Rada expertů ČMA

Vrcholový poradní, konzultativní orgán prezidia ČMA. Jejím posláním je:

  • expertní činnost a formulace odborných stanovisek a doporučení, jak uplatňovat principy a metody moderního managementu a zkvalitňovat podmínky pro řízení podnikatelských i dalších subjektů
  • kultivace prostředí managementu a zvyšování společenské prestiže manažerské profese

Vznikla koncem roku 2016 na Vysoké škole ekonomické v Praze, symbolické je, že jejím předsedou je nyní prof. Ing. Richard Hindls, CSc, dr.h.c., emeritní rektor VŠE.

Rada expertů sdružuje významné osobnosti podnikatelské a akademické sféry, řada z nich byla oceněna v soutěži ČMA MANAŽER ROKU. Mezi známé a aktivně spolupracující osobnosti patří prof. Milan Zelený, prof. Zdeněk Souček, prof. Eva Syková či prof. Tomáš Zima. Členy rady, zástupci podnikatelské sféry, jsou např. Miroslav Dvořák, MOTOR JIKOV, Lubomír Stoklásek, Agrostroj Pelhřimov, Karolína Topolová, Aures Holdings, Zdeněk Pelc, majitel GZ Loděnice, Vladimír Feix, majitel Porcelánky Dubí, většinou vítězové v soutěži MANAŽER ROKU.

Již koncem v roce 2019 upozornila Rady expertů na stále akutnější nutnost podpory lokální ekonomiky. „Potřebujeme povzbudit vznik nových podniků v regionech a vznik regionálních jáder s propojenými komunitami. Svět se posouvá od globální výroby a velkých komplexů k regionům. Máme k tomu již technologie i znalosti,“ upozorňuje již řadu let prof. Milan Zelený. Jeho slova potvrdil vývoj roku 2020.

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter