Peking, Šanghaj, Su-zhou – cesta nejen o zajímavostech, ale také o businessu

Informace o čínské ekonomice sice připravily nejbohatší investory světa o velké peníze, ale i tak je potřeba vidět Čínu v řadě dalších souvislostí. To se svým dílem pokusí nastolit program, který čeká účastníky devítidenní cesty právě do této destinace. Česká manažerská asociace s cestovní kanceláří China Tours připravila pro dny 16. až 25. října nad jiné poutavý program. Jeho součástí bude prohlídka Pekingu s největším náměstím na světě a také Zakázaného města, nejrozsáhlejšího palácového komplexu světa. V plánu je procházka po Dlouhé zdi, jedné z největších staveb lidstva. Chybět nebude prohlídka Letního paláce, letního sídla čínských císařů na břehu jezera Kunming, olympijská sportoviště Ptačí hnízdo či Vodní kostka nebo místní ZOO, která se může pochlubit unikátním chovem pandy velké.

Svá lákadla nabídne i Šanghaj, nejrozsáhlejší business centrum zeměkoule. Například projížďku nejrychlejším (magnetickým) vlakem vůbec nebo návštěvu buddhistiského kláštěra Jadeitového Buddhy, výlet do kanály protkaného „vodního“ městečka Zhouzhuang až po procházku po nábřeží Bund, což je centrum života zdejší smetánky 20. až 30. let minulého století. Jako třetí zastávka jsou naplánované město Su-zhou při Velkém císařském kanálu a procházka nádhernými čínskými zahradami. Následovat bude exkurze do továrničky na zpracování hedvábí.

Návštěvu kolébky civilizace jsme však nepřipravili jen jako zážitkovou turistiku. Čas si najdeme na obchodní setkání a výměnu zkušeností s odborníky, kteří v Číně několik let pracují na manažerských postech, či lidmi, kteří tu podnikají. Podíváme se do výrobního závodu Škody Auto, měli bychom besedovat s velvyslancem České republiky, představiteli české ambasády a pracovníky agentury CzechTrade. Rovněž chceme diskutovat se zástupci univerzit spolupráci s česko-čínsko-americkou nadací ZET prof. Milana Zeleného, spojenou se zavedením tzv. podnikatelských univerzit.

Kapacita cesty je již naplněna, ale pokud byste se ještě rozhodli se k nám přidat, pokusili bychom se pro vás udělat maximum.

Více informací o cestě do Číny naleznete zde.