Nový kolektivní člen PETROF, spol. s r.o.

petrof_big_2Společnost PETROF je jednou z mála českých rodinných firem a současně největším evropským výrobcem klavírů a pianin. Byla založena panem Antonínem Petrofem v roce 1864 v Hradci Králové, kde sídlí dodnes.

Klavíry a pianina PETROF patří k tradičním českým výrobkům, dosahují světové kvality a popularity. V současné době PETROF vyváží 95% své produkce do více než 70 zemí světa. Mezi nejvýznamnější trhy patří Rusko, Čína, Japonsko, Německo, Hong Kong a další. V minulých letech se nejvíce nástrojů prodalo do Evropy a Ameriky.

Výroba je založena na tradičních postupech, velký důraz je kladen na výslednou barvu tónu a povrchovou úpravu nejvyšší kvality. Při stavbě nástrojů je využíván vysoký podíl ruční práce, zručnost a zkušenost mistrů svého řemesla je u většiny výrobních procesů nenahraditelná.

V uplynulých 150 letech zde bylo vyrobeno více než 625.000 pianin a klavírů s nezaměnitelným romantickým zpěvným tónem. Výrobní program tvoří široká škála nástrojů od největších mistrovských koncertních klavírů po pianina vhodná pro hudební školy i do bytu. Nástroje PETROF jsou schopny vyhovět požadavkům a schopnostem každého hráče. Z portfolia produktů si vybere jak náročný špičkový pianista, tak začínající mladý umělec. Cílem je přinášet radost a potěšení ze hry všem milovníkům hudby po celém světě.

V roce 2014 oslavila společnost PETROF 150. výročí svého založení a v souvislosti s tímto jubileem představila svoji vlajkovou loď   – novou prémiovou značku, koncertní klavír ANT. PETROF 275 určený pro špičkové hráče na světová pódia.

Od roku 2004 stojí v čele společnosti PETROF Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová, představitelka 5. generace. V roce 2015 získala právem ocenění „Manažerka roku 2014“.

[gmedia id=2]