Setkání manažerů roku v Brně

Manažeři roku se sjeli v pondělí 7. října do Brna, kde při příležitosti zahájení 55. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu a zasedání Sněmu Svazu průmyslu České republiky hovořili o současné situaci české ekonomiky.  Setkání zahájil prezident České manažerské asociace Pavel Kafka představením současných aktivit a projektů asociace. „Zintenzivnili jsme spolupráci s Radou kvality, s vysokými školami a intenzivně spolupracujeme se zahraničními hospodářskými komorami,“ jmenoval jako příklady aktuální práce prezident Kafka.

Jan Mühlfeit seznámil manažery se zprávou Světového ekonomického fóra v Davosu o celosvětové konkurenceschopnosti a neustále se zhoršující pozici ČR (minulý rok 39, tento rok 46). Za alarmující považují manažeři český vzdělávací systém, který se v mezinárodních hodnoceních každý rok propadá o deset příček dolů, nekvalitní veřejné instituce a obrovská nedůvěra občanů v politiky. Zároveň se hovořilo o podpoře premiéra Rusnoka v jeho kritice efektivity Akademie věd ČR. To vše diskvalifikuje ČR hlavně vůči zahraničním investorům. V současné době má manažerská asociace čtyři sta členů. Cílem do budoucna je tento počet navýšit.

Fotografie zde… obr.1 / obr.2 / obr.3

Tisková zpráva zde…

 

Novým mluvčím manažerské asociace byl zvolen Jan Mühlfeit

Po ukončení jubilejního 20. ročníku soutěže Manažer roku převzal roli mluvčího Ing. Jan Mühlfeit, viceprezident ČMA a Chairman Europe, Microsoft Corporation, nositel titulu Manažer roku 1999. Jan Mühlfeit je místopředsedou Academy of Business in Society (ABiS) a členem rady Junior Achievement Young Enterprise Europe (JAYE). Zastává funkci spolu-předsedy v Evropské společnosti pro elektronické dovednosti a je členem rady AIESEC, největší mezinárodní studentské organizace, která pomáhá objevovat a rozvíjet potenciál mladých. Zodpovídá za reprezentaci Microsoft Corporation a styky s vládami, podniky, klíčovými partnery a akademickou sférou, jak po celé Evropě, tak i na globální úrovni.