V Praze se sejde šéf evropských manažerů a prezident WBCSD

Na pozvání České manažerské asociace a České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj se v Praze 12. dubna sejdou prezidenti dvou významných organizací, zastupující milion manažerů a dvě stě nejvýznamnějších CEO světových firem.

 

V polovině dubna do Prahy zavítají prezident Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (WBCSD) Peter Bakker a prezident CEC European Managers Ludger Ramme. Oba nejvyšší zástupce významných organizací pozvaly do naší metropole česká pobočka WBCSD, tedy Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj a Česká manažerská asociace. Tyto osobnosti se sejdou 12. dubna, kdy je čeká bilaterální jednání, jehož výsledkem by měl být podpis memoranda o vzájemné spolupráci obou organizací.

Peter Bakker, prezident WBCSD, kterou založilo 200 nejvýznamnějších CEO´s světových firem za účelem účinného tlaku byznysu na světové politiky v oblasti udržitelného rozvoje, zůstává v Praze ve dnech 11. až 15. dubna. Tomuto úspěšnému holandskému podnikateli nikdy nebyla témata udržitelnosti cizí. Protože se v této oblasti významně angažuje, nedávno obdržel cenné vyznamenání řádu Orange-Nassau. Vzděláním je ekonom, uvažováním však hranice ekonomie daleko překračuje. WBCSD vede od roku 2012. Předtím deset let působil jako generální ředitel společnosti TNT, kterou pozvedl ke vzorům společenské odpovědnosti a udržitelnosti. Peter Bakker za svou iniciativu a odhodlání obdržel řadu ocenění: Clinton Global Citizen Award (2009), Cena SAM za udržitelnost (2010). A v roce 2011 se stal velvyslancem Světového summitu OSN proti hladu.

Ludger Ramme zastupuje CEC European Managers, tedy organizaci, která sdružuje v Evropě přes milion členů a je uznávaným sociálním partnerem Evropské komise. Vystudoval právo a dlouho se mu věnoval na státní úrovni. Posléze zastával pozici vládního rady na Spolkovém ministerstvu pro školství a vědu. Jeho kariéra je spjatá také s jeho „domovskou“ organizací ULA – United Leaders Association – založenou v roce 1951 a sdružující 60 tisíc německých manažerů, jíž je po dlouhou dobu generálním ředitelem.

 

Peter Bakker se během své návštěvy se zúčastní speciální exkurze do společnosti ČEZ ESCO, zajišťující kompletní energetický servis a služby obcím, firmám a organizacím. Jako hlavní řečník vystoupí 15. dubna na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde bude diskutovat se studenty. Poté v místnosti rektorky VŠE Hany Machové proběhne diskuse k otázkám udržitelného rozvoje v ČR a ve světě. Zúčastní se jí experti pro jednotlivé tematické okruhy, zástupce MPO, MD, MŽP a další VIP hosté.

Prestižní návštěva Petera Bakkera by měla přinést nové podněty a ještě užší spolupráci domácí pobočky se zahraniční.

Původní pozvánka ZDE

Click to Hide Advanced Floating Content