NOMINACE DO 31. ROČNÍKU SOUTĚŽE MANAŽER ROKU SPUŠTĚNY! NOMINUJTE INSPIRATIVNÍ MANANŽERSKÉ OSOBNOSTI UŽ DNES!

 

Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 26. 3. 2021

29. 3. – 4. 4. 2021

PDF verze

Olga Girstlová* vyprávěla o milnících svého podnikání

Olga Girstlová byla v 90. letech nepřehlédnutelnou součástí vznikajícího podnikatelského prostředí tehdejšího Československa. Společně se svým otcem a manželem založili v květnu 1990 společnost GiTy. Vsadili na komoditu s obrovským potenciálem technologického růstu.

* Viceprezidentka ČMA

Zdroj: www.mmspektrum.com


Simona Myslikovjanová novou předsedkyní Klubu vzdělávání manažerů

Novou předsedkyní Klubu vzdělávání manažerů ČMA se stala Simona Myslikovjanová.

Zkušená manažerka, lektorka a trenérka s 20letou praxí ve vzdělávání managementu je jednatelkou společnosti SiMyCo.

Zdroj: www.cma.cz


Lze spojit víru, zbožnost a rodinnou firmu? Odpověď dává Jaroslava Valová ze společnosti SIKO*

Co je předpokladem pro to, aby rodinná firma z malého města obstála? Jak vzniklo jejich rodinné heslo „S chutí“? Dá se v byznysu pracovat srdcem? To msi můžete poslechnout v pořadu Jak to vidí… se sestrou Angelikou.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.dvojka.rozhlas.cz


Fenix Group jde cestou zahraničních akvizic

Cyril Svozil* založil v roce 1990, krátce po politických změnách, v bývalém Československu společnost Fenix vyrábějící sálavé topné panely. Později k nim přibyly další produkty a příslušenství a vznikl holding Fenix Group skládající se z dvanácti firem, z toho je devět zahraničních. V nabídce elektrických sálavých systémů je dnes Fenix Group evropskou jedničkou.„Holding Fenix má pouze jednu prioritu, které je vše ostatní striktně podřízeno. Tou prioritou je zákazník a jeho naprostá spokojenost,“ říká v rozhovoru zakladatel a jednatel Fenix Group Cyril Svozil. Jeho syn, Cyril Svozil mladší, zastává pozici viceprezidenta, ve skupině pracovala také manželka Alena, dcera Kateřina řídí největší firmu holdingu, Fenix Trading.

* Manažer roku 2019 v kategorii Průmysl

Zdroj:


Podnikání nad propastí? Existuje sedm tipů, jak do ní nespadnout

Čekat, že stát podnikatele zachrání, je jen odkládání krachu. Mnohem užitečnější je podívat se, kde se dá ušetřit a najít nové cesty, jak svůj um zhodnotit, vysvětluje Jiří Jemelka ze společnost J.I.P. pro firmy.

* Kolektivní člen

Zdroj: www.seznamzpravy.cz


Pomníky socialismu JZD: Zlikvidujme vřed vesnic, říká expert na brownfields Dýr

Moderní vinařství, kompostárna, ale i zázemí pro rekreaci. Budoucí využití chátrajících areálů JZD zkoumají v posledních letech studenti Vysokého učení technického v Brně pod vedením Petra Dýra z Ústavu architektury Fakulty stavební. Ten si přeje, aby tyto kaňky na kráse vesnic postupně vymizely.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.hodoninsky.denik.cz


Největší nano-čističku vzduchu pro Evropu buduje společnost Linde Gas ČR *

Když Pavel Stančík, vedoucí servisu a instalací ze společnosti Linde Gas CZ, získal v roce 2018 ocenění v kategorii “Innovation” v mezinárodní soutěži Linde RME Awards, tušil, že odstartoval velký průlom v enviromentálním přístupu a vnímání odpovědnosti firem k ochraně životního prostředí, který tím nyní společnost Linde Gas světu nově nastavila. Svým vizionářským přístupem, stanovila společnost Linde Gas ČR, světu zcela nový směr a etalon, představující cestu zodpovědného chování firem, vůči živ. prostředí a planetě.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.nano4people.cz


Modernizace zdymadla Hořín vrcholí

Lídr českého stavebního trhu Metrostav* dokončuje modernizaci vltavského vodního díla Hořín u Mělníka. Ve čtvrtek 1. dubna se podařilo po půlročním omezení obnovit provoz velké plavební komory. Je to dobrá zpráva především pro dlouhé lodě, které už od této chvíle místem proplují směrem na Prahu bez omezení.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.stavba.tzb-info.cz


Byl to kariérní hazard, říká docent Kacr

Doyenem, neboli žijící legendou vysokého školství ve Zlíně, tak přesně je možné označit docenta Josefa Kacra. Stál u zrodu Fakulty managementu a ekonomiky UTB* a 4. dubna 2021 oslavil 95. narozeniny. O dění ve světě ekonomiky se zajímat nepřestává.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.fame.utb.cz


Asociace kritizují, že hospodářský výbor nepřijal pozměňovací návrhy k solárům

Svaz moderní energetiky, Solární asociace * a ekologické Hnutí Duha kritizují, že sněmovní hospodářský výbor nepřijal žádný z pozměňovacích návrhů k novele zákona o podporovaných zdrojích energie. Vyplývá to z jejich vyjádření, která dnes zaslaly ČTK. Poslanci už na konci ledna v prvním čtení podpořili vládní návrh, který počítá s tím, že podpora pro solární elektrárny se sníží.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.energyhub.eu


Prezident republiky přijal Yoav Har-Evena a Michala Strnada

Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 31. března 2021 na Pražském hradě Yoav Har-Evena ze společnosti RAFAEL Advanced Defense Systems Ltd. a Michala Strnada, generálního ředitele holdingu Czechoslovak Group.*

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.hrad.cz


Kooperativa* má v akci dvojnásobné plnění při invaliditě

Pojišťovna Kooperativa* nabídne od začátku dubna do konce června zvýhodněné životní pojištění. U sjednaného rizika pojištění invalidity zdvojnásobí po celou dobu trvání smlouvy plnění v případě invalidity 3. stupně. Sjednaná částka plnění musí být minimálně ve výši 250 tisíc korun.

Kooperativa tím chce kromě jiného upozornit, že hodně lidí se stále při sjednání životního pojištění dožaduje úrazového pojištění a podceňují pojištění trvalých následků.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.penize.cz


Významný milník nového zdroje v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II, a. s., ze Skupiny ČEZ* v pondělí 8. 3. získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů.

* Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.irozhlas.cz


Sonda do duše českého podnikatele: V krizi příležitost nevidí, vzorem mu je i Babiš

Koronakrize mnoho nových šancí pro podnikání nenabízí, myslí si většina českých podnikatelů. Přesto jsou sebevědomější než zbytek české populace, ukazuje aktuální průzkum agentury Ipsos pro projekt Česko v datech. Svůj podnikatelský vzor skoro polovina oslovených nemá. Pokud ano, pak vedou nejbohatší Čech Petr Kellner, premiér Andrej Babiš nebo podnikatel Tomáš Baťa.

Zdroj: www.zpravy.aktualne.cz


Soutěž Manažer roku v kategorii Veřejná správa

Starostové, tajemníci, zastupitelé, úředníci, ti všichni mají příležitost přihlásit se do 28. ročníku soutěže Manažer roku v kategorii Veřejná správa do 9. dubna 2021.

Zdroj: www.portalpromestaaobce.cz


Martin Hausenblas* je podnikatelem roku, ale už se naučil firmu opouštět

Říká o sobě, že rozhodně není dobrý manažer, ale spíš vizionář. Před více jak dvaceti lety založil se spolužákem agenturu na reklamní textil Adler, nedávno přejmenovanou na Malfini, která je v současné době lídrem na trhu reklamního textilu ve střední Evropě a jedním z největších dodavatelů v dalších zemích starého kontinentu. „To proto, že ke každému zákazníkovi se chováme stejně a je jedno, jestli nakoupí deset triček, nebo deset tisíc,“ říká Martin Hausenblas, který se stal EY Podnikatelem roku 2020 Ústeckého kraje.

* Ambasador ČMA a vítěz soutěže Manažer roku 2019 v kategorii Vizionář

Zdroj: Tisk z novin


Po prodloužení metra v Karlsruhe se bude dceřiná firma Metrostavu* podílet i na metru v Hamburku

„Zakázku v Karlsruhe považuji za velký úspěch. Firma BeMo Tunnelling měla původně zajišťovat pouze ražbu tunelů a hloubení stanic, ale kvůli problémům partnerů na ni nakonec přešla celá stavba včetně speciálního zakládání. V tomto případě se naplno projevily synergie Skupiny Metrostav, díky nimž jsme dokázali sdílet zaměstnance, know-how i technologie. V rámci BeMo Tunnelling dokonce vzniklo vlastní oddělení speciálního zakládání, které těžilo ze spolupráce s kolegy z Prahy,“ prozrazuje Robert Dostál z útvaru zahraničního podnikání společnosti Metrostav a člen dozorčí rady BeMo.

Zdroj: www.stavebniserver.com


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter