Předvánoční očista od prosincového stresu

Zobrazit celou fotogalerii

Další úspěšný seminář Klubu Řeky zdraví České manažerské asociace se nesl v duchu uvolnění a rozptýlení předvánočních starostí.

Klid v duši. Pod tímto názvem Klub Řeky zdraví České manažerské asociace uspořádal malé ukročení z předvánočního shonu, jehož součástí bylo rozjímání nad smyslem štědrovečerních svátků a fenoménem současné hektické společností. Vedla ho 18. prosince v Daňkově paláci v Praze psycholožka, grafoložka a zakladatelka konceptu Psychologie radosti Eva Boháčková. Účastníky dokázala vtáhnout do jiného pohledu na vánoční svátky, toho oproštěného od osobních „posedlostí“, především pracovních a úklidových. „Vánoce působí jako nesmírný zesilovač emocí. Naučte se vyhýbat stresu. Umlčte v sobě perfekcionistu a vnitřního kritika,“ radí Eva Boháčková. Sama během příjemného diskusního večera dokázala posluchače naladit opravdu svátečně.

Zkušená pořadatelka „prožitkově zaměřených seminářů a víkendových sebezkušenostní“ dokázala přítomné „vypnout“ a vtáhnout je do svého vyprávění vhodně kladenými otázkami. Například rozebrala téma dávání a přijímání dárků, což bývá vztahově občas složité jak pro dárce, tak i obdarované. „Vánoce by měly být výdechem. Někdy to nedokážeme, jsme pasivní, neumíme vhodně reagovat na dary,“ upozorňuje Eva Boháčková. A optimisticky dodává: „Vánoce měly být dobrým zážitkem a pocitem pro vás, nikoliv jen pro ostatní, vámi obdarované.“

Ke klubové akci patřila i chvíle uvolnění v podobě vánoční koledy, ukončila ji tombola a obdarování účastníků pěknými knihami z nakladatelství Synergie a příjemná ochutnávka vína z rodinného vinařství Nešpor&Rajský.

 

Fotogalerii najdete ZDE

Milan Mostýn, 18. 12. 2018