Manažeři a zdraví (prevence a léčba pohybového systému)

Celá fotogalerie ke zhéldnutí ZDE

V Hradci Králové 11. 12. 2017

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS), Centrum andragogiky s.r.o. a Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí pořádaly 8. – 9. prosince 2017 relaxační setkání v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí na téma Manažeři a zdraví (prevence a léčba pohybového systému).

 

Po příjezdu a ubytování všechny zúčastněné přivítala předsedkyně klubu RKS PhDr. Marie Jírů a ředitelka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí, prim. MUDr. Michaela Tomanová, MBA, Ph.D.

Následné slovo bylo předáno vedoucímu sekretariátu Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Bc. Jiřímu Ducháčkovi, který všem představil historii a současnost ústavu. Po představení společnosti následovala prohlídka celého ústavu.

Po prohlídce krásných prostor Rehabilitačního ústavu následovala přednáška paní ředitelky Michaely Tomanové na téma Terapie pohybového systému především bolestí páteře pomocí vlastní rehabilitační metody INFINITY method®. Přednáška sklidila obrovský zájem všech účastníků.

Večer byla pro všechny účastníky připravená servírovaná večeře o čtyřech chodech, po které následoval společenský večer s vínem v bazénu a wellness centru, při kterém profesionální obsluha roznášela občerstvení. Účastníci se shodli na tom, že málokdo zažil tak příjemný společenský večer.

Druhý den strávili účastníci celé dopoledne ve wellness centru a měli možnost využít rehabilitační procedury: masáže, vodoléčbu formou hydromasážní vany, horké lávové kameny, či pneuven.

Wellness pobyt si všichni zúčastnění velmi pochvalovali, byla to úžasná příležitost seznámit se s novými procedurami a možnost zjistit, jak úžasné služby rehabilitační ústav svým klientům nabízí:

  • „Vynikající a ucelená informace o péči o zdraví s využitím rehabilitace, mimořádně zajímavá a pro manažery potřebná akce.“ Pešek Jan, Dr. Ing., Zemědělská akciová společnost Mžany , a.s.
  • Nemám, co bych dodala, akce byla prostě skvělá, úžasná péče, úžasné prostředí, úžasné jídlo, kouzelný zážitek, kdykoli zopakovatelný 🙂 Moc děkuji!!“ Palečková Hana, Ing.
  • „Opravdový odpočinek v náročném prosinci. Považuji za nejvydařenější akci co jsem absolvoval s ČMA. Možnost systémové rehabilitaci všech co u nás pracují za počítačem.“ Borna Jiří, VK LOŽISKA s.r.o.
  • „Nejpřínosnější myšlenka v rámci celé akce: Zamyslet se nad dosavadním způsobem života, jak se chováme ke svému tělu a co mohu udělat pro své zdraví více a lépe. Výborně připravená akce, krásné prostory, příjemní lidé zajišťující akci.“ Ondřich Pavel, MAHLE Behr Mnichovo Hradiště s.r.o.
  • „Představení velmi zajímavé rehabilitační metody INFINITY v nádherném prostředí rehabilitačního ústavu Brandýs nad Labem. Velmi příjemný a ochotný personál pod vedením paní primářky MUDr. Tomanové. Neméně potom také skvělá společnost všech účastníků této akce a velmi milého přístupu paní PhDr. Marie Jírů a paní Mgr. Renaty Jírů. :)Velmi děkujeme :)“ Vašutová Barbora, Bc., TVAR výrobní družstvo Pardubice
  • „Velká spokojenost a báječný program! Děkujeme za báječný zážitek.“ Křenek Petr, HABAU CZ s.r.o.
  • „Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o rehabilitační metodě INFINITY method, o které jsme neměli ani tušení. Ještě jednou bych chtěla mnohokrát poděkovat za pozvání na tuto báječnou akci. Bylo nám ctí poznat vedení společnosti Centrum andragogiky, s.r.o. osobně.“ Máchová Veronika, Bc., SENCO Příbram, spol. s r.o.
  • „Velmi zajímavá přednáška paní primářky o Infinity Method.“ Škopová Petra, 5P Brand Production

Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí je akreditované zdravotnické zařízení, které se těší dlouhé a bohaté historii. Počátky léčby spadají až do konce 19. století, kdy byl vystavěn vodoléčebný ústav. Ten v průběhu let došel mnoha úpravám, které vedly až k dnešní podobě. Pod tu se výrazně podepsala současná ředitelka a primářka ústavu prim. MUDr. Michaela Tomanová, MBA, Ph.D., která zde působí od roku 2000. V těchto letech prošla budova řadou vnějších i vnitřních rekonstrukcí a byl přistavěn bazén, wellness centrum a nová přístavba jménem PARKPAVILON. Paní ředitelka se nezaměřila pouze na zázemí ústavu, ale také i na efektivnost rehabilitační péče.

Na základě získaných zkušeností přichází s inovační rehabilitační metodou INFINITY method®, která nese název dle anglického výrazu pro symbol nekonečna, tedy „ležatou“ osmičku. Právě osmičkový pohyb se stává základem této terapie, která působí na celý pohybový aparát a může sloužit i jako preventivní pohybový program. Koncept INFINITY method® je zaměřena na zlepšení stability, centrace celého těla, na vizualizaci, dále také na uvolnění, protažení i posílení celého pohybového ústrojí. Učí pacienty koordinovat, vnímat, ovládat a kontrolovat své tělo. Metoda je založena na základech biomechaniky, neurofyziologie a anatomie. Pracuje na celkové postuře a stabilitě těla včetně páteře s pomocí gravitace. Léčí se zde pacienti s onemocněním pohybového systému (např. onemocnění páteře, kloubů, svalů apod., poúrazových, pooperačních stavů a některých neurologických onemocnění).

Rehabilitační ústav Brandýs and Orlicí je mimo speciální metody paní ředitelky Tomanové znám také pořádáním významného kongresu zvaného Brandýské sympózium. Letos probíhal již jedenáctý ročník této význačné události, na kterou se každoročně sjíždějí přední osobnosti nejen z oblasti rehabilitace. Pro příklad lze jmenovat prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D., prim. MUDr. Zdenka Němečková Crkvenjaš, MBA, prof. MUDr. Jan Štulík, CSc. nebo prof. Dr. med. Marcela Lippert-Grüner, Ph.D. Program kongresu je tedy vždy velmi kvalitní. Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí je také vlastníkem jednoho ze dvou přístrojů Diers, které se nacházejí v České republice. Ten pomáhá na základě matematického modelování pacientovy páteře provedeným vyšetřením a tím zvyšuje kvalitu podávané léčby. Pacienti mohou využít také služby pražské INFINITY Clinic, která se nachází na Praze 4 v Doudově ulici a nabízí bohaté služby pro zájemce v oblasti rehabilitační terapie.

Právě především zkvalitňování léčby pacientů a zlepšování jejich podmínek a spokojenosti je hlavní cíl Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí i paní ředitelky Tomanové do dalších let.

Původní pozvánka

Click to Hide Advanced Floating Content