Nový kolektivní člen: Plzeňský Prazdroj

Plzeňský Prazdroj je přední pivovarnickou společností v ČR a největším exportérem českého piva. Do jeho portfolia patří značky jako např. Pilsner Urquell, Gambrinus, Velkopopovický Kozel, Radegast, Frisco, Kingswood a nealkoholické pivo Birell. Od roku 1999 je součástí globální společnosti SABMiller.

cepovaniPříběh Plzeňského Prazdroje
Na začátku to byl příběh odvahy vydat se novou, neprobádanou cestou, díky níž se zrodil zcela nový druh piva – spodně kvašený světlý ležák. Později byl nazván podle místa svého zrodu, Pils, a dnes je nejprodávanějším typem piva na světě. Pilsner Urquell, jenž dal své jméno všem pivům označovaným jako Pils, Pilsner, si svou jedinečnost uchoval až do dnešních dnů.

Pečlivý výběr surovin, po generace předávané umění sládků a léty prověřené receptury jsou i dnes zárukou kvality piv Plzeňského Prazdroje. V průběhu času příběh obohatily značky Gambrinus, Radegast či Velkopopovický Kozel, které jsou dnes respektovanými součástmi Plzeňského Prazdroje.

Zaujetí kvalitou a neúnavná snaha o hledání nových cest se staly hodnotami, díky nimž tento příběh inspiruje miliony lidí po celém světě.

Umění vařit výborné pivo však není jediné, co dělá tento příběh výjimečným. Snaha o dokonalost je měřítkem všeho, co předchází okamžiku slastného napití. Od pečlivého výběru chmele a ječmene přes výrobu piva až po správnou péči o něj a umění jej nabídnout. K tomu jsou zapotřebí pevné zásady, profesionální přístup, vzájemná důvěra, úcta k tradici a nakonec i ingredience nejvzácnější – srdce a um všech, kteří příběhem žijí.

Je mnoho těch, kteří se nechali příběhem inspirovat a pomáhají psát jeho nové kapitoly. Do tohoto velkého společenství patří partneři Plzeňského Prazdroje, hospodští a obchodníci, kteří pivo čepují a prodávají, pěstitelé sladovnického ječmene a chmele a spolu s nimi ti, jejichž výrobky a služby přispívají k úspěchu piv Plzeňského Prazdroje.

u_pivaOdpovědná společnost
Plzeňský Prazdroj si klade za cíl rozvíjet své podnikání tím správným způsobem a naplňovat očekávání spotřebitelů, partnerů a celé společnosti, ve které podnikáme. Efektivní nakládání s přírodními zdroji, podpora rozvoje regionů, ve kterých působíme, poskytování přesných a vyvážených informací našim spotřebitelům – to je standard, který prosazujeme.

plzenProsperita
Plzeňský Prazdroj je součástí české národní hrdosti i ekonomiky. Věříme, že v našem podnikání budeme úspěšní, pokud budeme budovat dobré vztahy s ostatními, efektivně využívat přírodní zdroje a naplňovat očekávání našich spotřebitelů a obyvatel regionů, ve kterých působíme. Odpovědný přístup propojuje firmy se širší společností. Naším hlavní cílem trvale udržitelného rozvoje je dosahovat úspěch a o ten se dělit s našimi partnery a okolím. Patříme mezi největší přispěvatele do státního rozpočtu a přední firemní dárce. Naše pivovary usilují o dosažení nejvyšších environmentálních standardů. Přírodu respektujeme a víme, že musíme využívat přírodní zdroje efektivním způsobem.

Klíčové oblasti našeho zájmu

 

p1

Proč je dobré se podělit?

Celosvětově rychle ubývají zásoby pitné vody. Bez vody by nebyl žádný život ani žádné pivo, proto je třeba se o vodní zdroje starat, užívat je s rozmyslem a sdílet s ostatními. Chceme ‚stabilní svět‘, kde budou zabezpečeny společné vodní zdroje pro naše podnikání i pro místní obyvatele.

 p2

Potřebujeme se navzájem!

Potřebujeme zemědělce, kteří nám vypěstují úrodu pro naše pivo ve světě, kde klimatické změny zvyšují tlak na zemědělství. Kvalitní suroviny jsou pro nás nezbytností a zárukou udržitelnosti tradice vaření piva. Chceme ‚produktivní svět‘, kde bude půda k pěstování surovin odpovědně a udržitelně využívána.

 p3

Čistý vzduch a svět bez odpadů!

Změny klimatu ovlivňují každého z nás i naše podnikání.  Je třeba minimalizovat dopady výroby na životní prostředí i množství odpadů, které produkujeme. Chceme ‚čistý svět‘, ve kterém přispějeme ke snižování množství odpadů a emisí CO2.

 p4

Kdy je ‚dost‘ opravdu dost?

Naše pivní značky přinášejí potěšení a osvěžení miliónům lidí. Jsou nedílnou součástí při společných setkáních a oslavách. Nezodpovědná konzumace alkoholu však může mít závažný dopad na jednotlivce, skupiny obyvatel i jejich okolí.  Chceme ‚společenský svět‘, kde bude pivo přirozenou volbu pro zodpovědné spotřebitele.

 p5

Proč se vyplatí přemýšlet ‚v malém‘?

Malé podniky hrají významnou roli v našem dodavatelsko-odběratelském řetězci a jsou důležité pro prosperitu místních obyvatel. Mnohé z nich potřebují pomoc, aby dokázaly plně využít svůj potenciál. Chceme ‚prosperující svět‘, a proto budeme podporovat malé podnikání v regionech, kde působíme

 

Kontakt

mandikova Mgr. Drahomíra Mandíková

ředitelka firemních vztahů a

komunikace pro ČR a SR

Plzeňský Prazdroj a Pivovary Topvar

 

krasovaKateřina Krásová

tisková mluvčí Plzeňského Prazdroje

tel:+420 724 617 219

e-mail: katerina.krasova@pilsner.sabmiller.com

 

Plzeňský Prazdroj, a. s.
Ovocný trh 8, Myslbek
110 00 Praha 1

www.prazdroj.cz