Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 21. 3. 2021

15. 3. – 21. 3. 2021

PDF verze

Zemřel ředitel dubské porcelánky Vladimír Feix*

Ve věku nedožitých 89 let zemřel dlouholetý ředitel společnosti Český porcelán a čestný občan města Dubí Vladimír Feix. Do dubské porcelánky nastoupil v roce 1947 jako učeň. Vypracoval se až na ředitele a později se stal i jejím majitelem.

* Manažer čtvrtstoletí 2018 a Manažer roku 1993

Zdroj: www.idnes.cz


Rozhovor s Martinem Hausenblasem*

Veřejností je vnímán jako úspěšný podnikatel a vizionář. Mluví nejen o udržitelnosti nebo autonomním řízení vozidel. Pod touto vizí založil například platformu Liftago a jeho společnost Malfini se stala lídrem Evropy v oblasti výroby reklamního textilu. Přesto Martin Hausenblas dnes říká, že jeho firmy začaly fungovat až ve chvíli, kdy je přestal řídit. Co to znamená, když podnikatel přestane řídit vlastní firmu? Nebo jaký je rozdíl mezi bláznem a vizionářem?

* Ambasador ČMA a vítěz Manažera roku v kategorii vizionář 2019

Zdroj: www.improovio.cz


Klavír Petrof z Hradce Králové už zdobí pražské Rudolfinum

Bývalá velvyslankyně Tchaj-wanu a bojovnice za lidská práva Maysing Yangová darovala klavír Petrof koncertní síni Rudolfinum. Dar je netradičním poděkováním za návštěvu předsedy českého senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wanu, jehož nezávislost Čína neuznává.

Zdroj: hradecka.drbna.cz


Česká petrochemická firma uspěla v Nigérii  a Kamerunu

Firma VAE Controls Group rozšiřuje své působení v subsaharské Africe. Po nedávném úspěchu v Nigérii se české petrochemické skupině podařilo prorazit i na kamerunském trhu. Své technologie dodá státní společnosti pro skladování ropných produktů (Société Camerounaise des Dépôts Pétroliers – SCDP).

Zdroj: www.export.cz


Třinecká huť a firma Linde Gas a.s. uvolní část kapacit kyslíku pro potřeby zdravotnictví

Pomoci zdravotnictví v době zvýšené spotřeby kyslíku využívaného pro léčbu nemoci COVID-19 se rozhodly Třinecké železárny a.s. (TŽ). Ve spolupráci s firmou Linde Gas a.s. uvolní 25 % svých kapacit.

Zdroj: www.nejbusiness.cz


CzechInvest podepsal memorandum s ČMZRB

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) a agentura CzechInvest uzavřely memorandum o spolupráci při identifikaci a přípravě infrastrukturních projektů. Cílem je pomoci veřejným zadavatelům s přípravou návratných projektů zaměřených na rozvoj infrastruktury.

Zdroj: www.autologistika.cz


Firemní stravování je bezpečné, podnikatelé nepotřebují vládní nařízení

„Jsme aktivnější a zodpovědnější, než po nás chce stát,“ komentuje podnikání v koronavirové době Vladimír Staněk, generální ředitel společnosti Aramark, která provozuje přes 150 poboček firemního stravování v republice. Reaguje především na novinku v podobě povinného testování zaměstnanců, kdy podle jeho názoru stát přehodil na podnikatele to, co sám dlouhodobě zanedbával.

Zdroj: www.vecerni-praha.cz


Metrostav Infrastructure míří za zakázkou na opravu mostů

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se sešly čtyři nabídky na náročnou opravu mostní estakády na D46 v Prostějově. Podobně jako v několika nedávných tendrech na „práce na silnici“ přišla s nejnižší cenou společnost Metrostav Infrastructure. Firma ze skupiny Metrostav šla do tendru s cenou 318,65 milionu, což je 84 procent ceny předpokládané (380 mil.). Nejlevnější firma nabízí i nejkratší dobu výstavby: 20 týdnů pro každý ze dvou mostů. Maximum stanovilo ŘSD na 40 týdnů. Stavební práce budou probíhat letos a příští rok.

Zdroj: www.zdopravy.cz


Příští rok do Ostravy dorazí elektrobusy Solaris

Dopravní podnik Ostrava smlouvu podepsal v úterý, a to s dodavatelskou společností Solaris Bus & Coach, která uspěla ve výběrovém řízení. „Jak Dopravní podnik Ostrava dříve informoval, první elektrobusy značky Solaris by mohly Ostravou jezdit už na jaře 2022. Poptávkou po nových elektrobusech dopravní podnik posiluje svůj zájem mít v rámci České republiky největší podíl ekologických vozidel ve svém parku,“ informovala tisková mluvčí Dopravního podniku Ostrava Tereza Šnoblová.

Zdroj: www.vlcoun.cz


ČEZ hledá firmu, která dokončí horkovod z Temelína

Vypsání nového tendru potvrdil Marek Sviták, mluvčí elektrárny Temelín. „Nové zadávací řízení je vyústěním celé situace. ČEZ musí postupovat v souladu s platnımi zákony,“ konstatoval. Horkovod z Temelína do Českıch Budějovic za zhruba 1,5 miliardy korun měl bıt hotovı už na konci léta roku 2020 a do zkušebního provozu ho měli zapojit od podzimní topné sezony.

Zdroj: www.24zpravy.com


Čistý zisk ČEZ loni klesl na 5,5 miliardy. Akcionáři se ale o dividendy bát nemusí

Prodej rumunských větrný parků i horší ekonomika uhelných elektráren vedly k prudkému propadu čistého zisku energetické společnosti ČEZ. Firma kvůli nim musela vytvořit vyšší opravné položky a za rok 2020 tak oproti předloňským 14,5 miliardám vydělala jen 5,5 miliardy korun. Tržby skupiny stouply meziročně o čtyři procenta na 213,7 miliardy.

Zdroj: www.byznys.ihned.cz


Firmy podporují bojovníky v první linii. Aramark jim poslal dva tisíce kilogramů čerstvého ovoce

Lékaři a zdravotníci v Česku jsou v posledních dnech pod extrémním tlakem, rozhodně největším od samého počátku epidemie covid-19. Řada z nich otevřeně přiznává, že se již ocitají na hraně svých fyzických i psychických sil. Nasazení, s jakým personál nemocnic, ale i příslušníci Armády ČR bojují o záchranu lidských životů, oceňuje celá společnost. A mnoho firem či jednotlivců vedle díků přidává i něco navíc.

Zdroj: www.cysnews.cz


Pražská strojírna uzavírá rok 2020 s HV 56,3 mil. Kč, ziskovost meziročně zvýšila o 10 %

Dceřiná společnost Dopravního podniku hlavního města Prahy zvýšila oproti roku 2019 svou ziskovost o 10% na celkový hospodářský výsledek 56,3 mil. Kč před zdaněním, hodnota EBITDA meziročně stoupla o necelých 7 % na 79 mil. Kč. „Rok 2020 se navždy zapsal do historie naší společnosti a zřejmě i nás všech. V Pražské strojírně jsme se na maximum snažili přizpůsobit změnám, ochránit zdraví našich zaměstnanců a udržet fabriku v chodu,“ říká Robert Masarovič, * předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a.s.

*Finalista soutěže MR 2019

Zdroj: www.zakazka.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter