Prof. Zelený a Lubomír Stoklásek oceněni prezidentem republiky

Prezident České republiky Miloš Zeman udělil u příležitostí 99. výročí vzniku Československa třicet devět vyznamenání. Mezi vyznamenanými byli také prof. Milan Zelený, člen Rady expertů ČMA a Lubomír Stoklásek, Manažer roku 2011 a rovněž člen Rady expertů. Oběma velmi gratulujeme.

Prof. Milan Zelený

Vizionář mezinárodního formátu, česko-americký ekonom, vědec, vysokoškolský učitel, konzultant podniků, institucí a zahraničních vlád. Patří k nejcitovanějším českým ekonomům, zabývající se produktivitou práceteorií řízení,  podnikovou ekonomikou a multikriteriálním rozhodováním.

Působil či působí na zahraničních vysokých školách jako je Univerzita Jižní KalifornieColumbia University, Copenhagen School of Economics, bruselská European Institute for Advanced Studies in Management, Univerzita Fu Jen v Tchaj-pej, Indian Institute of Technology KanpurIBMEC  Rio de Janeiro. Byl akademickým proděkanem  na Univerzitě Xidian v Xi’an v Číně. Hostoval i na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Je autorem mnoha odborných publikací.

V roce 2015 byl jmenován emeritním profesorem americké Fordham University v New Yorku. V témže roce založil nadaci ZET Foundation pro rozvoj národního a mezinárodního podnikatelství v transformujících ekonomikách. Milan Zelený je odborným konzultantem mnoha podniků, institucí a zahraničních vlád (USA, Japonsko, Belgie aj.). Je konzultantem amerických podniků, např. Arthur D. Little, Nynex, Rockwell Int., RCA, Mackenzie & Co.

 

Lubomír Stoklásek

Patří k úspěšným a v ČR známým manažerům, jehož krédo je „slušnost, odvaha, důslednost.“ V roce 1996 koupil zdevastovanou společnost Agrostroj Pelhřimov, stal se jejím vlastníkem a generálním ředitelem a vytvořil z ní moderní, technologicky vyspělou a svými produkty konkurenceschopnou firmu. V ČR patří ke špičce ve výrobě užitkových vozidel, zemědělském strojírenství, komunikační technice a stavebních strojích. Agrostroj Pelhřimov zaměstnává 2200 lidí, díky tomu se město a okolí drží na špici zaměstnanosti mladých do 25 let. Společnost je téměř ze sta procent závislá na exportu, vyváží hlavně do západní Evropy.

Mezi další firmy Lubomíra Stokláska patří dopravní ČAD Blansko, Humpolecké strojírny, Léčebné lázně Lednice a hotelový komplex Spa Resort Lednice nebo Moravská Agra. Věnuje se také zemědělství a produkci vína. V roce 2011 obdržel titul Manažer roku, o rok později potvrdil své kvality titulem Podnikatel roku. O samotném podnikání říká:„Musí to být děláno jako zájmová činnost, hoby, seberealizace“.

 

Click to Hide Advanced Floating Content