Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 3. 2. 2021

25. 1. – 31. 1. 2021

PDF verze

Studio ČMA s Tomášem Valou

Rozhovor s generálním ředitelem rodinné firmy SIKO koupelny & kuchyně, který ve Studiu ČMA moderoval Vadim Petrov, patří k těm, co chcete slyšet od první do poslední minuty. Tomáš Vala převzal zavedenou společnost po mamince před šesti lety a sám upřímně říká, že pokud jí bude přínosem, hodlá zůstat dalších pět až deset let. Za základní manažerský předpoklad považuje schopnost řešit nepříjemné situace, a to s patřičnou rychlostí. Webové stránky SIKO navštíví denně 60 tisíc zákazníků, do digitalizace firma ročně vloží několik desítek milionů korun, zákaznické centrum čítá 30 operátorů. Z jakého důvodu? Co je na celém procesu prodeje nejdražší? A jak vnímal převzetí firmy i odkaz rodičů zakladatelů?

Pusťte si nové Studio ČMA na YouTube  nebo Facebooku.


Ze zákulisí Manažera roku

Poodkrýváme zákulisí soutěže Manažer roku. Podívejte se s námi na jednu z otázek, které čekají manažery při vyplňování přihlášky. Poctivá odpověď totiž pomůže jak hodnotitelské komisi, tak samotnému uchazeči. Často si totiž sám mnohé ujasní. Oblast Flexibilita a zlepšování (motivace lidí, podněcování): Jak ve vaší organizaci generujete a vybíráte prioritní kreativní nápady? Na tuto otázku odpovídá generální ředitel Penamu Jaroslav Kurčík.

Celou odpověď najdete na facebook.com


ČMA klade důraz na udržitelnost

Na udržitelnost klade Česká manažerská asociace díky spolupráci s dceřinou organizací CBCSD (Vize 2050) velký důraz. Není náhodou, že ji vyzdvihuje i v rámci soutěže Manažer roku, kdy v této oblasti uděluje speciální cenu. O pojmu UDRŽITELNOST slyšela více než polovina populace, nejčastěji jde o mladé lidi s vyšším vzděláním. Na její podporu by se podle nich měl zaměřit hlavně stát, výzkumné instituce a firmy. Sdílíte s dorůstající generací stejný názor? Neměl by se o sustainabilitu snažit především každý na své osobní úrovni?

Další informace z šetření společnosti – Ipsos Czech Republic.


Spokojenost zaměstnanců s přístupem zaměstnavatele

Je zřejmé, že zaměstnavatelé na své lidi myslí a během nouzového stavu se jim snaží vytvořit odpovídající podmínky k práci. Přesto podle zaměstnanců existuje prostor pro zlepšení. Výzkum VŠ aplikované psychologie (VŠAPs) v Terezíně vedený ve spolupráci s Českou manažerskou asociací se zaměřil na druhou vlnu pandemie a mimo jiné ukázal, že: 30 % respondentů je s přístupem zaměstnavatele spokojeno, zaměstnavatel pro ně dělá maximum. Z odpovědí vyplývá, že by lidé uvítali ještě více práce z domova, ocenili poskytování včasných, srozumitelných a jednotných informací o nakažených ve firmě a o opatřeních. Důležité je pro ně i ujištění, že firma nepřistoupí k propouštění a snižování platů. Někteří dotazovaní si přáli zvolnění nároků na plnění termínů a na výkazy nebo finanční motivaci či psychickou podporu.


Martin Hausenblas – jak se z dluhů dostal k bohatství?

Martin Hausenblas je spolumajitelem dvou prosperujících firem. Jako úspěšný byznysmen si na finance nemůže stěžovat, ale nebylo tomu tak vždy. Byly doby, kdy se jako distributor výživových produktů zadlužil, a nevěděl kudy kam. S kamarádem poté založil reklamní kancelář, a když se začalo dařit, založili firmu, která dnes patří mezi největší dodavatele reklamního textilu v Evropě. Je také spoluvlastníkem technologické platformy.

Více informací na super.cz


Antonín Kunz se stal novým kolektivním členem ČMA

„Snažím se jednat tak, abych se nemusel stydět,“ říká Antonín Kunz, spolumajitel firmy Kunz a partneři, která se stala novým kolektivním členem Česká manažerská asociace. Kunz a partneři pomáhají svým klientům porozumět fungování investičního prostředí a zhodnotit majetek. Jejich zájmy zastupují coby investiční poradci a velmi si zakládají na přísném etickém a profesionálním standardu. Novou firmu vítáme v našich řadách!


Jan Mühlfeit: Lidé už nechtějí klasické rozkazující šéfy

Vrcholoví manažeři by se měli inspirovat u profesionálních sportovců. K jejich práci patří odpočinek a patří tam i respekt k individuálním talentům. Ve fotbale trenér nikdy do útoku nenasadí obránce, v byznysu a práci obecně lidé ale velmi často dělají něco, na co nemají talent. A to, na co talent mají, v práci rozvíjet nemohou, říká v rozhovoru pro týdeník Ekonom Jan Mühlfeit, někdejší šéf evropského Microsoftu, který už pět let koučuje české manažery, sportovce, pracuje ale i s dětmi z dětských domovů. Dlouhodobě spolupracoval s ČMA jako mluvčí Klubu manažerů roku. Lidé chtějí jiný styl vedení, ne manažery, kteří je úkolují, ale lídry, které mohou následovat díky důvěře v jejich vize. S takovým nastavením nebude potřeba zaměstnance otrocky instruovat ani je hlídat, zda pracují, shrnuje Jan Mühlfeit.

Celý rozhovor najdete na ekonom.cz


Petr Kolouch, absolvent Pražské mezinárodní manažerské školy PIBS, Manažerem roku v Neziskové sféře

Velmi gratulujeme našemu absolventovi panu MUDr. Petru Kolouchovi, MBA k získání ocenění Manažer roku v kategorii Nezisková sféra. Mezi finalisty soutěže se probojovala i členka našeho akademického sboru paní prof. Kislingerová (dlouholetý pedagog a garant modulu Finance na PIBS). Ještě jednou gratulujeme!

Další informace najdete na webu PIBS


Otázky pro Romana Knapa

S našimi 15 otázky jsme zavítali do malešické třídírny České pošty, kde nás provedl její generální ředitel Roman Knap. Odpověděl nám například na to, jak se vypořádává s negativními reakcemi na práci pošťáků a jaké stereotypy o jeho firmě ho nejvíce mrzí.

Video shlédněte na e15.cz


Zavřené školy jsou průšvih, říká TOP podnikatelka Česka 2020

Loňský rok začal pro Radku Prokopovou skvěle. Její velkou vášní je cestování, takže se v únoru s manželem Františkem Fabičovicem vydali na dlouho plánovanou cestu do Afriky. Už v březnu se však majitelé Alca plastu museli z Jihoafrické republiky předčasně vrátit.

Česká vláda kvůli opatřením proti šíření koronaviru začala omezovat život v zemi, a to se dotklo také Alca plastu, středoevropské jedničky ve výrobě sanitární techniky, která zaměstnává 700 lidí. „Od té chvíle to bylo velmi složité. Byl to těžký rok pro nás všechny,“ hodnotí podnikatelka. Přesto se Alca plastu loni dařilo růst podobně jako v předchozích letech. Meziročně podnik zvýšil tržby o 11 procent a jeho obrat atakuje dvě miliardy korun. „Vyšlo to až zázračně, ale s největším nasazením, jaké pamatuji,“ míní Prokopová.

Celý článek najdete na archiv.ihned.cz


Stanou se IT firmy pilířem české ekonomiky?

Sektor IT služeb tvoří už dnes podstatnou část české ekonomiky. Navíc v souvislosti s celosvětovými trendy lze předpokládat, že se jeho význam bude i nadále zvyšovat. A koronavirová krize tento vývoj ještě znásobí. Jak se daří oblasti IT služeb v ČR?

Více se můžete dočíst na w4t.cz


Komerční banka tvoří digitální budoucnost

Komerční banka letos zahájí postupný přechod na novou softwarovou platformu od společnosti Temenos. Dodávku a implementaci systému zajistí společnost Syncordis. Jde o jednu z nejzásadnějších investic Komerční banky v její historii, která má za cíl dosáhnout referenční úrovně digitalizace bankovních služeb v České republice.

Více informací na nejbusiness.cz


Dukovanský tendr bude asi bez Číny, stavbu by mohl platit stát

Chystané výběrové řízení na dodavatele nového bloku dukovanské jaderné elektrárny bude velmi pravděpodobně bez čínského zájemce. Na dnešním společném jednání se na tom shodli zástupci vlády a předsedové opozičních stran. Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) řekl, že Čína je pro všechny politické strany nepředstavitelným hlavním dodavatelem bloku. Už ráno po jednání tripartity uvedl, že stát by mohl stavbu financovat sám.

Více informací na ceskenoviny.cz


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter