Založili jsme Studio ČMA

ČMA 12. 1. 2021

Úspěchy / success stories

ČMA vyhlásila Manažery roku 2019

V 27. ročníku soutěže MANAŽER ROKU 2019 zvítězili a manažerem a manažerskou roku se stali generální ředitel a předseda představenstva Komerční banky Jan Juchelka a místopředsedkyně představenstva East Bohemian Airport Hana Šmejkalová. Vítězové obdrželi nejvíce bodů od Hodnotitelské a Národní komise ČMA, která sledovala čtyři okruhy aktivit manažerů – jejich minulost, zlepšování a schopnost motivovat lidi, využití příležitostí a řešení hrozeb a vytváření udržitelné budoucnosti a benchmarking. Vyhlášení výsledků 27. ročníku soutěže proběhlo 3. prosince v pražské centrále ČMA za účasti některých manažerů a hodnotitelů. Žezlo soutěže předal svému nástupci vítěz předchozího ročníku prof. Vladimír Mařík, CIRC ČVUT.

Nehledě na komlikace provázející soutěž kvůli opakovanému nouzovému stavu výsledky potvrzují vysoký společenský význam tohoto dlouhodobého projektu napříč obory vyhledávat a zviditelňovat úspěšné manažerské osobnosti a vizionáře,“ uvedl Petr Kazík, předseda Hodnotitelské komise a prezident ČMA. Ten současně vyhlásil 28. ročník soutěže MANAŽER ROKU 2020.

Do finále 27. ročníku postoupilo 38 osobností, z nichž Hodnotitelská komise a Národní komise vybrala absolutní vítěze, TOP 10 manažerů a vítěze jednotlivých kategorií. Vedle klasických oborů ČMA ocenila osobnosti v kategorii Manažer digitálního věku, Vizionář a Manažer malého a středního podniku. Cenu Inovace pro udržitelný rozvoj udělila dceřiná Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj CBCSD.

Další informace, včetně medailonků, videomedailonků a osobního vyznání vítězů a finalistů, najdete na webu soutěže www.manazerroku.cz

 


Založili jsme Studio ČMA

Online technologie vstupují do fungování a programu České manažerské asociace jako nikdy předtím. Velká část aktivit se přesunula na platformy, jakými jsou sociální sítě, YouTube, web. Vyvrcholením této změny kurzu bylo spuštění Studia ČMA, z něhož se poprvé vysílalo v listopadu 2020. Prostory studiu poskytl ambasador ČMA Jadran Šetlík, z jehož ateliéru se přenosy uskutečnily.

Prvním řečníkem v rámci akce Pražského manažerského klubu byl Gabriel Berdár, někdejší CEO Českého Telecomu. Moderace se ujal Vadim Petrov.

Studio ČMA pokračovalo v unikátním projektu rozhovorů s českými top manažery a odvysílalo diskusi s odborníkem na krizové momenty v životě podniků Liborem Witasskem. Tento český podnikatel a kybernetik je majitelem konzultační společnosti DC VISION zaměřené na transformace firem, krizovým manažerem firmy Strojcar a spolumajitelem Rekvalifikačního centra v Opavě. Vysílání opět moderoval Vadim Petrov.

Před zahájením vysílání studia ČMA připravilo několik rozhovorů. Kateřiny Stolínové z Italsko-české obchodní komory jsme se ptali, jak může vypadat smart working a zda ho firmy praktikují. Podle průzkumu, který si obchodní komora nechala udělat, se k tomuto pracovnímu režimu uchýlilo 123 členských firem z celkových 150. Co dále vyplynulo z výsledků? Celý videorozhovor najdete ZDE.

Jadran Šetlík je ambasadorem ČMA. Co pro něj tento titul znamená a jak vnímá manažerské poslání, o tom promluvil ve VIDEOROZHOVORU.

Odkazy na studio

 
 

Další úspěchy

ČMA slavila 30 let od založení

Česká manažerská asociace (ČMA) si 12. května 2020 připomenula kulaté výročí svého založení a třicet let zastupování manažerů…

 

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter