Svěřenské fondy – cesta k ochraně rodinného majetku


Přejít na celou fotogalerii

 

Pokud se podnikatelé a statutární zástupci firem rozhodnou preventivně chránit svůj majetek před negativními vlivy z podnikání, mohou jako jednu z alternativ využít Svěřenský fond. Ten může být pojistkou i před nesprávným chováním dětí, které́ by majetek mohly prohospodařit. To jsou dva příklady z mnoha, na které se zaměřil odborný seminář České manažerské asociace (ČMA) pod názvem „Svěřenské fondy – efektivní nástroj ochrany rodinného majetku“. První setkání proběhlo v Praze 4. prosince, druhé se uskuteční 15. ledna v Plzni, Palackého272/8.

Akci uspořádala Petra Misterková, předsedkyně Regionálního klubu Střední Čechy a Severozápadní Čechy a současně majitelka VERDERA Consulting s.r.o. ve spolupráci se společností Cimpel&partneři s.r.o., která nabízí nezávislé investiční poradenství. Její zakladatel Jiří Cimpel je autorem knihy Svěřenské fondy.

Na pražský seminář zavítali soudní znalci, specialisté a zakladatelé Smart Cities, lékaři, daňoví poradci a zástupci řady dalších oborů se zájmem o tuto tematiku. Účastníci, kteří obdrželi teoretickou i praktickou průpravu, odcházeli s vědomím, že zdaleka neplatí, že „pro 90% beneficientů je svěřenský fond spíše břemenem než požehnáním“. Přátelskou atmosféru podtrhnul po skončení oficiální části semináře neformální networking ve Wine Not Baru na Masarykově nábřeží v Praze.

 

Tisková zpráva

Click to Hide Advanced Floating Content