Vinobraní ve Valticích

VALTICKÉ VINOBRANÍ
3. – 5. října 2014

Přehlídka lahodného vína, výtečného jídla, muziky, folklórních tradic, úsměvů na rtech, nových přátel a zážitků, takové bylo neformální setkání manažerů v nejjižnějším cípu Moravy, ve Valticích.

vino1

Program víkendového setkání započal adrenalinovou částí na českých dálnicích, na kterých mělo mnoho účastníků díky rychlosti svého vozidla možnost rozjímat nad životem a zcela jistě i nad nadcházejícím víkendem, který byl, možná i díky tomu, daleko větším a zaslouženým odpočinkem. Přivítáním v tříhvězdičkovém Hotelu Akademie ve Velkých Bílovicích a prvním tmelícím prvkem byl, jak jinak, tradiční moravský welcome drink – slivovice, kterému nikdo neunikl a který navodil onu žádanou neformální atmosféru a první nová přátelství. Již dobře naladěni a plni očekávání manažeři odjížděli na večerní program do Valtického Podzemí. Historie těchto podzemních prostor sahá prokazatelně před rok 1270, prohlídka sklepa se skleničkou v ruce a zasvěceným výkladem Sklepiéra byla proto velmi zajímavá. Následoval bohatý raut společně s degustací vín Vinařství Chateau Lednice, které si manažeři velmi pochvalovali. O duševní stravu se pak postaral JUDr. Stanislav Moural, který v těchto netradičních prostorách přednesl pár dobře míněných rad v souvislosti s novým občanským zákoníkem. Zcela jistě však nejvíce zazářila cimbálová muzika Longa, na niž se všichni těšili, a jejichž výkon byl skutečně obdivuhodný. Díky připraveným zpěvníkům měli možnost zpívat všichni a užít si tak atmosféru ještě silněji. vino2

Sobotní den se nesl v duchu tradic a historie. Den byl po zážitkovém přesunu dvoupatrovým autobusem (bohužel ne červeném – to zajistíme až pro příště) zahájen brzkým obědem, jakožto kvalitním základem pro celý zbytek dne, a to ve stylové středověké krčmě. Následoval tradiční krojovaný průvod, který byl pro mnohé prvním seznámením se s touto tradicí. Povídalo se, tancovalo, ochutnávalo. Na náměstí Valtic pak bylo možné shlédnout zajímavý program a mnoho malebných stánků s výrobky, pochutinami a samozřejmě vínem z daného regionu. Nechyběla ani prohlídka zámku Valtice, o kterou projevila zájem většina účastníků a která mnohé z nich nadchla. Zámek byl původně založen jako hrad již ve 12. století a od roku 1387 do 1945 patřil známému rodu Liechtensteinů. Společenský večer s bohatým programem se pak odehrával ve sklepní vinárně Vily Jarmily ve Velkých Bílovicích, která připomíná spíše zámeček a její historie se píše od roku 1415, kdy dvůr s tvrzí, později zámečkem se sýpkou, náležel taktéž Liechtensteinům. K poslechu skvěle hrál DJ Budín a taneční parket byl neustále zaplněn. Zpestřením celého večera pak bylo představení prezidenta České manažerské asociace, Pavla Kafky, který účastníkům zahrál na harmoniku a společně si s nimi zazpíval mnoho známých písní. Součástí programu byla opět degustace, tentokráte Vinařství Mikulica z Velkých Pavlovic, se kterým byli manažeři opět velmi spokojeni, což bylo vidno dle objednávek, které následně provedli, aby si s sebou z Moravy mohli přivést „něco na každodenní domácí popíjení“, jak sám pan Mikulica své víno popsal. Jedlo se, tancovalo, zpívalo a popíjelo kvalitní víno až do brzkých ranních hodin. vino3

Víkendové setkání bylo pak stylově zakončeno nedělní procházkou do vinohradů, kde bylo možné načerpat sílu a energii pro návrat zpět do víru všedních pracovních dnů.

vino4

Věříme, že toto setkání přispělo k regeneraci těla i ducha všech zúčastněných a že se spolu uvidíme na některých z dalších akcí pořádaných ČMA.

 

Ing. Kateřina Gazárková
projektová manažerka

Česká manažerská asociace
Václavské náměstí 21
110 00 Praha 1

Tel.: +420 721 066 156
E-mail: gazarkova@cma.cz

 

Click to Hide Advanced Floating Content