Už jste si vyhradili místo v diáři? Hledání výjimečnosti II. klepe na dveře

O konferenci Hledání výjimečnosti II jsme vás již informovali zde. Tentokrát vám představíme řečníky, kteří vás budou konferencí provázet, a věříme, že vám přinesou inspiraci i řadu nápadů. Na koho se můžete 26. listopadu v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR těšit?

Ing. Vlastimil Bříza je generální ředitel společnosti KOH-I-NOR HOLDING. Vystudoval strojírenské inženýrství se zaměřením na konstrukci spalovacích motorů. Pracoval jako konstruktér a později šéfkonstruktér. Ve svém postgraduálním studiu se věnoval managementu, který se stal jeho osudem a vypracoval se až do pozice generálního ředitele. Nejprve ve společnosti Gama a.s. (rok 1990), později ve společnosti Koh-i-nor Hardtmuth (rok 1994). Dnes provozuje pod jeho vedením společnost KOH-I-NOR HOLDING aktivity ve většině středoevropských a balkánských zemí, v Lucembursku, Rusku, Číně a samozřejmě v České republice. Tvrdí o sobě, že umí být tvrdý jako Petr Kellner a letos si ze Žofína odnesl prestižní ocenění Podnikatel roku 2014.

Sanjiv Suri je muž, který se domnívá, že byznysmanovi ke štěstí stačí 20 000 Kč. Když poprvé přijel do Prahy, zamiloval si ji. Uvědomil si, že oblast cestovního ruchu, hotelnictví a pohostinství má v metropoli České republiky velký potenciál růstu. Začal s jedinou restaurací – Vinárnou v Zátiší. Od té doby se rodina podniků a aktivit rozrůstala a dnes je Zátiší Group jednou z nejsilnějších skupin v oblasti pohostinství a hotelnictví u nás. V současné době provozuje čtyři exkluzivní restaurace – Žofín Garden, Bellevue, Zátiší či Mýnec. Zátiší Group poskytuje také cateringové služby a není to tak dávno, co skupina vytvořila novou divizi Frash & Tasty. Sanjiv Suri však nevidí smysl podnikání v hromadění peněz. Zpočátku věnoval na charitu 10 % zisku, dnes je to 30 %. Je uznávaným filantropem a zapojuje se do charitativních projektů po celém světě. Patří mezi osobnosti, které ví a cítí, že štěstí je stav mysli, který nemá co dělat s připoutaností k penězům.

Kateřina Neumannová. Jméno známé snad každému Čechovi. Špičková sportovkyně, několikanásobná olympijská medailistka, mnohonásobná vítězka MS v běhu na lyžích a také cyklistka. Talent projevovala už jako juniorka a profesionální sportovní kariéru odstartovala v roce 1991. Na Ministerstvu obrany ČR působila za dob Alexandra Vondry jako odborný poradce pro armádní sport a reprezentaci. Dnes podniká v oblasti cestovního ruchu.

Ctirad Hemelík je známý především jako zakladatel festivalu EVOLUTION, který v sobě spojuje čtyři veletrhy: Ecostyl, Ecoworld, Inspirace a Ezoterika . Od roku 2011 je to jedna z největších evropských akcí zaměřená na zdravý životní styl, osobní rozvoj a inspirativní aktivity. Má bohaté zkušenosti také z oblasti managementu. Zastupoval v ČR a SR společnost Morinda Inc. V roce 2006 založil obecně prospěšnou společnost FELICIUS, která se zabývá především pořádáním kulturních akcí. Jednou z nich, která již zapustila kořeny tradice v našem prostředí, jsou PRAŽSKÉ BRÁNY. Poselstvím projektu je nabízet na věci a události kolem nás inovativní pohled, odkrývat jejich podstatu a dosud opomíjené souvislosti. Jednou z nejzajímavějších aktivit Ctirada Hemelíka je v současnosti projekt PROREGIONY.

Zuzana Ceralová Petrofová, jednatelka společnosti PETROF spol. s r. o. a prezidentka Skupiny PETROF, je již pátou generací v čele podniku. Po nesmírně složitém procesu privatizace se podařilo firmu dostat opět do rodinných rukou a pokračovat tak v tradici výroby slovutných hudebních nástrojů, špičkových klavírů a pianin. Nedlouho potom však přišla ekonomická krize, která firmě zasadila tvrdou ránu – ztráta trhů v USA ale přinesla také obrovskou výzvu a příležitost. Získala nové know how a dnes také vybavuje interiéry například luxusních jachet nebo exkluzivně vyrábí zvukové aparatury pro společnost Marka Levinsona. V současnosti se podařilo na trh uvést prémiovou značku hudebních nástrojů určených pro nejlepší koncertní síně ANT PETROF. Společnost v čele se Zuzanou Ceralovou Petrofovou je živoucím příkladem houževnatosti, která přináší úspěch.

Posledním z řečníků, který uzavře program konference, je Milan Knížák. Osobnost mnoha tváří, muž, který svými názory nenechá nikoho v klidu. Burcuje k přemýšlení, k přemýšlivosti. Člověk s neuvěřitelnou inteligencí, jenž analyzuje a syntetizuje myšlenky napříč obory, dokáže předestřít náměty na řadu úvah, rozdmychat diskuzi, která má často nadčasový význam. Na jeho vystoupení se jistě těší řada účastníků. Působil jako rektor AMU a 12 let byl ředitelem Národní galerie. Patří mezi neuznávanější české výtvarníky, hudebníky a performery.

.

(pro ČMA vitaPR)