Na Business Breakfast ČMA zavítal Marek Hilšer

Nejmladší prezidentský kandidát diskutoval se členy České manažerské asociace o svých motivacích jít do prezidentské volby a o jeho představě „fungování“ hlavy státu.

Český prezident by neměl být spojován s totalitním režimem. Vrací tím republiku nazpátek a rozděluje společnost. Naopak by měl být hlavou státu s vizemi budoucnosti, které by zaujaly i mladou generaci. Tak by se daly shrnout některé názory nejmladšího kandidáta letošních prezidentských voleb Marka Hilšera, který přišel diskutoval s manažery a podnikateli na valentýnský Business Breakfast České manažerské asociace, který proběhl v pražském Hotelu Jalta.

Poměrně striktně se host vyhradil vůči některým prohlášením a způsobům jednání současného prezidenta Miloše Zemana. „Rozhodně bych se nechoval jako on,“ prohlásil.

Podle něho by politika měla být veřejnou službou. Prezident by například neměl být závislý na svých sponzorech a na předvolební kampaň by měli přispívat sami voliči, přišel s nekonvenční myšlenkou Marek Hilšer.

Na otázku, proč se ve svých 40 letech rozhodl kandidovat na prezidenta, odpověděl: „Byl to spontánní nápad“. Současně připustil, že se dlouhodobě zajímá o politiku. Je to dost logické, neboť na Univerzitě Karlově vedle medicíny vystudoval i mezinárodní vztahy.

Na 1. lékařské fakultě působí jako pedagog a vědecký pracovník, v roce 2007 se stal členem předsednictva univerzitního akademického senátu. V červenci 2016 pak veřejně oznámil, že chce kandidovat v prezidentských volbách a díky podpoře 11 senátorů se stal jeden z devíti kandidátů.

Marek Hilšer je přesvědčený, že marketing hraje v předvolebních kampaních příliš velkou roli, oproti veřejnému dialogu a občanským iniciativám. Za podstatné uvádí reformu školství, kterou by Česká republika potřebovala co nejdříve.

„Důležitá je víra v demokracii a sjednocení lidu,“ prohlásil na závěr debaty, kterou tentokrát organizovala ambasadora ČMA Jarka Timková, autorka, scénáristka, producentka a šéfredaktorka magazínu Osobní rozvoj. Další ambasadorské setkání s významným hostem je plánované na březen 2018.