Víkendové setkání Klubu manažerů roku ve Františkových lázních


Přejít na celou fotogalerii

 

Víkendová setkání manažerů v lázních jsou oblíbená

Společenská setkání v neformální atmosféře si někteří členové a příznivci České manažerské asociace nenechají ujít. Řada z nich by si přála podobnou víkendovou aktivitu častěji.

Klub Manažerů roku má za sebou další zajímavou akci, jíž bylo víkendové setkání počátkem listopadu ve Františkových Lázních. Jejím záměrem bylo umožnit setkání členům České manažerské asociace (ČMA) a dalším zájemcům v atraktivním prostředí západočeského lázeňského města v rodinném Hotelu Ida.

Dvě desítky zájemců využilo tuto příležitost a akci hodnotilo velmi příznivě. „Sešli se na ní zajímaví lidé, pobyt jsem si užil,“ shrnul své poznatky majitel společnosti LAMARK s.r.o. Milan Kučera. Nabídku další akce, pořádané ČMA, by určitě využil. Podobně se o setkání zmiňuje majitelka a jednatelka společnosti VERDERA Consulting s.r.o. Petra Misterková. „Byla to pro mě první větší akce, které jsem se zúčastnila. Potvrdila jsem si, že Česká manažerská asociace je lidskou organizací s výbornými vztahy a téměř rodinnou atmosférou,“ uvedla s tím, že si jako nová předsedkyně Regionálního klubu Střední Čechy a nově i Regionálního klubu Severozápadní Čechy ze setkání odnáší zkušenost pro pořádání podobných akcí.

Spolu s vedením ČMA, reprezentovaném prezidentem Pavlem Kafkou a výkonným ředitelem Ivo Gajdošem, se na tradiční odpočinkový víkend dostavili například ředitel společnosti TRANSYS spol. s.r.o. Petr Tlustý, generální ředitel společnosti VVV Most spol. s.r.o. Jaroslav Jochman nebo člen vedení společnosti M&K, stavební servis spol. s.r.o. Lubor Motejlek.

Jádrem víkendové akce byl networking, navazování byznysových i osobních vztahů. O program se postarala Manažerka roku a viceprezidentka ČMA Olga Kupec, jednatelka společnosti Abydos s.r.o. Jako dlouholetá podporovatelka právě probíhajícího Festivalu Literární Františkovy Lázně (o festivalu ZDE) zajistila zájemcům účast na vystoupení Hany Maciuchové v rámci pořadu Uznávám, že blouzním v tamním Divadle Boženy Němcové. Jednalo se o cyklus humorných básní německy píšících autorů. Sama jej moderovala.

Festival podporují i majitelé rodinného Wellness Hotelu Ida, kde skupina trávila příjemný čas. Nachází se přímo v historickém centru Františkových Lázní, jen pár kroků od lázeňské kolonády. Jak napovídá sám název účastníci mohli využít Wellness procedur (více o Wellness ZDE),včetně klasické masáže. Účastníci akce ocenili rodinnou atmosféru, která na návštěvníka dýchne hned při vstupu do hotelu, a také kvalitu kuchyně – majitel sám vaří. Samozřejmě, že si účastníci nenechali ujít exkurzi po lázeňském městě.

 

O Hotelu Ida

Historie původního domu sahá k počátku 19. století, kdy nesl název Schwarzes Ross neboli Černý kůň. Majitelům hotelu se podařilo vytvořit si stálou klientelu z Čech i Německa.

Dnešní podobu budova získala po rozsáhlé rekonstrukcí v roce 2009. „Dbali jsme na to, aby si budova zachovala historický ráz i pozitivního ducha,“ říká jeho majitel Petr Pešl, který byl tehdy zároveň stavbyvedoucí, architekt a designér v jedné osobě. V současnosti hotel vede se svou manželkou Idou a dcerou Idou. A přestože je plný síly a nápadů, do budoucna plánuje, že podnik předá dceři a její mladší sestře Báře.