Přijměte pozvání: Konkurenceschopnost a digitální společnost

Po prázdninové pauze vám opět v newsletteru přinášíme přehled chystaných akcí. V prvních podzimních měsících vám ČMA nabídne zajímavou paletu setkání, konferencí a dalších příležitostí, jak vstřebávat novinky nejen z dění v asociaci a navazovat nové kontakty, ale také nakouknete za oponu inovací a vývoje z oblasti digitálních technologií.


Regionální klub  ČMA Střední Čechy startuje svou aktivitu v druhém pololetí 8. září. Setkání se uskuteční v prostorách soukromé polikliniky Program H PLUS v Praze. Můžete se těšit na prohlídku zdravotnického zařízení, prezentaci Oldřicha Šubrta, ředitele a lékaře polikliniky, který zastává názor, že úkolem medicíny je zachovat kvalitu života, a to bez ohledu na věk člověka. Pro zájemce je připravena možnost absolvovat genetické vyšetření. Více o setkání se dozvíte zde.


Pokud byste se rádi zúčastnili Konference Smart Cities a udržitelný rozvoj, rezervujte si ve svém diáři datum 13. září. Odborníci, kteří se postaví za symbolický řečnický pult, se pokusí zodpovědět na následující otázky: Kde budeme žít v budoucnu? Jak se bude vyvíjet infrastruktura, ekonomika a správa měst budoucnosti? Změní se komunikace v aglomeracích? Konferenci hostí hotel Olšanka v Praze. Pozvánka na konferenci s celým programem a okruhy témat je k nahlédnutí zde.


Pražský manažerský klub ČMA si přichystal 15. září již 234. setkání. V Hotelu Clarion v pražských Vysočanech vystoupí Jan Campbell a bude se věnovat aktuálním politickohospodářským rizikům v České republice a Evropské unii. Promluví také k imigrantské krizi. Pozvánku s programem a medailonkem Jana Cambella najdete zde.


Česká manažerská asociace nemůže ani letos chybět na konferenci World Economic Forum věnovanou konkurenceschopnosti ČR, která připadá na 29. září a tentokrát s názvem The Czech Republic’s Strategy for Competitiveness 2017: Digital Society. Dějištěm konference se stane Vysoká škola ekonomická v Praze. Pozvánku s prezentací si můžete prohlédnout  zde.


Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně je každoročně místem, kde se koncentruje český i světový byznys. Jeho program je nabitý a od loňska zažívá stejné slávy jako v letech před hospodářskou krizí. Na tomto místě se střetávají inovace, invence, vytrvalost, inteligence a umění manažerské. Při této příležitost se zde 3. října také uskuteční setkání Klubu Manažerů roku. Více o programu setkání naleznete zde.