Spolupráce ČMA na projektu „Technické školky“

Technické školky – to je název projektu spolupráce MAS Boskovicko PLUS a MAS Brána Brněnska, který byl vyhlášen již v roce 2013 a byl ukončen v červnu 2015. Zapojeno bylo 24 mateřských škol, mezi nimi pracoviště MŠ Bílkova. Cílem projektu bylo vzbudit u dětí již v útlém věku zájem o techniku, zlepšit schopnost přijímat s porozuměním základní poznatky vědy a techniky a hravou formou, přiměřenou věkovým možnostem dětí, podporovat a rozvíjet jejich technické myšlení.

Do všech školek byla dodána projektová dokumentace, nářadí, balzové prkénko, odrážedla, balóny, modely letadel, promítací plátno, projektor, notebook.

Projekt „Technické školky“ v MŠ Bílkova s dětmi ze třídy Sluníček plnila paní učitelka Ivana Havelková. Děti se naučily rýsovat s použitím trojúhelníkového pravítka, učily se užívat správné technické názvy, vyřezávat lupénkovou pilkou, smontovat a rozmontovat odrážedlo, vyvrtávat vrtačkou, pracovat s kladivem, svěrákem, smirkovým papírem, šroubovákem.

Předškoláci pod vedením paní Ivany Havelkové se představili krátkým vystoupením na závěrečné konferenci v Zámeckém skleníku v Boskovicích, kde sami řekli, co vše se naučili a dělali.

 

Dvě videa – ukázky výsledku v MŠ Bílkova – Boskovice

V prvním videu se paní učitelka Ivana Havelková vyjadřuje o svých zkušenostech z tohoto vzdělávacího projektu, ve druhém videu se představují děti se svými poznatky.


Click to Hide Advanced Floating Content