Ohlédnutí se za únorovými akcemi Klubu manažerek

Stejně jako téměř každý rok, i ten letošní je a bude ve znamení mnoha legislativních změn, které mohou ovlivnit podnikání. Letošní novinky jsou navíc podpořeny novou civilní legislativou (zejména zcela novým občanským zákoníkem – „NOZ“ a zákonem o obchodních korporacích). Není proto divu, že tak jako loni i letos, se hned na začátku roku členky Klubu manažerek nechaly zasvětit do těchto novinek od Ing. Bohdany Pražské, která je partnerem KempHoogstad, společnosti zajišťující komplexní daňové poradenství a s tím související další služby. Akce se konala dne 4. února 2014 v prostorách SČMVD na Václavském náměstí 21, Praha 1.

Kromě přehledné prezentace, nazvané Daňové novinky 2014 Ing. Pražská odpovídala na mnoho dotazů účastnic setkání s tím, že v klubovém plánu jsou dále setkání o NOZ (novém občanském zákoníku). Kromě toho z pera další členky klubu Mgr. Aleny Vlachové, AK Vepřek, Caska, Vlachová, členky klubu dostávají výklad jednotlivých oblastí NOZ.

Zážitkem, třebaže ze zcela jiného soudku, byla dne 13. února 2014 klubová návštěva Protonového centra v Praze 8. Toto unikátní pracoviště většina z nás do té doby vnímala jen prostřednictvím médií. Takže příležitosti udělat si svůj vlastní názor, využilo opět hodně členek Klubu manažerek. Protonové centrum poskytuje onkologickým pacientům v současné době nejmodernější léčbu, v níž protonový paprsek cíleně likviduje nádorové buňky a nepoškozuje zdravou tkáň. To vede mj. i k zachování vysoké kvality života během léčby i po jejím ukončení, ke zvýšení možnosti vyléčení onkologicky nemocných a zároveň otevírá dveře pro doposud těžce léčitelná nádorová onemocnění. Léčí se zde děti, dále pacienti s nádory plic, prostaty, krku a hlavy, mozku nebo slinivky břišní. Pacienti na jednotlivá ozáření docházejí ambulantně s výjimkou dětských pacientů, u nichž se zákrok provádí v anestezii.

Unikátnost českého protonového centra, které se v prosinci 2012 zařadilo k několika málo zahraničním centrům, nespočívá jen v nejmodernější dostupné technologii, nýbrž i v mezinárodním kolektivu špičkových odborníků. Členky Klubu manažerek se právě od těchto odborníků dozvěděly o protonové terapii v kontextu onkologické léčby, o vhodných indikacích k protonové léčbě, o problémech současné radioterapie, o ekonomickém hledisku léčby protonovou terapií apod. Vzhledem k tomu, že protonovou léčbu zatím nepochopitelně neumožňuje většina zdravotních pojišťoven, každá z účastnic vyjádřila přesvědčení, že rozum co nejdříve zvítězí a děti i dospělí pacienti získají šanci na vyléčení i kvalitní život.

 

PhDr. Lenka Tomešová
předsedkyně Klubu manažerek
Tel.: 607 654 276
E-mail: lenkatomes@seznam.cz

Click to Hide Advanced Floating Content