Sinatrology: pocta hudebnické i manažerské legendě

Na 12. prosince připadá datum narození Franka Sinatry, hvězdy, bez které si už svět hudby nedokážeme představit. Letos by slavil krásné kulatiny: sté narozeniny. Taková příležitost si žádá také oslavu. A to nejen jeho skvělého hudebnického umu. Věděli jste, že byl opravdu nekompromisním manažerem? Že se uměl rozhodovat a věděl, že každá cesta bude něco stát? A že dokázal vidět příležitost tam, kde jí jiní opovrhovali? Překračoval konvence a ve svém oboru byl také inovátorem. Odvaha, víra, tvrdá práce a naprosto nezapomenutelný hlas. Sinatrology je skvělá možnost, jak se sejít, užít si báječnou atmosféru, úžasné osobnosti, potěšit své smysly a přenést se do zářivého světa Franka Sintary podle slov mistra samotného: „Člověk musí prožít každý den tak, jako by byl dnem posledním.“

Na jaký program se můžete 12. prosince v Obecním domě těšit? Hodinu před samotným zahájením galavečera budete moci korzovat ve skvělé společnosti se sklenkou šumivého vína a vychutnávat si welcome band. V osm hodin večer se ve Smetanově síni Obecního domu uskuteční samotná swingová hudební show.

Písně, jimž Frank Siantra propůjčil nesmrtelnost, zazní v tradičním i novém, neotřelém aranžmá. Každý z umělců pracujících na projektu si pro tento neobyčejný večer připravil vlastní interpretaci sinatrovské klasiky, mnohdy zdánlivě neslučitelnou s tím, nač jsme zvyklí. Této lákavé výzvy se chopil například špičkový houslista Pavel Šporcl či multiinstrumentalista Jiří Stivín. Filipínský vokalista Arthur Manuntag bude provokovat saxofon pod vládou Markéty Smejkalové. Felix Slováček na prknech zazáří se svým synem při klarinetovém duetu, který je poctou rodinným vazbám mezi Frankem Sinatrou a jeho potomky. Německá swingová hvězda Tom Gaebel to na prknech roztočí s Janem Smigmatorem, který v současnosti představuje jednoho z nejznámějších a nejtalentovanějších swingových zpěváků na české scéně. Jan Smigmator s ČMA spolupracuje dlouhodobě a mohli jste se s ním setkat například na vyhlášení MANAŽERA ROKU či reprezentačním plese podnikatelů a manažerů. Ke swingu však také neodmyslitelně patří tanec, tentokrát v režii ProjectWINGS.

Po skončení hlavní hudební části večera budete mít možnost setkat se s umělci, kteří vás večerem provázeli. Ještě, než hodiny odbijí jedenáctou, se vám pak otevře jedinečná možnost užít si noc a časné ráno ve stylu newyorských podniků či kasin v Las Vegas, tak jak tomu bylo v době, kdy Frank Siantra zářil nejvíce. Takovou příležitost by snad člověku záviděli i hosté proslulých večírků z románu Velký Gatsby Francise Scotta Fitzgeralda.

Pro vystoupení tento den má ČMA k dispozici ještě tři volné vstupenky. Proto neotálejte a obraťte na kohokoli z nás, chcete-li se akce zúčastnit. A protože je o tento projekt mimořádný zájem, umělci se rozhodli jeden koncert přidat ještě 13. prosince.

 

(pro ČMA VitaPR)