Setkání elitních manažerů MSK

Jedenáctý prosinec 2019 můžeme nazvat dnem znovuobnovení již položeného základního kamene manažerského umu, který se v Moravskoslezském kraji stále nachází. Přispělo k tomu setkání vrcholových manažerů, které uspořádal Klub Elite, součást České manažerské asociace.

Kraj natolik bohatý nejenom svou historií, lidmi či zkušenostmi, prochází v posledních letech podstatnou změnou. Změnou ve všech oblastech denního žití, ale také v oblastech průmyslu a vývoje. Právě spojení průmyslu s vývojem je ono výjimečné spojení.

Spojení, které bude vyžadovat změny v podnikových strukturách, firemních kulturách, ale především i v manažerském vnímání. Schopnost efektivně vést své týmy, ekonomicky rozvíjet naše společnosti a maximalizovat zisky, přechází do nových struktur – dynamický a smysluplný rozvoj manažerů, agilní přístupy, empatie, digitální business modely, digitalizace či kreativní myšlení. Vývoj, který musíme společně přenést i do škol, univerzit nebo jiných vzdělávacích institucí.

Tyto zásadní změny cítí i elitní, klíčoví a úspěšní manažeři Moravskoslezského kraje. Proto myšlenka vzájemného setkání a obnovení aktivit České manažerské asociace v tomto kraji dávala smysl a setkala se s velkým úspěchem.

Na setkání dorazili vrcholoví manažeři společností jako jsou Siemens, Vyncke, MSiC, KSR, Linde Gas, Bekaert, Bonatrans, Kaizen Institute, Tieto, Strojcar, 4machines aj. Skupinu manažerů doplnili i významní členové kraje jako byl hejtman Ivo Vondrák či ředitel Krajského úřadu Tomáš Kotyza.

Kreativní, dynamická diskuze zacílená na nastavení společné myšlenky fungování této platformy, vedla ke stanovení mise, vize, cílů a aktivit pro rok 2020. Od vzájemné spolupráce, přes rozvoj manažerů a budoucích generací až po vzájemný benchmarking.

Strategickým momentem dne bylo nastavení přímé spolupráce České manažerské asociace s Moravskoslezským krajem na technologických inovacích – z pohledu manažerského vnímání.

Cíle máme ambiciózní a troufám si říci, že SMARTER. Věřím, že je společně naplníme.

Děkuji všem za jejich čas, chuť a také přínos.

Mějte krásné svátky a načerpejte pořádnou dávku energie pro úspěšný rok 2020.

 

Předseda klubu Elite
Adam Liška
Vitěz v soutěži MANAŽER ROKU v kategorii Mladý manažerský talent a v TOP 10 nejlepších