Manažeři dostanou „lék“ proti vyčerpání

Praha, 10. 9. 2018

Díky České manažerské asociaci a jejímu novému klubovému projektu Řeka zdraví mohou manažeři v Česku lépe zvládat stres a ztrátu energie.

Vyčerpání, dlouhodobá únava, stres, snížení výkonnosti. I to patří k profesi manažerů v České republice. Až 40 % z nich pracuje denně 10 až 12 hodin, 60 procent manažerů se práci věnuje o víkendu a téměř 90 procent o dovolené. Každý ví, že i mobilní telefon se musí neustále dobíjet. I manažeři hledají recept, jak si udržet a doplnit vlastní energii, na které je závislá výkonnost firmy. Bohužel, nezřídka sahají k chemickým stimulantům a podpůrným lékům jako rychlému řešení. Tím si však energii doplní jen krátkodobě a ničí si tím dlouhodobě své zdraví. Roste tak riziko dlouhodobého vyčerpání a vyhoření manažerů.

Česká manažerská asociace (ČMA) vychází nyní vstříc rostoucí poptávce manažerů po informacích, jak si udržet vlastní energii. Přichází s projektem Řeka zdraví a stejnojmenným klubem. Zájemce naučí pracovat se svojí energií a pravidelně ji doplňovat. Výsledkem je schopnost dlouhodobého maximálního výkonu bez zbytečného vyčerpání.

Kultivace a posilování energie vychází hlavně ze znalosti svého přirozeného potenciálu. Pokud jej manažer zná, může jej snadno průběžně doplňovat a preventivně se tím vyhnout vyčerpání a snížení výkonnosti.

„Více jak polovina českých manažerů podléhá stresu, nedokáže se mu účinně bránit a trpí dlouhodobou únavou. Prostřednictvím Klubu Řeky zdraví nabízíme poznání vlastní energie a posilování jejího potenciálu za pomoci skvělých profesionálů i příjemné a přátelské atmosféry,“ uvádí výkonný ředitel ČMA Ivo Gajdoš.

Klub Řeky zdraví vedou lektoři se zahraničními zkušenostmi. Patří k nim Jana Arcimovičová, zabývající se zdravým stravováním a alternativními metodami léčby, Zbyněk Gabriel, zaměřený na zdravotnické cvičení čchi-kung, psycholožka Eva Boháčková, která je zakladatelkou konceptu Psychologie radosti a také Jiří Černák, konzultant, coach, poradce Feng Shui, Mistr Reiki a autor knihy Odhalte své pravé já.

Oficiálně zahajuje Klub řeky zdraví svou činnost 26. září a stává se tak 15. klubem ČMA.

Další informace najdete na www.cma.cz v rubrice Kluby.

Česká manažerská asociace (ČMA) je dobrovolným nezávislým sdružením řídících pracovníků – manažerů. Vznikla v roce 1990 a jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností manažerů i jejich schopnosti vést pracovní týmy. Je jediným sdružením manažerů napříč obory a regiony. Přispívá ke zvyšování podnikatelské výkonnosti, konkurenceschopnosti, etiky řízení, kultury vztahů a odpovědnému postoji manažerů vůči zákazníkům i společnosti jako celku. ČMA je vyhlašovatelem soutěže MANAŽER ROKU (www.manazerroku.cz)

 

Kontakt pro zájemce o infornace o Klubu
Ivo Gajdoš – výkonný ředitel
e-mail: gajdos@cma.cz
mobil: +420 602 44 66 99

Kontakty pro média
Milan Mostýn – PR konzultant
e-mail: mostyn@cma.cz
mobil: +420 739 452 816