Setkání RK Ostrava se skutečnou výjimečností…

První letošní setkání ČMA Regionálního klubu Ostrava mělo dva aspekty průběhu. První byla smůla spojená s termínem. Trefili jsme se do dne, kdy v regionu napadlo 20 cm sněhu, takže jsme přijímali omluvy, že se nedaří do zámku Fryštát v Karviné dojet. Druhým aspektem byl skvělý až překvapivý průběh. Chci jej tímto článkem zprostředkovat všem, co nedojeli a dojet chtěli.

rk_ostrava2Zásluhu na vynikajícím výsledku celé akce má hostitel PhDr. Roman Nogol, MBA, tajemník Magistrátu města Karviná. Podařilo se mu výborně a vzorově naplnit ideu organizování našich klubových setkání. V první části se představil jako vynikající manažer, což se u MANAŽERA ROKU 2008 může očekávat, ale jeho prezentace inovativních změn, které přinesly výrazné úspory a zefektivnění organizace jím řízeného úřadu, byla inspirativní. Potvrdilo se, že manažerská práce je pouze jedna a benchmarking můžeme sdílet napříč obory. Účastníci se shodli, že důležitou příčinou úspěšnosti je dostatek času na koncepční práci. Pokud je někdo v manažerské funkci 25 let v jedné instituci, jak se to daří Romanu Nogolovi, má pro to výborné předpoklady. To je výjimečná manažerská dovednost v dnešní době jepičích manažerských životů.

rk_ostrava3Největší překvapení přišlo v druhé části setkání, kdy má hostitel představit své zájmy, koníčky, možnosti „dobíjení baterek“. U pana tajemníka se podařilo neuvěřitelné propojení vzdělání historika a jeho funkce v realizaci expozice karvinského zámku. Osobně jsem tyto prostory navštívil, když ještě byly Národním výborem. Ta proměna byla úžasná. Půvabné interiéry novorenesance a empíru a zajímavé sbírky doplněné dobrodružným vyprávěním, jak se vše v 90. letech tvořilo s výraznou rolí našeho hostitele. Z každého slova bylo slyšet nadšení, zaujetí, odhodlání, vizionářství a lásku, což jsou manažerské kompetence, jako z učebnice.

Věřím, že jste v tuto chvíli začali litovat, že jste zámek nenavštívili. To můžete učinit kdykoli. Tak skvělého průvodce můžete však zažít pouze s ČMA Regionálním klubem Ostrava. Ještě jednou velké díky za pohostinnost. Doufám, že se nám podaří Romana Nogola přemluvit na podzimní reprízu a vy se přidáte!

 

Petr Kazík
Předseda ČMA Regionálního klubu Ostrava

Click to Hide Advanced Floating Content