Přijměte pozvání: Květen bude měnit pravidla

Rádi bychom vás do květnových dní naladili pozvánkou na předání ocenění Nejzdařilejší stavba silničního hospodářství Pardubického kraje za rok 2016-2017. Uskuteční se 9. května na Zámku Pardubice. Cílem soutěže je zviditelnit kvalitní díla silničního hospodářství, přičemž se soutěží v několika kategoriích: nejzdařilejší modernizovaný úsek silnice, nezdařilejší velká oprava úseku silnice, nezdařilejší mostní a umělá stavba, nejzdařilejší dopravně – bezpečnostní stavba. Můžete se těšit na setkání s předními osobnostmi silničního stavebnictví a plejádu unikátních a technologicky náročných projektů. Více informací naleznete na našich webových stránkách.

ČMA Pražský manažerský klub si připravil setkání na 10. května. Tentokrát ve znamení turbulentních změn. Hostem klubu bude Libor Witassek, majitel firmy DC VISION, specializující se na budování unikátních organizačních soustav řízení a inovačního myšlení. Je autorem publikace Tajemství řízení v éře turbulencí, která je určena všem, kdo si přejí najít v procesu neustálých změn nejen na trzích příležitost, z níž mohou růst. Setkání se uskuteční v sídle výzkumné agentury Ipsos v Praze. Pozvánku i podrobnosti naleznete zde.

Na 16. května připadá další setkání z cyklu Business Breakfast. Tentokrát se dvěma hosty.  Jan Lamser působí ve společnosti Red Eggs zaměřující se na platební řešení. Vystudoval teologii, matematiku a obchod, ale také například Divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze. Vilém Vrba je součástí společnosti UNIFER, která se zabývá především podporou start-upů. Jako předseda Klubu mladých manažerů rozjel úspěšný mentoringový projekt XY-Transfer. Tak nezapomeňte! Business Brakfast se uskuteční v restauraci COMO hotelu Jalta v Praze. Více informací je k dispozici na webových stránkách.

A na  23. května odpoledne je připravena závěrečná konference projektu XY-Transfer. Jejím cílem je zhodnotit, jak se pilotní běh projektu osvědčil, co přinesl všem zúčastněným stranám – tedy mladým manažerům generace Y a jejich ostříleným protějškům, kteří na sebe vzali nelehký úkol být mentorem. Předběžný průzkum, který asociace realizovala počátkem roku, byl plný pozitivních ohlasů. Nyní budeme mít k dispozici kompletní data a XY-Transfer odstartuje zcela novou éru. Podrobnosti postupně doplníme, sledujte prosím záložku Chystané akce.

INSPIROMAT IV – konference o příbězích, zkušenostech, dobrodružstvích a inspiraci. INSPIROMAT se koná již šestým rokem a organizuje jej Klub manažerek ČMA v čele s Lenkou Tomešovou. Řada předních českých manažerek a podnikatelek zažila situace, které se mnohým zdají fatální, dramatické, jedinečné. Jsou zdrojem poznání i nalezení síly. Každá osobnost, každý příběh je jedinečný. Nenechte si uniknout tuto unikátní příležitost, která se nikdy neopakuje. Poznamenejte si do svého diáře datum 24. května. Akce se uskuteční v kongresovém sále pojišťovny Kooperativa v pražském Karlíně. Pozvánka a podrobnosti k registraci jsou pro vás k dispozici zde.

Shromáždění delegátů, týkající se celé České manažerské asociace, bude důležité zejména v oblasti změn pro schvalování a přijímání nových členů. Uskuteční se 30. května. A co se tedy chystá? Současné procesy přijímání nových členů, zejména těch individuálních, jsou komplikované. ČMA chce tedy zájemcům z řad jednotlivců vyjít vstříc a celý schvalovací proces zrychlit a zjednodušit. Podrobnosti o shromáždění delegátů najdete v tomto odkaze.

V Brně se 5. června uskuteční Forum Vesmír: Kosmické aktivity České republiky. Mají české společnosti dostatek příležitostí účastnit se na vesmírných aktivitách v rámci naší země i evropského kontextu? Zdá se, že si situace brzy vyžádá změnu, protože vesmír je atraktivním prostředím, v němž lze rozvíjet byznys s tou nejvyšší přidanou hodnotou. Některé firmy už to ví. Jak následovat jejich příkladu a najít si v kosmu to své místo? To se dozvíte na konferenci spolupořádané ČMA a ZET Foundation. Pozvánku i program jsou vám k dispozici

New Public Management v podmínkách samospráv. Tak zní název významného setkání Klubu veřejné správy ČMA. Konat se bude 6. červnasídle pojišťovny Kooperativa v pražském Karlíně. Formou klubového setkání bude tzv. kulatý stůl. Oblastmi, na něž se účastníci, v čele například s Martinou Děvěrovou, ředitelkou Magistrátu hlavního města Prahy, Jaromírem Zajíčkem, tajemníkem městského úřadu Děčína a předsedou klubu, a dalšími zástupci samospráv, zaměří, jsou moderní manažerské nástroje, jež jsou používány a systematicky zaváděny do chodu krajských či městských úřadů. Hosté budou hovořit o odměňování a motivaci zaměstnanců, modelu řízení kvality Q360 či efektivitě štíhlého provozu. Pozvánka, program a podrobnosti jsou vám k dispozici zde.