Vize Tomáše Bati zaujaly účastníky Meeting Rimini

České manažerské asociaci ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati Zlín se podařilo zařadit do programu nejvýznamnějšího vizionářského setkání v Itálii diskusi o baťovských principech podnikání.

Praha/Rimini, 23. srpen 2019 Tomáš Baťa a jeho podnikatelské vize budoucnosti se poprvé v historii Meeting Rimini – v Itálii nejvýznamnějšího vizionářského setkání manažerů, podnikatelů, politických osobností, intelektuálů, umělců, sportovců a představitelů náboženství, staly součástí programu letošního 40. ročníku. Týdenní šňůra konferencí a diskusních panelů, končící v sobotu 24. srpna, si podle odhadů nenechá ujít až 800 tisíc návštěvníků ze 70 zemí. Část z nich byla účastníky konference o historii a současnosti Baťova podnikání, na jejímž zařazení do programu se aktivně podílela Česká manažerská asociace a její ambasador Zdeněk Bílek.

„Spojení unikátních Baťových principů podnikání  s moderní digitální dobou jsou ohromnou výzvou pro současné podnikatele z kterékoliv části světa. Ať už se týkají spolupráce ve firmě a služeb pro veřejnost či podpory  lokální ekonomiky v širších ekonomicko-sociálních souvislostech, jak to zdůrazňuje již řadu let člen rady expertů ČMA profesor Milan Zelený. Že je to vhodná cesta, potvrzují i aktivity  současného ministra průmyslu a obchodu,“ uvedl Zdeněk Bílek, přímý účastník Meeting Rimini.

Do panelové diskuse o Baťovi, která proběhla 22. srpna, se na pozvání ČMA zapojili jako řečníci Milan Balabán z Univerzity Tomáše Bati Zlín či Ota Horák ze společnosti SpoluWorks Perfecta Kyjov. „Baťové předběhli svou dobu a jejich odkaz je v důrazu na spolupráci a službu veřejnosti, což se stává stále aktuálnější výzvou pro všechny podnikatele světa,“ uvedl Ota Horák. Vystoupení českých zástupců zaujalo natolik, že organizátoři zvažují vydání knihy o Baťových myšlenkách a principech podnikání v italštině.

 

O České manažerské asociaci

Dobrovolné nezávislé sdružení řídících pracovníků – manažerů. Vznikla v roce 1990 a jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností manažerů. Přispívá ke zvyšování podnikatelské výkonnosti, konkurenceschopnosti, etiky řízení, kultury vztahů a odpovědného postoje manažerů vůči zákazníkům i společnosti. Ročně pořádá ČMA na 100 akcí, většinou v 15 regionálních a odborných klubech. Je vyhlašovatelem soutěže MANAŽER ROKU. ČMA spoluzaložila Českou podnikatelskou radu pro udržitelný rozvoj. Od května 2019 je ČMA členem evropské asociace manažerů CEC European Managers, která sdružuje přes milion manažerů.

 

Kontakt pro média
Zdeněk Bílek – přímý účastník Meeting Rimini
ambasador ČMA a předseda ČMA Regionálního klubu Morava

Mobil: 602 500 321
E-mail: bilek@cma.cz

PhDr. Milan Mostýn
Ředitel komunikace a tiskový mluvčí

E-mail: mostyn@cma.cz
Mobil: +420 739 452 816