Manažeři roku: prof. Vladimír Mařík a Tanja Vainio

Manažeři roku: prof. Vladimír Mařík a Tanja Vainio

V 26. ročníku soutěže MANAŽER ROKU, vyhlašované Českou manažerskou asociací, zvítězili představitelé technologicky progresivních oborů. Mezi TOP 10 a vítězi kategorií se objevily další osobnosti evropského i světového formátu.

Praha, 25. 4. 2019 Nejlepšími manažery v České republice za rok 2018 se stali prof. Vladimír Mařík z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky CIIRC ČVUT a Tanja Vainio, genenální ředitelka společnosti ABB pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Zvítězili v soutěži MANAŽER ROKU, který již 26 let vyhlašuje Česká manažerská asociace (ČMA). Cenu převzali 25. dubna v pražském Paláci Žofín při slavnostním galavečeru, při němž se sešly téměř tři stovky manažerských osobností a hostů. Vládu reprezentoval premiér Andrej Babiš.

Odkaz na fotogalerii ZDE

Vítězní Manažeři roku jsou od sebe generačně vzdáleni, oba ale zastupují oblast moderních technologií – prof. Vladimír Mařík jako průkopník kybernetiky a představitel instituce evropského formátu a Tanja Vainio jako nositelka inovací. Používání a vývoj nových technologií je součástí naší DNA,“ říká Tanja Vainio.

Výsledek okomentoval předseda patnáctičlenné Národní komise prof. Zdeněk Souček: „Oba prokázali vynikající manažerské vlastnosti v nejmodernější oblasti současného podnikání“. Podobná slova volil ve svém úvodním projevu na Žofíně prezident ČMA Pavel Kafka, který neskrýval potěšení z toho, že mezi finalisty a lauretáty vzrostl počet manažerů, kteří reprezentují moderní perspektivní obory. „Jsem rád, že celý průběh 26. ročníku a jeho výsledky potvrzují vysoký společenský význam tohoto dlouhodobého projektu,“ uvedl.

Petr Kazík, předseda Hodnotitelské komise, která účastníkům soutěže udělila body v prvním kole, uvedl: „Považuji za výtečné, že zvítězili manažeři z vysoce progresivních oborů s obrovskou perspektivou. Narušují přívlastek České republiky jako montovny“.

 

Vítězové 26. ročníku MANAŽERA ROKU

MANAŽER ROKU
prof. Vladimír MaříkČeský institut informatiky, robotiky a kybernetiky CIIRC ČVUT
MANAŽERKA ROKU
Tanja VainioABB

TOP 10 nejúspěšnějších účastníků soutěže MANAŽER ROKU – abecední pořadí

Jan DUSPĚVA
předseda představenstva a generální ředitelČEPRO
Tomáš ELIS
tajemník Magistrátu města OpavyStatutární město Opava
Adam LIŠKA
výrobní ředitel a prokuristaBekaert Petrovice
Miloslav LUDVÍK
ředitelFakultní nemocnice Motol
Vladimír MAŘÍK
vědecký ředitelCIIRC ČVUT
Josef MRÁZ
místopředseda představenstva a výkonný ředitelAGROFERT
Niclas PFÜLLER
generální ředitel a jednatelBROSE CZ
Vladimír STANĚK
jednatel a generální ředitelARAMARK
Tanja VAINIO
jednatelka a generální ředitelkaABB
Michal VAJDÁK
jednatelSobriety

Vítězové soutěžních kategorií MANAŽERA ROKU

Vizionář
Tomáš MikolovFacebook
Smart manager
Vladimír MaříkCIIRC ČVUT
Krizový manažer
Tomáš MilichOVUS – podnik živočišné výroby
Zahraniční manažer
Niclas PfüllerBROSE CZ
Mladý manažerský talent
Adam LiškaBekaert Petrovice
Průmysl
Jan DuspěvaČEPRO
Zemědělství
Josef MrázAGROFERT
Služby
Simona KijonkováZásilkovna
Nezisková sféra – kultura
Josef BuchtaBUJOART, Mass Dream production, Metro Music

 

Nezisková sféra – zdravotnictví
zzdravotnictví zdravotnictví
Miloslav LudvíkFakultní nemocnice Motol
Veřejná správa
Tomáš ElisStatutární město Opava

Vítězové speciálních kategorií soutěže MANAŽER ROKU

Cena Inovace pro udržitelný rozvoj – kategorie

Chytrá energetika
Michal JuríkE.ON, projekt Bateriové uložiště Mydlovary
Čistá doprava
Michal Vajdák Sobriety, projekt Kosmický program VEGA
Průmysl
Jan KorolADLER, projektem II. etapa logistického centra Ostrava

Speciální cena časopisu Moderní řízení

Carl ClarkeVodafone

Síň slávy

Stavebnictví
Václav Matyášuznávaná osobnost, úspěšný manažer, do r. 2018 prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR

Do závěru soutěže se letos dostalo padesát finalistů, do nejužšího výběru postoupila TOP10 manažerů. Vedle Maříka a Vainiové do něj byli zařazeni generální ředitel ČEPRO Jan Duspěva, tajemník Magistrátu města Opavy Tomáš Elis, prokurista Bekaert Petrovice Adam Liška, ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík, výkonný ředitel Agrofertu Josef  Mráz, generální ředitel Brose CZ Niclas Pfüller, generální ředitel Aramarku Vladimír Staněk a jednatel Sobriety Michal Vajdák.

Jedenáct nejlepších manažerů se umístilo v soutěžních oborových či nových kategoriích. Vůbec poprvé byla udělena cena v kategorii Vizionář, v níž uspěl Tomáš Mikolov, vědec světového významu, průkopník v oblasti umělé inteligence, a také kategorie Krizový manažer, kterou získal Tomáš Milich, OVUS – podnik živočišné výroby. Nová byla kategorie Zahraniční manažer, kde se prosadil Niclas Pfüller ze společnosti BROSE CZ. Jako Mladý manažerský talent uspěl Adam Liška z Bekaert Petrovice. V kategorii Služby vyhrála Simona Kijonková ze společnosti Zásilkovna. Ve zdravotnictví zazářil Miloslav Ludvík, FN Motol. V průmyslu uspěl Jan Duspěva, ČEPRO, v zemědělství Josef Mráz AGROFERT a v kategorii Veřejná správa Tomáš Elis z magistrátu Opava.

Předávala se speciální cena za Inovace pro udržitelný rozvoj. Do Síně slávy byl uveden Václav Matyáš, uznávaná osobnost v oblasti stavebnictví a dlouholetý prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR.

 

Partneři 26. ročníku soutěže MANAŽER ROKU