Nové trendy v umělé inteligenci

PROGNOSTICKÝ KLUB ČMA ve spolupráci s Českou asociací Římského klubu Vás zve na setkání s prof. Vladimírem Maříkem na téma: Nové trendy v umělé inteligenci

Kdy: 2. září 2019
Kde: od 17 hod. v budově SČMVD – 5.p. zasedací místnost F, Václavské nám. 831/21, 110 00 Praha

Citace
Prof. Vladimír Mařík: Nové technologie vyžadují nové metody organizace a řízení výzkumu.

Zaměření přednášky a diskuse:

  • V souvislosti s výzkumem, vývojem a průmyslovými aplikacemi nových internetových, datových a inteligentních technologií je potřeba významným způsobem změnit způsob organizace výzkumu. A to směrem k vytváření větších výzkumných celků, budování fyzických testbedů a flexibilních ekosystémů spolupráce průmyslu a akademického prostředí.
  • Role start-upů dostává novou dimenzi.
  • Shrnutí dosavadních zkušeností.

 

 

O prof. Ing. Vladimíru Maříkovi, DrSc

Je předním světovým odborníkem na umělou inteligenci, robotiku a kybernetiku. Teoretické poznatky dokáže promyšleně transformovat pro potřeby praxe. Za cíl si klade využití umělé inteligence v robotice, automatickém řízení a systémech pro podporu rozhodování.

Během své excelentní kariéry se prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc.  podílel na vývoji řady průmyslových systémů pro plánování a rozvrhování výroby, expertních a diagnostických systémů. Publikoval více než 15 knih a  150 článků a příspěvků na konferencích.

V současnosti je vědeckým ředitelem na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT.

V dubnu 2019 získal prestižní titul MANAŽER ROKU 2018, které si převzal z rukou prezidenta České manažerské asociace v paláci Žofín.

 

Doc. RNDr. Bohumír Štědroň, CSc.
předseda České asociace CLUB OF ROME a Prognostického klubu ČMA

Původní pozvánka