Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 25. 1. 2021

18. 1. – 24. 1. 2021

PDF verze

„Manažer by měl mít vlastnosti lídra,“ říká Daniel Sliž

Daniel Sliž je manažerem společnosti Linde Gas, která se už řadu let zabývá technickými plyny. Mimo to je členem Elite klubu České manažerské asociace. V následujícím rozhovoru se dozvíte například to, jak si zkušený manažer představuje ideální svět, či co je potřeba ovládat, pokud chcete být ve své práci úspěšní. Rozhovor vedla Eva Molnárová.

Celý rozhovor najdete na: www.sokolska33.cz


V Česku máme bordel, stěžuje si Hausenblas a viní vládu. Inspiraci, jak přistupovat k pandemii, našel v Kolumbii

Česká republika je opět „best in covid“. Proč tomu tak je? Vinou Andreje Babiše a jeho ministerských kolegů, má jasno podnikatel Martin Hausenblas.

Jeho názory si přečtěte na forbes.cz


Proč jsme „best in covid“?

Martin Hausenblas trefně popsal své osobní zkušenosti a co se nám všem honí hlavou. Podle reakcí, které dostává, uhodil hřebíček na hlavičku.

Jeho osobní vyznání můžete zhlédnout na youtube.com


Manažeři a druhá vlna pandemie

Tématu koronaviru se jen tak nezbavíme. Je proto dobré vnímat změny, které pandemie přináší, a učit se odlišovat důležité od nepodstatného.
Podle výzkumu, který prostřednictvím ČMA realizovala Vysoká škola aplikované psychologie, je vysoce pozitivní, že manažeři i zaměstnanci řeší situaci ve druhé vlně pandemie převážně věcně.

Výsledky průzkumu si můžete prohlédnout na: Facebook.com


Jaký byl rok 2020 pro Ipsos

Zvládli jsme největší počet projektů, aniž bychom se s klienty osobně potkali: ať už ve fázi tendru, nastavování, realizace, doručení výsledků nebo závěrečného workshopu. Dokázali jsme na dálku řídit a motivovat desítky našich týmů, s historicky nejnižší obměnou zaměstnanců.

Více informací na: mam.cz


Školení na míru díky Projektu 110

Projekt 110 by měl zajímat všechny členy Česká manažerská asociace kteří potřebují zvýšit kompetence svých zaměstnanců a posunout jejich profesní i osobní růst. Díky spolupráci ČMA a Centrum andragogiky, s.r.o., vznikla možnost bezplatného školení na míru, přesně podle požadavků konkrétních firem nebo organizací. Více se dozvíte v rozhovoru se zástupkyněmi této firmy Ivou Strakovou a Ivou Prouzovou. Kurzy jsou určené pro 12členné skupiny, jsou dostupné online, a to v rozsahu 40 hodin. Mohou se uskutečnit přímo ve firmě nebo v hradeckém Centru andragogiky.

Rozhovory si poslechněte na: Facebook.com


Hana Marethová: Pokusím se družstvo posunout jestě dál

Halka Marethová v roli předsedkyně výrobního družstva KOVOS družstvo Teplice zvítězila v soutěži MANAŽER ROKU 2019 v kategorii Manažer malého a středního podniku. Je to ocenění, na něž jen tak někdo nedosáhne. Nejen z hlediska přísných požadavků tohoto klání, měřitelnosti výsledků či celospolečenského přínosu člověka. Je také stopou, jíž charizma zanechává jako odkaz zkušeností budoucí generaci. Stát se jednou z nejlepších manažerek v ČR je úspěch, který se zapisuje do dějin podnikání a manažerské profese u nás.


Vladimír Mařík k nominacím MANAŽER ROKU 2020

Pokud se chystáte přijmout nominaci do soutěže MANAŽER ROKU 2020 (a my vám to můžeme jen doporučit), možná se při vyplňování přihlášky trochu zapotíte. A možná taky ne. Třeba jste právě v oblasti manažerské flexibility a podněcování růstu zaměstnanců jako ryba ve vodě. Podobně jako Vladimír Mařík, průkopník umělé inteligence, zakladatel CIIRC ČVUT a Manažer roku 2018.

Více informací na: facebook.com


Karel Semerák – plicní embolie mu změnila život

Čistička od Sense Vital Air, jak Karel Semerák svou novou firmu pojmenoval, se vyvíjela a ladila přes pět let, tedy v době, kdy svět neměl o covidové pandemii žádné tušení. Přístroj, který pro firmu vyrábí strategický partner Bühler CZ, je univerzální a dá se nakonfigurovat podle potřeby uživatele – ať už astmatika či onkologického pacienta. Byly to náročné dny. Jednání střídalo jednání, pracovní doba se nejednou natáhla na více než 14 hodin. Schůzky Karel Semerák ještě zvládal, ale když měl ujít pár metrů do auta nebo se jen obléknout, trpěl. Zadýchal se, jako by právě absolvoval běžecký maraton. Po týdnu bylo zřejmé, že problém jen tak neodezní a jde o pořádný malér.

Více informací naleznete na: forbes.cz


Martin Hausenblas: Místní politici musí přestat vnímat kraj jako pronajatý byt

Sever Čech vnímají mladí lidé většinou jako neobyvatelnou divočinu a často utíkají do Prahy nebo do zahraničí. Zdejší filantrop Martin Hausenblas ale pracuje v zastupitelstvu i mimo něj na tom, aby se sem šikovní lidé chtěli nejenom vracet, ale aby měl kraj pracovními příležitostmi i přírodou potenciál přitáhnout i lidi z jiných krajů.

Celý podcast si můžete poslechnout na: soundcloud.com


M.L.S. Holice novým členem ČMA

M.L.S. Holice, patřící do skupiny francouzské firmy Moteurs Leroy Somer, je největším výrobcem elektrických generátorů v České republice. Velmi nás těší, že se prostřednictvím ředitele Vladana Hlaváče připojila ke členům Česká manažerská asociace. Za zmínku stojí výrobní úspěchy společnosti, inspirativní je také její přístup k solidaritě a pomoci potřebným. Během pandemie šily pracovnice M.L.S. Holice látkové roušky, které rozdávaly kolegům ve výrobě.

Více informací na facebook.com


Prvenství mezi podnikatelkami obhájila spolumajitelka Alca plastu Prokopová

První dáma českého byznysu začala podnikat hned po vysoké škole, kdy padla železná opona. Radka Prokopová, vítězka v soutěži MANAŽE ROKU, se chytla příležitosti a založila si v Praze eventovou agenturu, která pořádala konference nebo večírky. Na jedné akci se potkala také se svým budoucím manželem, podnikatelem Františkem Fabičovičem. Nakonec se rozhodli, že začnou budovat byznys společně a svou firmu Alca plast, výrobce sanitární techniky, dostali za dvacet let na pozici středoevropského lídra, který dnes atakuje obrat dvě miliardy korun.

Více informací na byznys.ihned.cz


Komerční banka bude svou digitální budoucnost rozvíjet ve spolupráci s firmou Syncordis

Komerční banka letos zahájí postupnou migraci na novou softwarovou platformu od společnosti Temenos. Firma Syncordis tuto platformu dodá a provede její implementaci. Jedná se o jednu z nejdůležitějších investic Komerční banky v historii, jejímž cílem je posunout digitalizaci bankovních služeb v České republice na špičkovou referenční úroveň.

Více informací na protext.cz


Energetický regulátor v Bulharsku povolil firmě ČEZ prodej aktiv

Bulharský energetický regulátor povolil české společnosti ČEZ prodat její distribuční firmu v Bulharsku pojišťovací a finanční skupině Eurohold. Umožnil tak dokončit transakci za 335 milionů eur (8,8 miliardy Kč). Kromě distributora dodávajícího elektřinu více než dvěma milionům lidí tak Eurohold získá i další aktiva firmy ČEZ v Bulharsku, uvedla dnes agentura Reuters.

Více informací najdete na lidovky.cz


VUT v Brně vyvinulo nový systém osvětlení pro malá letiště

Hlavně pro malá letiště, jejichž technika dožívá, je určený nový mobilní osvětlovací systém. Pracovali na něm výzkumníci z Leteckého ústavu Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci se soukromým sektorem. Lze jej složit do vozíku za osobním autem a odvézt kamkoliv, uvedla mluvčí fakulty Iveta Hovorková.

Více informací na zpravy.aktualne.cz

 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.