Společenská etiketa hravě – buďte OK!

Moderní umění, etiketa a krásné prostory na Staroměstském náměstí. Když si spojíte tyto tři věci, možná se Vám podaří přiblížit se podobě večera s příhodným názvem Společenská etiketa hravě – buďte OK!, který uspořádal Regionální klub ČMA Střední Čechy pro své členy v polovině ledna 2016.

Pestrobarevný večer zahájil v prostorách galerie GOAP osobně Zdeněk Kočík, sběratel moderního umění a majitel galerie, který velmi skromně a s nadsázkou promluvil o historii galerie. Slova se následně ujal Miroslav Houška, kurátor galerie, který účastníky večera seznámil s probíhající výstavou Andyho Warhola s názvem I′m OK. Právě toto sousloví Warhol používal na pohlednicích adresovaných své matce, které posílal z celého světa. „Andy Warhol změnil vizuální svět dvacátého století“, podotkl na závěr svého vyprávění Houška. O tom se ostatně přesvědčili sami účastníci, kteří si s nadšením prohlédli díla Andyho Warhola doslova hrající všemi barvami.

Večer pokračoval pod taktovkou zkušené Jany Havelkové, lektorky business etikety ze společnosti Intelecta. Jana Havelková vtipně a svěže představila základní pravidla a principy společenské etikety. I přesto, že posluchači byli především vzdělaní lidé a vrcholoví manažeři, rozproudila se žhavá diskuze o sporných a nejasných situacích, kdy je etiketa nanejvýš žádaným pomocníkem. Všechny situace Jana Havelková dokázala s přehledem vysvětlit a dokonce i ilustrovat – za pomocí fotokoláže vytvořené ve spolupráci s Jiřím Beranem, organizátorem večera a ambasadorem ČMA.

A jak to tedy s tou etiketou je? Podívejte se na společenské desatero Jany a Jirky. A určitě si také zajděte do galerie moderního umění GOAP – od března tam bude k vidění unikátní výstava děl Alfonse MUCHY!

společenské-desatero