Přijměte pozvání

První dva měsíce nového roku jsou pro Českou manažerskou asociaci pozvolným rozjezdem do období, které se ponese v duchu akcí a příležitostí, jež by měly být svým poselstvím ještě zajímavější než v roce předcházejícím. Z některých z nich by měly být připraveny výstupy, které více poslouží k rozvoji manažerské práce, poskytnou atraktivní informace a budou vytvářet platformu k tomu, aby právě česká manažerská obec měla „co mluvit“ do rozvoje naší ekonomiky a budoucího směrování společnosti jako takové. Právě proto nebude alespoň prvních šest měsíců kalendář přeplněný nejrůznějšími pozvánkami podle zásady méně je někdy více.

A čím tedy zahajujeme? V hotelu Boscolo v Praze se 21. ledna uskuteční již 229. setkání Pražského manažerského klubu. Téma večera je neobvyklé: Jak se dostat od informačních systémů přes léčení lidského organismu k pohádkám. Hostem večera jsou Michal Vaněček, Jaroslav Pejčoch a Jaromír Astl. První dva jmenovaní společně vlastní a řídí společnost, která se zabývá tvorbou informačních systémů. Ale jejich příběh je skutečně nevšední a výrazným způsobem do něj šťastně zasáhl i Jaromír Astl, přednosta Kliniky otolaryngologie 3. LF UK a VFN v Praze. Překročit hranice byznysu a tvořit na mnoha rozličných úrovních působí jako lék. Více informací naleznete zde.

V tradici kulatých stolů ČMA pokračuje i letos. Na půdě družstva pro chemickou výrobu Severochema Liberec se uskuteční setkání na téma Budování tradiční české značky v prostředí nadnárodních obchodních řetězců. Můžete se těšit na exkurzi, diskuzi i slovo představitelů družstva, RNDr. Romana Hrnčíře, CSc., jenž vám představí historii a současnost Severochemy Liberec, či obchodního ředitele Romana Oberera, který promluví o specifické situaci na trhu, kde panuje tvrdá konkurence globálních hráčů. A protože se téma obchodu prolíná do každodenní činnosti firem, určitě bude velký prostor k diskuzi. Pozvánka je vám k dispozici zde.

Zabýváte se problematikou řízení měnových rizik? Připravujete se na ukončení kurzového závazku ČNB? Na 17. února pro Vás ČMA přichystala ve spolupráci s ČNB seminář v Praze na téma Měnová politika ČNB, devizový kurz a finanční řízení firmy. V kongresovém centru ČNB vystoupí Mojmír Hampl, viceguverner ČNB, Tomáš Holub, ředitel měnové sekce ČNB, a Vít Lauer, FRSA Advisory Managing Partner. Podrobnosti o semináři najdete zde.

.

pro ČMA vitaPR