Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 1. 12. 2020

22.11- – 28. 11. 2020


Petr Kazík – škola musí naučit studenty se učit

Petr Kazík je úspěšným manažerem, který se v červnu tohoto roku stal prezidentem České manažerské asociace. Prezidentem ale není pouze tam, tuto funkci zastává i v pěveckém sboru Permoník, jehož je dlouholetým aktivním členem. Vedle toho působí jako lektor v akademickém i komerčním prostředí. V následujícím rozhovoru se dozvíte nejen to, jak vidí budoucnost vzdělávacího systému, ale například co to obnáší být prezidentem České manažerské asociace nebo jak se karvinský pěvecký sbor může dostat ke koncertování v Carnegie Hall.

Celý rozhovor s prezidentem ČMA najdete na sokolska33.cz

 


Vadim Petrov v novém studiu ČMA

Minulý čtvrtek proběhlo historicky první Studio ČMA, unikátní projekt rozhovorů s českými top manažery, kde se hlavní debata točí samozřejmě kolem managementu, ale i běžného života. A prvním hostem Studia ČMA a moderátora Vadima Petrova byl Gabriel Berdár, bývalý vrcholový manažer, který svého času šéfoval například Českému Telecomu.

Na postřehy z jeho praxe se můžete nyní podívat formou sestřihu nebo na celou debatu na facebook.com.

 


Medailonky finalistů 27. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Ivo Hanáček | Generální ředitel PRECHEZA a.s.
Krédo: Nic není zadarmo! Vše si musíte zasloužit.

Od roku 2011je generálním ředitelem a místopředsedou představenstva společnosti PRECHEZA. Manažerské zkušenosti získal na nejvyšších ředitelských postech, působil celkem v deseti společnostech. Byl členem představenstva CENTROPROJEKT GROUP a také PTDT Co., Ltd., Anhui, China i generálním ředitelem FATRA. Ve svém profesním životě prošel řadu funkcí jako technický ředitel, výrobní ředitel, byl výzkumným pracovníkem.

Manažerský počin: Stabilní hospodářské výsledky v dobách bouřlivých změn na světovém trhu.

Vice informací na facebook.com

 


Medailonky finalistů 27. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Martina Bacíková

Řídí neziskovou organizaci INEV a jeho dlouhodobé směrování. Rozhoduje o nových projektech a dohlíží na průběh Ekonomické olympiády a další projekty. Právě olympiáda je nejvýznamnější projekt, INEV ji rozšířil do dalších evropských zemí. Manažerské schopnosti si ověřila jako co-founder start-upu Dáme zkoušku a Projekt Manager a poté jako Forex and Equity Trader v bance Roklen Fin. Je mentorkou, spustila a moderuje vlastní podcast Econ(y) dnešní doby.

Manažerský počin: Vybudování firmy, která může fungovat bez svého zakladatele.

Vice informací na facebook.com

 


Medailonky finalistů 27. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Petr Poledňák | Jednatel a ředitel Seminaria, s.r.o.
Krédo: Již pětadvacet let se mi líbí slogan newyorských popelářů Ready, Willing and Able.

V roce 2014 založil vzdělávací společnost Seminaria. Od roku 2007 nepřetržitě pracuje v branži odborného vzdělávání profesionálů. Podílel se na koncipování a vývoji produktových typů pro klienty jako jsou elektronická školení formou webinářů, elektronické přezkušování, case studies aj. Od roku 2007 působil na pozici ředitele Nakladatelství FORUM, od roku 2005 byl na pozici obchodního ředitele v Barrandov Studio. V roce 1995 byl jmenován do funkce ředitele Českého centra v New Yorku. Manažerský počin: Vybudování týmu spokojených, kreativních a inovativních zaměstnanců, kteří vytvořili prosperující společnost.

Vice informací na facebook.com

 


Medailonky finalistů 27. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Martin Habina | Jednatel, Managing Director, zakladatel a jeden ze dvou majitelů Epico International s.r.o.
Krédo: Rychlost je v našem odvětví klíčová.

Společnost patří mezi klíčové evropské hráče na trhu s příslušenstvím k mobilním telefonům a počítačům, v roce 2019 prodala powerbanky, nabíječky, rozbočovače nebo kryty na mobily za 185 milionů korun ve 20 zemích Evropy. Firmu budoval se společníkem, začínal v obýváku, nyní má 60 zaměstnanců. Dokázal navázat kontakty na největší hráče v Číně. Tento absolvent VŠE v Praha a Norwegian School Management má podnikání v krvi, dříve založil e-shop, který poté úspěšně prodal.

Manažerský počin: Schopnost reagovat na inovace představené výrobci telefonů.

Vice informací na facebook.com

 


Medailonky finalistů 27. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Petr Paksi | DBA Obchodní ředitel a jednatele JAP FUTURE s. r. o.
Krédo: Život není o čekání až přejde bouřka, je to o tom naučit se tančit v dešti.

Charizmatická osobnost s mimořádným obchodním nadáním, včetně daru vstřícné komunikace s lidmi, jsou prvky, které mu pomohly vybudovat firmu globálního rozměru. V roce 2003 nastoupil do J.A.P. jako obchodní ředitel. V roce 208 se stal většinovým vlastníkem společnosti, která změnila název na JAP FUTURE. Obdržel několik ocenění, v roce 2017 získal cenu v soutěži Marketér roku.

Manažerský počin: Jsem spokojený, že dávám práci 200 lidem a občas můžu pomoct lidem, kteří to potřebují.

Vice informací na facebook.com

 


Průzkum SP ČR: Digitální transformací k odolnosti podniků

Koronavirová krize může urychlit digitální transformaci českých firem. Podniky, které už do digitálních technologií a prvků Průmyslu 4.0 investovaly, si ověřily, že jim tyto investice pomohly lépe zvládnout dopady krize. Ukázal to letošní průzkum Svazu průmyslu a dopravy ČR o využívání Průmyslu 4.0 mezi 99 průmyslovými firmami.

Ve srovnání s loňským průzkumem se letos významně rozšířil okruh firem, které na investice do technologií Průmyslu 4.0 vyčleňují od 5 do 20 procent svých investičních rozpočtů. Zatímco loni jich bylo 27 procent, letos tuto výši investic uvedlo 42 procent účastníků průzkumu. Meziročně menší počet firem uvedl, že do Průmyslu 4.0 vůbec neinvestují. V příštích pěti letech chce 49 procent respondentů zvyšovat objem investic do technologií Průmyslu 4.0. Polovina chce zachovat své investice na stávající úrovni.

Více informací na amsp.cz

 


Maximalizujte ziskovost s řízenými bezpečnostními službami

Přestože více než tři čtvrtiny malých a středně velkých podniků považují kyberbezpečnost za svoji prioritu, stále jim chybí specializované nástroje a interní odborné znalosti k posílení jejich systémů a sítí proti potenciálním hrozbám.

Po celá desetiletí podniky spoléhaly pouze na své interní IT oddělení, které jim poskytovalo, instalovalo a spravovalo technologické systémy podporující jejich podnikání.

Postupem času zjišťujeme, že stále více společností vidí výhody outsourcingu svých IT funkcí poskytovatelům řízených služeb (Managed Service Provider, MSP). Po celou dobu se prostředí hrozeb neustále rozrůstá, množí se regulační požadavky a majitelé firem si více uvědomují dopad bezpečnostních incidentů.

Pro každého MSP, který se snaží vyřešit technologické problémy svých klientů je klíčový růst a ziskovost. Společným problémem s MSP však je, že rostou příliš rychle bez vhodných nástrojů, které dostatečně podporují jejich klientské prostředí.

K dosažení růstu a vysoké ziskovosti musí MSP využívat automatizaci a integrované produkty, kdykoli je to možné.

Více informací najdete na channelworld.cz

 


CzechInvest: Pandemie koronaviru přinesla nové investiční příležitosti

V předchozím čtvrtletí se předpokládalo, že se investoři v důsledku pandemie COVID-19 zaměří především na ekonomickou odolnost akvizic. To se potvrdilo jen částečně. Jejich pozornost si získaly rizikovější investiční cíle a investice do společností v obtížích. Krize také urychlila generační výměny v řízení společností, které často vedly k jejich prodeji.

Očekává se, že firmy zapojené do vývoje podnikových informačních systémů budou méně ovlivněny dopady koronavirové krize. Zároveň poroste počet fúzí a akvizic v oblasti e-commerce. Některé země EU pravděpodobně zpřísní regulační opatření pro přímé zahraniční investice na ochranu stability svého trhu.

Více informací na parlamentnilisty.cz

 


Ivan Bednárik dostal nabídku na post šéfa ČD

Šéf ČD Cargo Ivan Bednárik dostal nabídku na post předsedy představenstva Českých drah, oslovil jej šéf dozorčí rady společnosti Pavel Kysilka. V čele státního dopravce by Ivan Bednárik mohl na-hradit Václava Nebeského, kterému chce Pavel Kysilka nabídnout v představenstvu post místopřed-sedy. Pavel Kysilka to včera uvedl ve svém stanovisku k aktuálnímu dění ve společnosti. O změnách ve vedení podniku bude rozhodovat dozorčí rada v příštím týdnu. Pavel Kysilka v souvislosti s při-pravovanými změnami poukázal na současnou krizi a velký propad příjmů Českých drah. Tržby spo-lečnosti jen za jízdné letos klesnou asi o tři miliardy korun. “Podle našeho názoru je v tuto chvíli po-třeba tým představenstva posílit zejména v oblasti finančního řízení,” uvedl Pavel Kysilka. Zároveň ale dodal, že firma podle něj stávající situaci zvládá dobře.

Další informace v listu Dopravní noviny

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter