Vánoční pražské setkání

12_12_2013_bFotogalerie je k dispozici zde


Vánoční setkání ČMA:
Etiketa oblékání, módní přehlídka i ochutnávka vín

V Praze, 13. 12. 2013 – Pražský klub Golem zažil ve čtvrtek 12. prosince skutečně výjimečnou akci. Uskutečnilo se zde vánoční setkání pražské oblastní organizace České manažerské asociace. V bohatém programu nechyběl rychlokurz společenské etikety pánských oděvů z úst módní konzultantky Míly Petrové, módní přehlídka dámské byznys kolekce pro nadcházející jaro i přehlídka večerních společenských šatů návrhářky Sandry Markové a představil se rovněž jeden z nejznámějších uměleckých maskérů Pavel Pavlovský. Večer završila ochutnávka francouzských vín a slavnostní přípitek s prezidentem ČMA Pavlem Kafkou.

Módní konzultantka Míla Petrová v úvodu setkání zdůraznila etiketu oblékání a nošení pánských společenských oděvů. Zaměřila se na rozdíly mezi frakem, smokingem a žaketem i na nejčastější chyby v oblékání. Připomněla například, že ke smokingu náleží vázaný motýlek, k fraku se nosí vesta a šle a pro žaket jsou podstatné šedé kalhoty s proužkem.

Módní návrhářka Sandra Marková vedle představení své dámské byznys kolekce Pure & Chic pro následující jaro uvedla i kolekci Miracle of Nature večerních společenských šatů, které inspiroval tropický styl. Sama návrhářka se přiznala, že ráda pracuje se vzdušnými lehkými materiály a že vždy dbá na postavu klientky. Jejím cílem je vyzdvihnout přednosti a především ženskost. Umělecký maskér Pavel Pavlovský, který líčí většinu muzikálových představitelů u nás, připomněl, že kromě líčidel pracuje i s parukami a vousy, a že díky volbě správných postupů lze z mladé osoby udělat starou i naopak.

Vyvrcholením večera pak byla krátká promluva prezidenta ČMA Pavla Kafky, který ve stručnosti promluvil o aktivitách ČMA v letošním roce a o jejím směřování. „Česká manažerská asociace se snaží zaměřovat na mladé, a snaží se hledat klíč k úspěchu, který by právě mladí mohli ve své kariéře využít,“ sdělil Pavel Kafka. Dokonalou tečkou pak byl slavností přípitek a představení 6 druhů francouzských vín. O vínech pohovořil Jiří Hron – Conseil en Vin, Vins Hron, který žil dlouhá léta právě ve Francii a který je dovozcem francouzských vín malých producentů.

 

Napsali o nás také v:
www.cianews.cz
www.regiony24.cz