Občas nám tečou i slzy, aneb když se dílo podaří

Dne 19.6. 2017 na setkání ČMA v Ostravě přišel mladý muž Jan Holzbauer, který je s námi již rok v pravidelném kontaktu. Věřte nám, je to vskutku krásný a vřelý pocit, když za svojí prací vidíte výsledky a milý úsměv, přitom stačí tak málo….

Občas si popovídat, popřát mnoho úspěchů, nezapomenout na narozeniny či svátek, ale hlavně stát pevně po boku při úspěších i neúspěších.

Tentokrát jsme společně oslavili velký životní úspěch. Honza ten den úspěšně složil závěrečné zkoušky na Střední škole technické a dopravní, kde absolvoval obor – Elektromechanik pro výtahy a zdvihací zařízení. Honza k naší velké radosti bude dále pokračovat ve studiu na Střední škole elektrotechnické v Ostravě.

Honza byl jedním ze sedmi účastníků 1. ročníku Letního podnikatelského kempu pro děti z dětských domovů, který proběhl v týdnu od 18. do 23. července v Beskydech. Nápad vzešel z hlavy profesora a ekonoma Milana Zeleného, zakladatele Nadace ZET, pod jejíž taktovkou se kemp uskutečnil. ČMA a CBCSD tento nápad kvitovaly a staly se partnery, stejně tak je tomu i pro letošní rok.

Letos pojede Honza s námi, ale již jako člen realizačního týmu.

Za ČMA se celý týden dětem věnoval pan Zdeněk Bílek – současný předseda RK Morava.„Během tohoto týdne jsem si Honzu velmi oblíbil a oceňuji jeho snahu a píli, chuť učit se novým věcem,“ říká Zdeněk Bílek. Proto jsem se také rozhodl věnovat Honzovi, jako dárek při jeho úspěšném absolutoriu, čestné roční členství v RK Morava. Toto moje rozhodnutí ochotně podpořil i Ivo Gajdoš.

Máme velkou radost a chceme, jako ČMA, být u toho vzácného okamžiku, kdy se z mladého člověka bude postupně stávat úspěšný manažer. Podobně budeme sledovat i ostatní účastníky letního podnikatelského kempu. Těšte se s námi na pokračování jejich příběhů, o kterých Vás budeme také informovat.

Pokud vás tento projekt zaujal a chcete se dozvědět více informací, kontaktujte Zdeňka Bílka (bilek@cma.cz), předsedu RK Morava, nebo Veroniku Žurovcovou (zurovcova@cma.cz). „Bude nám velkým potěšením, pokud rozšíříte naše dobrovolnické řady a budete šířit myšlenku ” Žij stále naplno a prožívej své nové příležitosti, které Ti život přináší!”  vyjádřila se Olga Girstlová, ambasadorka ČMA.

Máte chuť se zapojit?

  • Věnujte příspěvek na jedno dítě z dětského domova ve výši 15.000,- Kč a připojte se tak k myšlence campu
  • Uspořádejte v rámci své firmy sbírku na účast dítěte z dětského domova
  • Podpořte camp svou osobní návštěvou

Projekt probíhá ve spolupráci se ZET Foundation, ČMA a Yourchance zastoupenou Janou Merunkovou.

Radka Klemmeyerová