Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 7. 3. 2021

1. 3. – 7. 3. 2021

PDF verze

Novým PR manažerem ČMA se stal Jan Vocel

Na post PR manažera České manažerské asociace nastupuje Jan Vocel, který v minulosti působil v komunikační agentuře Ewing a Asociaci nestátních neziskových organizací v České republice: „Moc mě těší důvěra, kterou do mě lidé z České manažerské asociace vložili. Mým hlavním úkolem pro nejbližší měsíce bude zajistit mediální podporu pro každoroční soutěž Manažer roku a nastavit komunikační kanály asociace tak, aby byly naše akce během pandemie covidu-19 snadno dostupné,“ představil své plány Jan Vocel.

Tímto ho vítáme do svých řad!

Zdroj facebook.com


Ladislav Verner – diagnóza dnešního průmyslu

„Svět se dělí na finalisty a subdodavatele,“ říká v mimořádně zajímavé prezentaci Cesta k chudobě? / Cesta k prosperitě? Ladislav Verner, generální ředitel a zakladatel rodinné firmy SOMA ENG. Subdodavatel podle něj není sprosté slovo, ale pokud dodává nefinální výrobky, musí nést všechna rizika. Řada příkladů, historických souvislostí a „aha“ momentů ve 30 minutách! Jaká je podle Ladislava Vernera DIAGNÓZA ČESKÉHO PRŮMYSLU, zjistíte na YT nebo Spotify Česká manažerská asociace.

Celý rozhovor si můžete poslechnout na ZDE


Výrazně podpořme národní podnikatelství a vyšší přidanou hodnotu

Proč by se cestou prosperity mělo stát národní podnikatelství, inovace a podnikání mladých? Podle Česká manažerská asociace je to jediná možnost, jak povzbudit pandemií zkoušený byznys. Přečtěte si, co o zvýšení autonomie, sebevědomí a dlouhodobé samoudržitelnosti české národní podnikatelské sféry míní prof. Milan Zelený. A přidejte se k diskuzi. Třeba prostřednictvím regionálních a odborných klubů ČMA, Rady expertů ČMA, Institutu Equilibrium sedmi českých a slovenských profesorů… „Nutné je využít dosavadní zkušenosti institucí a organizací podporujících lokální podnikání jako je CzechInvest aj. Tyto snahy by měla zastřešit společná snaha vládních i nevládních institucí a organizací“.

Celý článek najdete ZDE


NEWTON Colledge CZ novým kolektivním členem ČMA

Pro uvedení dalšího kolektivního člena ČMA si vypůjčíme citát J. W. Goethe:“Vzdělání je schopnost porozumět druhým.“ Vítáme v našich řadách NEWTON College CZ, českou soukromou vysokou školu neuniverzitního typu, která poskytuje vzdělání a kurzy v oblasti managementu, ekonomie, psychologie a marketingu. Těšíme se na společnou práci s jejím prorektorem Jiřím Koleňákem. Úspěšný podnikatel, majitel několika společností, profesní garant MBA a manažerského vzdělávání je přesvědčený, že „…ke skvělým výsledkům v podnikání vede cesta přes naplněný život ve všech oblastech.“

Zdroj facebook.com


Podnikatelka se nesmí bát přijmout realitu, říká Girstlová

Olga Girstlová drží několik prvenství. Začala podnikat hned první den, kdy to v porevolučním Československu šlo, a jak sama říká, v byznysu se řídí tradicí principů Tomáše a Jana Antonína Baťových. „Jejich podnikatelský styl je české národní dědictví. Vždy a všude se řídím jejich zásadami čtyř S – spolupráce, spoluúčast, spoluzodpovědnost, a pokud se toto zvládne, tak můžeme hovořit i o spolupodnikání,“ říká Girstlová v nové epizodě podcastu Podnikatelka.

Celou epizodu si můžete poslechnout na info.cz


Konference systémů managementu SYMA 2021 se letos uskuteční online

Pro zájemce o informace z oblasti systémů managementu a pro držitele certifikátu České společnosti jakost (ČSJ) je určena březnová konference SYMA věnovaná systémům managementu. Uskuteční se v online podobě ve dnech 24. a 25. března. Nosnými tématy jsou trendy v průmyslu, s důrazem na ten automobilový, budoucnost podnikání a zajištění jeho kontinuity či kvalita v oblasti IT nebo úloha manažerů v dnešní složité době.

Více informací v casopise czechindustry.cz


VaK Zlín letos investuje do infrastruktury 100 milionů

Do roku 2021 vstupuje společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. („VaK Zlín“) s velkými ambicemi. Hodlá investovat do obnovy infrastruktury 100 milionů korun. Jde o rekordní číslo za mnoho posledních let v historii zlínských vodáren. VaK Zlín kontinuálně zvyšuje objem investičních prostředků, které vkládá do obnovy infrastruktury. Pro rok 2021 má naplánováno investovat 100 milionů korun. Prostředky se rozdělí mezí více než 40 projektů – cca 40 milionů korun do pitné vody, 30 milionů do odpadní vody a zbývajících 30 milionů půjde na technologie a případné neplánovaně vynucené investice.

Více informací najdete na ivodarenstvi.cz


Dolní Vítkovice mají nového šéfa

Dlouholetého ředitele Petra Koudelu, který se na začátku roku rozhodl ujmout krajské společnosti na rozvoj cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism, nahrazuje v čele nejúspěšnější mimopražské turistické atraktivity bývalý šéfredaktor Deníku a ředitel ostravského studia České televize Tomáš Šiřina. Po odchodu z veřejnoprávní televize se někdejší sportovní novinář věnoval privátním projektům – mimo jiné přípravě knihy o 100leté historii známého ostravského fotbalového klubu Baník, který je pro něj nejen profesní, ale i srdeční záležitostí.

Více informací na karvinsky.denik.cz


Firma Petrof zažila rok na houpačce

Už je to rok od chvíle, kdy se objevily zprávy o prvních potvrzených případech koronaviru v Česku. Nikdo tehdy netušil, jak následujících dvanáct měsíců promění život každého z nás. A jak tvrdě pandemie zasáhne český byznys. Náročný byl rok 2020 i pro společnost Petrof. Třetinu obratu firmy tvořily zakázky pro Čínu, kde se koronavirus ve velkém objevil už loni v lednu, tedy měsíc před čínským Novým rokem, což je pro českého výrobce klavírů nejsilnější prodejní sezona.

Celý článek najdete na forbes.cz


ČEZ se jako jeden z prvních podniků zapojil do samotestování

ČEZ se tento týden jako jedna z prvních českých firem zapojila do samotestování svých zaměstnanců. Už od začátku roku ale ČEZ testuje pravidelně pomocí klasických PCR a antigenních testů v klíčových provozech, jako jsou například jaderné elektrárny a distribuce.

Více na cez.cz


Host Jana Mühlfeita

Do pořadu Myšlení první ligy si Jan Mühlfeit pozval youtubera Čeněk Stýblo! Jak vznikla dvojice ViralBrothers? Jak a do čeho aktuálně investuje?

Poslechněte si ukázku nebo celý rozhovor na radiozet.cz


Největší dodávka elektrobusů v ČR míří do Ostravy

Poptávkou po nových elektrobusech DPO posiluje svůj zájem mít v rámci ČR největší podíl ekologických vozidel ve svém parku: „Dodávka nových elektrobusů je pro Dopravní podnik Ostrava významnou zakázkou. Chceme nejen cestujícím, ale také všem Ostravanům ukázat, že nám záleží na ochraně jejich zdraví, a že se chceme aktivně podílet na zlepšování životního prostředí v regionu. Věříme, že i velikost a rozsah zakázky je důkazem, že Dopravní podnik Ostrava nemá jen vize, ale klade důraz na jejich realizaci,“ doplňuje generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Více informací na fdrive.cz


Firma Aramark podpořila zaměstnance nemocnice

Firma Aramark CZ, dodavatel zaměstnanecké stravy do Škoda Auto, podpořila výrazně zaměstnance nemocnice. Ve čtvrtek 4. března převzali předseda představenstva Ladislav Řípa a místopředseda představenstva Daniel Marek od zástupců Aramarku 335 kg ovoce pro personál nemocnice! „Chtěl bych za tento krok firmě Aramark velmi poděkovat, opravdu si vážíme toho, že v této nelehké době myslí na naše zdravotníky. Jejich práce je právě nyní obzvláště náročná a potřebná, a každé gesto, kterým tuto práci oceníme, jim dodá energii. Díky za naši nemocnici i za naše město,“ řekl Marek. Firma také podpořila rovnou tunou ovoce Armádu České republiky, která v době kovidové pandemie pomáhá v nemocnicích v celé zemi. V Mladé Boleslavi je v tuto chvíli osm vojáků, kteří pomáhají na běžných nekovidových odděleních.

Zdroj klaudianovanemocnice.cz


Skatlop je novým majitelem firmy Vítkovice Heavy Machinery

Po doplacení plné ceny převzala společnost Skatlop ostravský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM). Cena, kterou Skatlop zaplatil, se v dražbě vyšplhala přes 1,2 miliardy korun. To je nejvyšší částka, za jakou byl kdy u nás prodán průmyslový podnik v insolvenci. Společnost Skatlop v aukci získala průmyslový areál na více než 50 hektarech pozemků, včetně rozlehlých hal, strojního vybavení, materiálu, zaměstnanců i know-how. Nezávislý posudek vyčíslil odhadní cenu na 1,3 miliardy korun. Konečná kupní cena tedy téměř dosáhla hodnoty stanovené znaleckým posudkem.

Více informací na strojirenstvi.cz


ABB – Inteligentní systém nabíjení umožní elektromobilům vracet elektřinu zpět do sítě

Společnost ABB v rámci partnerského projektu Vehicle-to-Grid (V2G) bude dodávat technologii obousměrného nabíjecí elektrických vozidel, jež se stane novým globálním srovnávacím měřítkem v této oblasti. V rámci smlouvy, uzavřené s francouzskou společností DREEV bude ABB dodávat svou novou 11 kW technologii obousměrného nabíjení, speciálně navrženou pro projekt V2G. Společnost DREEV je společným podnikem Électricité de France (EDF) a společností Nuvve, specializující se na inteligentní nabíjení elektrických vozidel.

Více informací naleznete na energetika.tzb-info.cz


Bonatrans byl loni jedním z největších exportérů

České firmy podnikající v železničním průmyslu loni zaznamenaly 77miliardový obrat. Z 53 procent jej ovlivnil vývoz do zahraničí. I v následujících letech se očekává růst. Má jít hlavně o oblast ekologické dopravy. Zvyšuje se také poptávka po příměstské a městské dopravě. Mezi největší exportní projekty loni patřily dodávky Třineckých železáren, Bonatransu či Škody. Podle Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI), která sdružuje desítky firem s více než 20 tisíci zaměstnanci, má železniční průmysl potenciál dále růst. Jedním z důvodů jsou připravované investice v rámci evropské dopravy.

Celý článek na ekonomickydenik.cz


Kooperativa a ČPP nabídly Transkript Online

Již po patnácté připadl na 3. březen Mezinárodní den sluchu. Ústředním tématem letošního ročníku je „Péče o sluch pro KAŽDÉHO“. Pojišťovny Kooperativa a ČPP ze skupiny VIG ČR začlenily do svého Call Centra novou službu Transkript Online, která umožňuje telefonování s textovým záznamem řeči.

Více se dočtete na czechbanking.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter