Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 26. 3. 2021

22. 3. – 28. 3. 2021

PDF verze

Martin Hausenblas* vítězem EY podnikatel roku

Vítězem soutěže a držitelem titulu EY Podnikatel roku 2020 Ústeckého kraje se stal Martin Hausenblas ze společnosti MALFINI, a. s., která je jedním z nejvýznamnějších výrobců a dovozců reklamního textilu ve střední Evropě. Martin Hausenblas zároveň stojí za zrodem aplikace Liftago pro objednání taxi služby.

* Ambasador ČMA a vítěz Manažera roku 2019 v kategorii Vizionář

Zdroj: www.kr-ustecky.cz


Zdeněk Bílek se stal novým individuálním členem a ambasadorem ČMA

Představujeme vám Zdeňka Bílka, který se stal individuálním členem a ambasadorem

Česká manažerská asociace, zároveň je členem Klubu vzdělávání manažerů ČMA. Zdeněk Bílek je zkušený manažer, působil ve společnosti Sika CZ, pracuje jako lektor a konzultant, je senior partner v Infoteam Sales Process Consulting AG a jednatel Biko, s.r.o.

Zdroj: www.facebook.com

 


Senta Čermáková*: Kreativita je dobrodružství vidět svět kolem sebe jinak

Přečtěte si článek ředitelky pro inovace v poradenské společnosti Deloitte. Vystudovala biokybernetiku a zaměřuje se na nové technologie. Mimo jiné také vyučuje kritické myšlení ve futurologii na mezinárodním programu CEMS na VŠE. Vede program SheXO, který podporuje ženy na vedoucích pozicích, a je mentorkou programu Odyssey.

* Jako první žena získala v roce 2011 ocenění v soutěži Manažer roku.

Zdroj: www.vogue.cz


Jan Světlík* rozjel výrobu menších lahví s kyslíkem. Chce je pro každého na světě.

Když přišla do Česka loni na jaře koronavirová pandemie, v továrně na výrobu ocelových lahví Vítkovice Cylinders průmyslníka Jana Světlíka měli napilno. Podnik jel nonstop na čtyři směny, aby uspokojil poptávku po lahvích, do nichž se dá natlačit kyslík potřebný pro pacienty s dýchacími potížemi. „V minulých letech jsme vyráběli ročně 10 až 15 tisíc lahví, loni to bylo celkem 115 tisíc, tedy desetinásobek,“ řekl v rozhovoru pro HN Jan Světlík.*

* Manažer roku 2012

Zdroj: www.archiv.ihned.cz


Její hlasová technologie nahradí hesla a odhalí podvodníky. Brněnská Phonexia loni vyrostla na 65 milionů.

Jejich software pozná, kdo mluví, i když dotyčný změní hlas nebo hovoří jiným jazykem. Osobu podle hlasu po telefonu odhalí za tři sekundy a slouží například německé policii. Řeč je o technologii firmy Phonexia, která má za sebou úspěšný rok 2020 a letos slaví patnáct let od založení. V uplynulých letech jsme posílili i obchodní a marketingové aktivity. Uzavřít zakázku u nás zpravidla trvá jeden až tři roky, takže se nám nyní daří sklízet ovoce naší práce z minulých let, a to i v době pandemie,” vysvětluje Michal Hrabí, CEO Phonexie.

* finalista soutěže Manažer roku 2019

Zdroj: www.czechcrunch.cz


Petr Kolouch*: Nerad bych zažil, aby se nás někdo bál zavolat

Jako řadový záchranář začal Petr Kolouch pracovat už v roce 1992, dnes šéfuje Zdravotnické záchranné službě hl. m. Prahy. „Modrá světla mě zlákala už za studií,“ říká o svém životním povolání. „V České republice je záchranný systém nastaven skvěle, a když si nevíte rady, tak právě od toho je tísňová linka 155. Řadu věcí dokážou naši operátoři vyřešit hned po telefonu, umíme poradit nebo dohledat číslo na potřebné zdravotnické zařízení. A tam, kde je potřeba, vysíláme nejbližší výjezdovou skupinu,“ vysvětluje šéf záchranky. „Nerad bych zažil, aby se nám někdo bál zavolat.“

* Vítěz Manažera roku 2019 v kategorii Nezisková sféra

Zdroj: www.ostrava.rozhlas.cz


Nový nanosatelit zkoumá gamma záření, vyvíjeli ho i v Brně

I brněnští vědci mají ve vesmíru nový vědecký nástroj. Minidružici nesoucí detektor s označením GRBAlpha, na jehož vývoji spolupracovali maďarští, čeští, japonští a slovenští vědci a konstruktéři, vynesla do vesmíru v pondělí 22. března raketa Sojuz. Oproti plánům byl start rakety z Bajkonuru od dva dny odložen kvůli technickým potížím s raketou. Spojení s družicí pomohla zabezpečit Laboratoř experimentálních družic pod vedením Miroslava Kasala z Ústavu radioelektroniky Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně.

Zdroj: www.ibrno.cz


Metrostav a Chládek a Tintěra míří k získání zakázky za 280 milionů korun 

Sdružení firem Metrostav Infrastructure a Chládek a Tintěra Pardubice nabídlo nejnižší cenu v soutěži na stavbu přeložky silnice II/322 u Kojic. Výběr sdružení schválili tento týden radní. Kromě nejnižší ceny nabídly obě firmy i nejkratší dobu stavby. Vítězství sdružení vyplývá ze zápisu jednání Rady Pardubického kraje. Sdružení obou firem nabídlo cenu 280 milionů korun včetně DPH, odhadovaná cena s daní byla 365 milionů korun. Stavba bude spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu. Pardubický kraj zaplatí zhruba 15 procent z celkové částky.

Zdroj: www.zdopravy.cz


CzechInvest a ČMZRB spolupracují při přípravě infrastrukturních projektů

Agentura CzechInvest a Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) uzavřely v polovině března 2021 memorandum o spolupráci při identifikaci a přípravě infrastrukturních projektů. Cílem je pomoci veřejným zadavatelům s přípravou návratných projektů zaměřených na rozvoj infrastruktury, u kterých se počítá s využitím nedotačního a mimorozpočtového financování. Úkolem CzechInvestu bude vytipovat a doporučit k dalšímu posouzení infrastrukturní projekty, které budou vykazovat prvek návratnosti a bude je možné financovat například formou PPP.

Zdroj: www.parlamentnilisty.cz


ABB vyhrálo tendr na dodávku rozváděčů v hodnotě 90 milionů korun

Brněnský závod společnosti ABB získal zakázku na rozváděče vysokého napětí pro čtyři obří výletní lodě MSC Luxury Cruise Ship v hodnotě přibližně 90 milionů korun. Součástí zakázky je opce na dodávku pro další dvě plavidla. V takovém případě by celková hodnota zakázky pro brněnský závod ABB dosahovala přibližně 140 milionů korun.

Zdroj: www.technickytydenik.cz


V Ostravě promění další část tramvajové tratě na pevnou jízdní dráhu, provoz bude tišší

Dopravní podnik Ostrava (DPO) chystá na dalším úseku změnu konstrukce tramvajové tratě z klasického kolejového roštu na systém pevné jízdní dráhy (PJD). Proměnou projde úsek Opavské ulice v Porubě. Tento týden již vypsal soutěž. Odhadovaná cena zakázky je 95 milionů korun.

Zdroj: www.zdopravy.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter