Předseda klubu Elite o Festivalovém podzimu v Hukvaldech

Festivalový podzimu v Hukvaldech pořádá Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka kolektivní člen České manažerské asociace klubu Elite MSK.

 

Carmina Burana fenomenální dílo Carla Orffa

Několik týdnů dopředu jsem měl tu čest se setkat s panem ředitelem Jaromírem Javůrkem, který již několik let vede grandiózní festival klasické hudby pod názvem Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka.

Pan Javůrek je osobností našeho kraje, která dává do své práce maximum – elán, víru a vždy tu správnou myšlenku. Proto jsem již od samotného počátku věřil, že se stane naším čestným členem, který propojí to, co je pro manažerský život klíčovou složkou, tím je kultura.

Schopnost vypnout, potkat se s přáteli a za komorního ticha si tak naplno vychutnávat krásu hudebních nástrojů, zpěvu umělců a atmosféry tak nevšední v této době – atmosféry kulturní akce.

Jak propojit právě manažerský klub s tímto festivalem bylo jedním z našich témat, která jsme vedli. Chuť na obou stranách spojila příjemné s užitečným.

Jako klub Elite jsme hrdými podporovateli festivalu a rádi se vždy festivalu zúčastníme.

Proto i prvním pozváním pana Javůrka pro naše členy bylo pozvání natolik výjimečné, že řada našich členů byla ve velkém očekávání. Doslova těšení.

Fenomenální dílo Carla Orffa – kantáta Carmina Burana, která patří k jedním z nejznámějších děl 20. století a častokrát jsme jí mohli slyšet i jako doprovodnou hudbu řady celosvětových filmů.

Uspořádání této akce mělo odpovídat samotnému dílu, a proto bylo zvoleno prostředí hukvaldské obory – její amfiteátr pod širým nebem.

Jak už sami jistě tušíte, tak příroda je vždy mocným čarodějem a nachystala nám překvapení ve formě vydatných dešťů, a tak podmáčená půda obory a chladné počasí nepřáli této akci v otevřeném prostředí.

Ovšem to by nebyl řádný manažer, který by ve svém šuplíku neměl alternativní scénář.

Pan Javůrek, společně se svým týmem, měli připravenou variantu b) – v Domě kultury města Ostravy.

Nedělní podvečer 6. 9. s sebou přinesl i tak nádhernou atmosféru plnou noblesy a krásné hudby.

Ostatně podívejte se s námi na fotografie z dané akce.

Závěrem bych chtěl poděkovat panu Javůrkovi za možnost se zúčastnit s našimi členy takto významné akce, celému týmu MHF LJ za vynikající práci a organizaci, sboristům za vynikající výkony a našim členům, že si udělali se svými nejbližšími čas.

Festivalový podzim ještě nekončí a velmi jej doporučujeme i dalším členům ČMA (22. 9. 2020 KRÁSA ITALSKÉHO BELCANTA nebo 29. 11. 2020 PĚVECKÝ KONCERT MOLIERI)

 

Mějte úspěšné dny, Adam Liška

*více informací na https://www.mhflj.cz/

Click to Hide Advanced Floating Content