Přijměte pozvání: Velkolepý podzim

Kulatý stůl ve spolupráci s vydavatelstvím Economia se uskuteční při příležitosti Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně 1. října. Představí se vám čtyři vynikající řečníci, kteří reprezentují své firmy jak ve světě, tak v rámci ČMA: Petr Novák (KOYO BEARINGS ČR, s. r. o.), Ladislav Verner (SOMA spol. s r.o.), Martin Hausenblas (ADLER International, a.s.; Liftago), Libor Witassek (DC VISION, s.r.o.). Pozvánku na kulatý stůl i jeho program si můžete prohlédnout zde.

Měřit lidské zdroje není lehká disciplína. A proto si pro vás přichystala ALIA Agency akci s názvem Řídím svůj HR svět v číslech. Konat se bude 9. října. Prezentovány budou nové nástroje, jak efektivně měřit, hodnotit, analyzovat a řídit lidské zdroje, jak je lépe uchopit v celkovém kontextu podniku. Členové ČMA mají možnost využít atraktivní slevu, kterou si pro ně agentura přichystala. Podrobnosti o akci a přihlášku na ni jsme pro vás připravili zde.

K otázkám personalistickým se vrátíme i následující den – 10. října. Zorganizovali jsme pro vás kulatý stůl s tématem Kvalita ve služebních úřadech – personalistika. V pražském Daňkově paláci se sejdou odborníci z veřejné správy. Budou hovořit o zkušenostech s politikou lidských zdrojů a podívají se pod pokličku také adaptačnímu procesu. Pozvánka i program jsou k dispozici v tomto odkazu.

Dosahovat cílů bez zbytečného plýtvání energií. Moudrý manažer ví, že to nejcennější, co má k dispozici, je zdraví a umění efektivně nakládat se svými silami. Tato filozofie je také blízká východnímu učení Feng Shui. Jiří Černák specializující se na Feng Shui se zaměřením na osobní prosperitu si pro vás připravil zajímavý kurz.  V něm můžete načerpat vědomosti o svých silných stránkách, o tom, jak nakládat chytře se svým talentem, vitalitou, duševním elánem. Se zřetelem k naplnění životních i pracovních snů. Další část kurzu se uskuteční 13. října. Podrobnosti najdete tady.

V pondělí 15. října poznáme Nové trendy ve vývoji civilizace. Akci bude hostit Vysoká škola Mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. Mezi vystupujícími přivítáme Milana Ftáčnika, slovenského politika a bývalého primátora Bratislavy. Sledujte podrobnosti v tomto odkaze.

Klub právníků a manažerů by rád přizval všechny členy ČMA na golfový turnaj konaný 15. října v Berouně. Co návštěvníky a hráče čeká, se dozvíte zde.

ČMA ve spolupráci s ČMA regionálním klubem Severovýchodní Čechy a Centrem andragogiky uspořádá mimořádné setkání s názvem Číše vína s radním pro regionální rozvoj Královéhradeckého kraje. Probírat se budou územní plánování, přeshraniční spolupráce, granty i dotace, cestovní ruch a regionální rozvoj ekonomicky slabších částí kraje. Ve svém diáři si rezervujte datum 16. října. Místem konání je Centrum andragogiky v Hradci Králové. Pozvánka na akci je přiložena v tomto odkazu.

Pozvání na 18. října si pro zájemce nachystal Pražský manažerský klub. Jeho tématem budou sociální sítě a jak jich efektivně využívat. Hostem, který k tomuto tématu promluví, bude Michaela Jungerová, která vytvářela marketingové strategie i kampaně pro sociální sítě nadnárodních značek. O podcastech pohovoří Jakub Tržil. Akce se uskuteční na půdě hotelu Clarion v pražských Vysočanech. Odkaz na klubové setkání pro vás přikládáme.

Klub Řeka zdraví přichystá 23. října malý seminář. Bude se věnovat měsíci listopadu a jeho energetickým souvislostem, které ovlivňují zdraví, psychickou výkonnost a pohodu. I jedenáctý měsíc roku přináší příležitosti, jak se lépe naladit na sebe sama a rytmy přírody. Dozvíte se také, proč je listopad nejvhodnějším měsícem pro regeneraci. Pozvánku na akci najdete zde.

Přednáška o nejnovějších trendech mezi spotřebiteli připadá na 24. října a bude realizována díky výzkumné agentuře Ipsos, která odprezentuje výsledky nejnovějších šetření na toto téma. Změn není málo, ale ještě důležitější bude ptát se proč k nim dochází a jaké mají důsledky. Vystoupí domácí i zahraniční řečníci. Přednáška se bude konat ve Slovanském domě v Praze v prostorách agentury Ipsos. Pozvánka je k dispozici v tomto odkaze.

Říjen 1918. Říjen 2018. Sto let naší republiky. Století příběhů, které měnily dějiny. Významné výročí to je ale též pro českého podnikavého ducha, schopnosti, zručnost a nápaditost. V neděli 28. října se uskuteční křest významné publikace Manažeři se lvíčkem – 100 let svobodného podnikání v Československu. Na něj bude navazovat premiéra hry Říjen 1918, kterou ztvárnil soubor divadla Ypsilon. Podrobnosti o programu naleznete zde.

Každoročně ČMA pořádá víkendové setkání Klubu manažerů roku. V letošním roce je přivítají Františkovy Lázně. Víkendové setkání se odehraje 2. až 4. listopadu. Významné bude ale také proto, že na něm bude slavnostně založen Západočeský klub. Na hosty čeká též seminář komunikace pro manažery a řada příležitostí k neformálním kontaktům, zábavě i relaxaci. Pozvánku s programem jsme pro vás přichystali zde.