Pozvánka na Letní podnikatelský kemp na zámku Vilémov

4. ročník Letního podnikatelského kempu pro mládež z dětských domovů a sociálně slabých rodin se ve dnech 15. až 20. července 2019 koná v atraktivním prostředí zámku Vilémov.

Praha, 11. července 2019 Zámek Vilémov na Vysočině bude od pondělí 15. července po celý týden místem již 4. ročníku Letního podnikatelského kempu, který mladým lidem z dětských domovů a ekonomicky znevýhodněných rodin umožní setkání s úspěšnými manažery a podnikateli.

Projekt pořádá a organizuje Nadace ZET profesora Milana Zeleného ve spolupráci s Českou manažerskou asociací (ČMA) a yourchance o.p.s.

Cílem kempu je seznámit mladé lidi s tím, co je to být dobrým zaměstnancem v podniku, stát se profesionálem ve svém oboru anebo začít podnikat. Program kempu je zaměřen na vytvoření si vlastních byznys modelů, které mohou být rozvojové, na ujasnění si svého vlastního potenciálu znalostí a dovedností nebo přímo zaměřeny na rozvoj svého podnikatelského nápadu. Projekt cílí na edukaci a osobní rozvoj účastníků a zdůrazňuje zodpovědnost za uplatnění se na trhu práce. Klíčovým posláním kempu je příprava mladých lidí na úspěšné zařazení do běžného života po odchodu z dětského domova nebo azylových domů.

V každém předchozím ročníku kempu vznikl start-up, kdy s mladými lidmi, kteří se zúčastní kempu, organizátoři nadále pracují v roli jejich mentorů.

 1. ročník kempu 2016: start up – Usušeno, Štěpán Serbus – sušené ovoce, www.ususeno.cz
 2. ročník kempu 2017: start up – brazilské bistro Brafo, Filip Horáček – fast food
 3. ročník kempu 2018: start up – Honzovy řízky, Jan Oulehla – www.honzovyrizky.cz

Kempu se letos účastní skupina 15 mladých lidí z celé České republiky a ze Slovenska.

Své zkušenosti z podnikání v letošním 4. ročníku kempu přijedou předat mladým lidem úspěšní podnikatelé:

 • Pondělí 15. 7.:   Peter Krištofovič – zakladatel finanční skupiny Arca Capital a.s.
  Libor Hoření – zakladatel portálu Top recepty
 • Úterý 16. 7.:       Jannis Samaras – zakladatel Kofola, Ugo
 • Středa 17. 7.:     Petr Ludwig – GrowJOB, autor knihy Konec prokrastinace
 • Čtvrtek 18. 7.:  prof. Milan Zelený, uznávaný česko-americký ekonom
 • Pátek   19. 7.:     Jan Smigmator, český jazzový zpěvák
  Jan Vlachynský, zakladatel sítě netradičních brněnských barů

V sobotu dopoledne Hodnotitelská komise složená z organizátorů a podporovatelů akce ocení podnikatelské projekty, které mladí účastníci kempu během týdne vypracují.

Nedílnou myšlenkou Letního podnikatelského kempu je získání nových mentorů a spřátelených společností, které by se partnersky zapojily do projektu.

Projekt již nyní podporují významní podnikatelé, úspěšní manažeři, malé a střední firmy a živnostníci, kteří se osobně zúčastní programu. Přímo se setkají s mladými lidmi, kterým finančně podpořili jejich účast na kempu.

Program_Letni podnikatelsky kemp 2019_final

 

Kontakt: Olga Girstlová, členka správní rady Nadace ZET, ambasadorka České manažerské asociace
Mobil: 604 223 002, E-mail: girstlova@zetfoundation.com