaných podkladech automaticky detekují nepůvodní rostliny. Systém má usnadnit a zlevnit monitorování nepůvodních druhů, jako je například nebezpečný bolševník.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.technickytydenik.cz


Digitalizace v Siemens: právě tady a právě teď

Siemens*. Jméno, které ať zazní kdekoli na světě, každý ví, že si je má spojit se špičkovými technologiemi – pro soukromé osoby i pro firmy. Abychom se dozvěděli více právě o těch, jež jsou určeny pro výrobní firmy, vypravili jsme se do českého sídla společnosti Siemens v pražských Stodůlkách za Tomášem Dubou, ředitelem obchodního úseku Motion Control.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.mmspektrum.com


JOB AIR Technic má navzdory krizi letectví plný opravárenský hangár

Na začátku minulého roku společnost JOB AIR Technic spadající do holdingu Czechoslovak Group* slavnostně otevřela nový opravárenský hangár s dílenským a skladovacím zázemím. Netajila se smělými plány. Zbrzdil je nástup koronavirové pandemie, jež zcela paralyzovala leteckou dopravu. Letecké opravny sídlící na letišti v Ostravě-Mošnově se přes tuto situaci dokázaly přenést, mají plný hangár, za covidový rok 2020 dosáhly tržeb 659 milionů korun a ukazatel EBITDA činil 76 milionů korun.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.e15.cz


V úpravně vody Želivka spustil Mestrostav zkušební provoz čištění uhlím

Modernizaci úpravny, kterou z 90 procent vlastní hlavní město, provedlo sdružení vedení firmou Metrostav*, jež postavilo novou halu o rozloze 5000 metrů čtverečních vybavenou filtry s granulovaným aktivním uhlím. Dosud úpravna využívala pískové filtry, dezinfekci ozonem a úpravu vápenným hydrátem a plynným chlorem.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.ekolist.cz

 


Jedna „petka“ na spláchnutí stačí. České Siko* učí svět šetřit vodou

Rodinná firma Siko investovala 150 milionů korun do švýcarského inovátora Swiss Aqua Technologies. Se startupem má globální ambice, podle šéfa Tomáše Valy brzy přeroste miliardové koupelnové impérium.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.seznamzpravy.cz


Českomoravská záruční a rozvojová banka* nabízí nové přístupy a poradenství při přípravě projektů

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR pořádá dne 8. června 2021 od 10:00 v rámci projektu Rok nových příležitostí 2021 webinář na téma ČMZRB nabízí nové přístupy a poradenství při přípravě projektů.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.businessinfo.cz


Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group, pod níž spadá i pojišťovna Kooperativa*,ohlásila, že končí s pojišťováním uhelných aktivit svých klientů

Již druhá finanční instituce z Rakouska odmítá spolupráci na uhelných projektech. Zároveň si však uvědomuje, že bez účasti dalších zemí se evropský boj proti CO2 obrátí proti Evropanům.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.iuhli.cz


Ceny rostou, dodávky váznou. Složitou situaci vnímá i Metrostav

Už několik let před vypuknutím pandemie stavební náklady setrvale rostly a řada developerů doufala, že se brzy zastaví a s případným ochlazením ekonomiky snad i trochu klesnou. Developerský sen se ale kvůli koronaviru nejenže nesplnil, ale dokonce se změnil v noční můru. Stejně jako v řadě jiných odvětví pandemie narušila etablované ­obchodní vztahy a dodržet slíbenou dodávku materiálu či samotnou realizaci často vyžaduje nadlidské úsilí.

Jak říká Vojtěch Kostiha, mluvčí skupiny Metrostav*, v důsledku koronavirových opatření měla tato společnost například problém dostat své pracovníky na zahraniční projekty, a tak se musely složitě vyjednávat výjimky na vycestování a objednávat třeba speciální lety.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.archiv.ihned.cz


Nevyhovující železniční most přes Orlík se dočká rekonstrukce. Za více než půl miliardy jej opraví Metrostav*

Stávající most převádí železniční trať přes Orlickou přehradu mezi obcemi Červená nad Vltavou a Vlastec. Mostní objekt z roku 1889 tvoří tři jednokolejné ocelové konstrukce. Stavba zahrnuje rekonstrukci mostu s navazující rekonstrukcí železničního svršku a spodku a souvisejících kabelových vedení. Stavební stav mostu je již nevyhovující a nosná konstrukce je za hranicí své životnosti. Rekonstrukce potrvá až do října roku 2024.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.ekonomickydenik.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter