Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 13. 4. 2021

5. 4. – 11. 4. 2021

Jakou nejzásadnější změnou podle vás prošlo české bankovnictví v roce 2020? Odpovídá Jan Juchelka* z Komerční Banky

Rok 2020 je ve znamení home office, digitalizace a odpovědného přístupu. Covidová krize akcelerovala řadu změn i v bankách. Například zavedením práce na dálku a digitalizací řady činností. A také ve zrychlení a rozšíření online komunikace s klienty. Firmám se teď nabízí příležitost, aby redefinovaly přístup ke svému byznysu. V Komerční bance ji cítíme jako šanci harmonizovat náš provoz s principy udržitelnosti. Snižujeme uhlíkovou stopu, do roku 2026 chceme dosáhnout uhlíkové neutrality. Jako významná česká banka jsme i součástí transformace ekonomiky směrem k bezemisním energetickým zdrojům. Vidím to jako velkou příležitost sociální i byznysovou.

Zdroj: www.reportermagazin.cz

* Manažer roku 2019


Marketing firmy Packeta v zahraničí řídí Barbora Langer

Marketingovou ředitelkou zahraničních entit skupiny Packeta, majitele Zásilkovny, se stala Barbora Langer. Obsadila pozici head of marketing pro oblast střední a východní Evropy (CEE) a oblast Německa, Rakouska a Švýcarska (DACH). „Chceme výrazně posilovat na zahraničních trzích a naplňovat naši vizi být globální platformou pro sektor e-commerce,“ uvedla zakladatelka Zásilkovny a šéfka Packety Simona Kijonková. Marketingovým ředitelem celé skupiny Packeta zůstává Milan Šmíd.

Zdroj: www.mediar.cz

* finalista MR 2019


U Fulneku vzniká vývojový, distribuční a skladovací komplex. Zaměstná 150 lidí

Vlastníkem projektu je společnost mcePharma z Bílovce, která vyvíjí a vyrábí doplňky stravy, doplňková krmiva a premixy. Její specializací jsou tablety rozpustné v ústech a práškové formy v různých formách balení od sáčků, sticků až po pytle. „Spojené stavební povolení a územní rozhodnutí jsme dostali 8. dubna. Nyní nás čeká velmi náročné sedmiměsíční období, během kterého by měl být celý komplex postaven. Předpokládané otevření plánujeme v říjnu tohoto roku,“ říká Andrea Doležalová, výkonná ředitelka společnosti mcePharma.

Zdroj: www.patriotmagazin.cz

* finalistka MR 2019 a TOP 15


Vysokoškolští studenti oboru zdravotnický záchranář posílí vybrané posádky pražské záchranky

„Díky ochotě zástupců vysokých škol a samotných studentů jsme vytvořili skupinu několika desítek dobrovolníků, kteří začnou sloužit v denních směnách u našich výjezdových skupin. Pro posádky budou znamenat ?ruce navíc“ v těchto dnech vítanou pomoc a studenti rozšíří své zkušenosti a znalosti ve skutečně napjatém provozu,“ říká Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

Zdroj: www.prahadnes.info

* Vítěz Manažera roku 2019 v kategorii Nezisková sféra


Martina Bacíková*: Říkali mi, že bych byla šťastná, kdybych byla více submisivní

Finanční gramotnost nepatří mezi nejsilnější stránky Čechů a Martina Bacíková se to rozhodla změnit. Založila Institut ekonomického vzdělávání a pořádá Ekonomickou olympiádu pro studenty. „Společnost i ekonomika se mění a mladí lidé před 50 lety potřebovali pro svůj úspěch něco úplně jiného, než potřebuje dnešní generace,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.

Zdroj: www.idnes.cz

* finalistka MR 2019


ČEZ chystá obří projekty nových fotovoltaických elektráren v Česku

Na konci března energetická společnost ČEZ dokončila prodej rumunských aktiv 31. března 2021. Získané finanční prostředky společnost hodlá mimo jiné investovat do výstavby velkých pozemních solárních elektráren v Česku. ČEZ hodlá postavit až 1 GW nových solárů do roku 2025.

Zdroj: www.solarninovinky.cz


SMART záruky pomůžou firmám s digitalizací

Téma digitalizace dlouhodobě rezonuje jak v ČR, tak na půdě Evropské unie, a proto byl unijní program COSME rozšířen o část „Digitalisation“. Ten tak nyní více podpoří realizaci projektů malých a středních podniků zaměřených právě na digitalizaci. „Nemusí se jednat pouze přímo o digitalizaci nabízených produktů a služeb, nebo reorganizaci infrastruktury či procesů ve firmě, uznatelným nákladem budou také například školení, která zlepší digitální dovednosti zaměstnanců,“ přibližuje Jiří Jirásek, předseda představenstva a generální ředitel ČMZRB.

Zdroj: www.businessinfo.cz


Strnadova Czechoslovak Group plně ovládla výrobce brzd pro kolejová vozidla DAKO-CZ

Slovenská společnost Tatravagónka prodala svůj minoritní podíl ve výrobci brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla DAKO-CZ. Vlastníkem akcií se stal dosavadní majitel většiny ve firmě, holding Czechoslovak Group (CSG) Michala Strnada.

Zdroj: www.zdopravy.cz


Přejímky dodávek musíme dělat i přes kameru, říká David Chour z Czechoslovak Group

S obchodními partnery se musíme setkávat v třetích zemích a přejímky dodávek dělat často i přes kameru, říká k době koronavirové místopředseda představenstva Czechoslovak Group David Chour. Vládě by doporučil otevřít obchody a nastavit stabilní pravidla, neměnit je ze dne na den.

Zdroj: www.e15.cz


Žena jako fenomén, od něhož se můžete v businessu učit

Počet žen se v podnikatelských a manažerských pozicích zvyšuje. Není divu, protože tyto osobnosti vynikají v mnoha ohledech. Je téměř jedno, zda firmy vlastní nebo je řídí. Jejich přístup je předurčuje k úspěchu i v dobách krize. Interim manažer a jednatel firmy J.I.P. pro firmy Ing. Jiří Jemelka, MBA, v komentáři poukazuje na to, jak se z jejich stylu vedení poučit a náročné momenty lépe překonat.

Zdroj: www.casopisczechindustry.cz


Projekt s názvem Proč Karviná láká více poznat město. Rozhovor s Petrem Kazíkem

T-Mobile staví na CIIRC ČVUT nejmodernější 5G kampusovou síť pro průmyslové využití

Společnost T-Mobile Czech Republic postaví v nejbližších měsících pro Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT nejmodernější kampusovou síť v České republice.

Zdroj: www.zakazka.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter