Setkání PMK s C. Hemelíkem a M. Pavlíkem

vysCelou fotogalerii naleznete zde

 

S hlavou v oblacích, ale nohama na zemi

Témata jako podpora kreativity, myšlenková inspirace či duchovní růst, ta rozhodně nejsou cizí pro Ctirada Hemelíka – muže, který uspořádal přes 1 900 eventů, v rámci kterých se prezentovalo více než 430 významných osobností z celého světa včetně těch největších spirituálních guru. Dá se říci, že v tomto byznysu nemá nikdo takové kontakty jako on. Nad jeho příběhy zůstává mnohdy rozum stát a jinak tomu nebylo ani, když navštívil 222. setkání Pražského manažerského klubu, které jeho šéf Ivo Gajdoš pořádá v prestižním Golem Clubu. Kromě něj přijali pozvání také Jaroslava Timková, šéfredaktorka časopisu Osobní rozvoj v roli moderátorky a Marek Pavlík, obchodní ředitel společnosti M. C. Triton, která se spolupodílí na projektu ProRegiony.

I přesto, že je mu pouhých 37 let, může se Ctirad Hemelík pochlubit hojným výčtem úspěchů a dosažených met. Jeho hlavní ambicí je hledat a nacházet vize a zajímavé projekty, které mohou ozdravit společnost. Na svých cestách po světě se učil od těch nejlepších, a objevil tak mnoho funkčních metod a principů, které danou myšlenku rozvíjí a posouvají dál. Pojďme se tedy alespoň s některými z výjimečných aktivit tohoto charismatického muže seznámit.


Není nad dobré „bioprojekty“

Ctirad Hemelík patří k lidem, kteří se snaží žít zdravě a záleží jim na prostředí, ve kterém žijí. Proto část jeho aktivit směřuje do této oblasti – ať jde o Festival Evolution, spolupořádání odborných konferencí Biosummit 2009, Biosummit 2011, Vědecké konference ekologického zemědělství 2011, nebo hledání nových možností pro zkvalitnění marketingu a PR v oblasti bio a eko produktů a služeb.

V roce 2004 spoluzaložil každoroční veletrhy Biostyl, Ecoworld, Inspirace a Esoterika a od roku 2011, kdy po dohodě s Inchebou převzal jejich organizaci do vlastní režie, je rozvíjel až do současné festivalové podoby. Tento projekt se pod názvem FESTIVAL EVOLUTION postupem času zařadil mezi největší evropské akce se zaměřením na zdravý životní styl, osobní rozvoj a inspirativní směry. V letošním roce se na něj mohou fanoušci těšit od 17. do 19. 4. 2015 na Výstavišti Praha – Holešovice.

V současné době se aktivně věnuje projektu PROREGIONY, který téměř šest let rozvíjel od konceptu až k realizaci. Projekt vycházející z tradic a regionální spolupráce podnikatelů, vzájemné interakce nabídky a poptávky v regionu, seznamuje aktivní zástupce podnikatelů, veřejné správy a neziskového sektoru s fenoménem multiplikace a moderními způsoby spolupráce a komunikace. Důležitým prvkem projektu je vzdělávání – ProRegiony nabízí komplexní vzdělávací program, ve kterém Ctirad Hemelík lektoruje přednáškový cyklus POSILOVNA PODNIKÁNÍ a seminář PODPORA LOKÁLNÍ EKONOMIKY V PRAXI. Ukázkou výstupu projektu jsou např. výstava PLAY BROUMOVSKO a soutěž BROUMOVSKO oSOBnĚ. Kombinace výstavy a soutěže napomáhá propojovat jednotlivé skupiny v broumovském regionu, podporuje jejich spolupráci a vzájemnou komunikaci, a staví tak základy pro samostatnější fungování regionu. V plánu je tento projekt rozvinout v podobném rozsahu i do dalších koutů České republiky, vše se ale odvíjí od jednání s příslušnými cílovými skupinami.

Z dalších Hemelíkových činností zmiňme například i spolupráci s Karlem Janečkem a Tomášem Maradou při založení občanského sdružení POZITIVNÍ EVOLUCE nebo s Petrem Vachlerem na přípravě filmu Tajemství a smysl života atd.


Je libo Singha nebo Deepacka?

To, že Ctirad Hemelík má k významným osobnostem blíže než většina z nás, není nutno opakovat. Do ČR se mu podařilo přivézt přes 300 významných osobností z celého světa (např. Dana Millmana, Raymonda Moodyho, Tima Wallace Murphyho atd.). Tato aktivita se pro něj stala klíčovou pracovní náplní. Za všechny jmenujme blíže alespoň dva zástupce, jejichž přítomnost v naší republice byla zcela ojedinělá a pro Hemelíka zásadní.

Setkání s jeho svatostí Singhem patřilo bezesporu dle jeho slov k těm nejsilnějším. Sant Rajinder Singh Ji Maharaj (Singh) je duchovní indický mistr, ale také například vynálezce dotykové obrazovky, systému platebních karet a mnoha dalších jedinečných vynálezů. Singh cestuje po celém světě, vede semináře zaměřené na meditaci, přednáší o vnitřním osvícení a o své poselství se prostřednictvím rozhlasu a televize dělí s miliony lidí. Je nejprodávanějším autorem knih s duchovní tématikou. Jeho díla byla přeložena do řady jazyků. Singh prezentuje duchovno velmi srozumitelně a jasně. Je zastáncem vyváženého vnitřního a vnějšího života a nabádá své posluchače a čtenáře, aby plnili své povinnosti k rodině a společnosti, ale nezapomínali při tom ani na svůj osobní a duchovní rozvoj.

Další ze svých snů si Hemelík splnil při uvítání Deepaka Chopry – světové autority v oblasti osobního rozvoje, zdravého života a výživy. Deepak je nejžádanějším americkým koučem, autorem více než 70 knih, kterých se prodalo přes 20 milionů výtisků. Pro radu si k němu chodí tisíce lidí, mezi nimi i největší americké celebrity. Odhaluje jim pak, že štěstí není až tak otázkou vnějších okolností, ale závisí na schopnosti duše okolnosti kreativně pojmout. S touto ikonou strávil Hemelík několik dnů. Na jeho návštěvě v ČR pracoval Ctirad sedm let. Pro Hemelíka je Deepak nejlepším průvodcem aktivních lidí, tedy těch, kteří chtějí, aby jejich život měl smysl a poslání – a to nejen pro ně samotné, ale i pro okolní svět. Jsou to na první pohled snadné kroky, ale jejich realizace nemusí být pro lidi v dnešní uspěchané době lehká. Deepack je pro něj tím, kdo umí tyto kroky popsat a zformulovat do rad a doporučení.

Každý z nás má v sobě zkušenosti, zážitky a potenciál, které je potřeba odhalit a používat v každodenním životě. Tak, abychom mohli žít s hlavou v oblacích, ale nohama na zemi.


Zpracovala: Zuzana Chmelíková

Click to Hide Advanced Floating Content