Letní podnikatelský kemp 2019

 

Původní zpráva

Česká manažerská asociace je hrdým partnerem Letního podnikatelského kempu pro mladé z dětských domovů, azylových domů a sociálně slabých rodin, který pořádá ZET Foundation Milana Zeleného a Yourchance. Na kemp zavítali prezident ČMA Petr Choulík, výkonný ředitel Ivo Gajdoš, člen prezidia Vilém Vrba. V odborné porotě, která hodnotila projekty mladých účastníků, usedl mluvčí ČMA Milan Mostýn. Čtvrtý ročník proběhl na zámku Vilémov ve dnech 14. – 21. 7. 2019. Účastnili se ho manažeři a podnikatelé z různých profesí a oblastí podnikání, aby dobrovolně věnovali svůj čas a energii mladým lidem. Podívejte se na VIDEO jak probíhal a jak jej hodnotí účastníci.

» Cíl kempu

Na kemp 2019 přijelo 14 mladých účastníků ve věku 14–26 let, z dětských a azylových domovů a sociálně slabých rodin, kteří měli zájem a chuť na sobě pracovat a dozvědět se více ze světa příležitosti.

Cílem kempu bylo seznámit mladé lidi s tím, co je to být dobrým zaměstnancem, ukázat, jak se stát profesionálem ve svém oboru anebo jak začít podnikat. Předat jim informace, znalosti, a hlavně dobré příklady. Program kempu klade důraz na vzdělávání a osobní rozvoj jednotlivých účastníků. Podporuje a vytváří jejich osobní zodpovědnost za uplatnění na trhu práce. Dlouhodobým posláním kempu je jejich příprava na úspěšné zařazení do běžného života po odchodu z dětského domova nebo azylových domů.

» Prezentační projekty

Pod vedením investora Václava Sušně – GrowBUSINESS si mladí lidé pomocí ekonomického modelu CANVAS vytvořili osobní zaměstnanecký nebo podnikatelský model. Na závěr kempu každý z nich předvedl své zkušenosti nasbírané během kempu odborné porotě, která byla složená z organizátorů a partnerů kempu. Porota následně vybrala a ocenila ty nejlepší:

1. místo: Ladislav Šenkyřík, poukaz v hodnotě 3.000 Kč na nákup na www.sportobchod.cz – mobilní aplikace pro fitness centra, která sdružuje trenéry, fitness centra a zájemce o zdravý životní styl a usnadňuje jejich vzájemnou spolupráci

2.místo: Gabriela Sedláčková, poukaz v hodnotě 2.000 Kč na nákup na www.sportobchod.cz – Pancake house – nabídka bramborových placek podle receptu po babičce – verze sladká, slaná, vegetariánská.

3.místo: Petr Havelka, poukaz v hodnotě 1.000 Kč na nákup na www.sportobchod.cz – restaurace „Kozí bouda“ zaměřená na využití zdravých lokálních potravin od farmářů při přípravě jídel a prodej mléčných výrobků.

Cena yourchance: Gabriela Sedláčková, Darina Nunhartová – kniha Velké ženy z malé země, Renata Mrázová, on-line film Myšlením k bohatství

A další ceny: cena prof. Milana Zeleného – Petr Havelka, cena sympatie – Roman France, cena za „největší zápal“ – Iveta Raková (Bryan)

Nicméně ocenění si odnášelo všech 14 účastníků kempu za svou aktivní práci při vytváření svých podnikatelských projektů.

» Program kempu

Etiketou a praktickými ukázkami správného stolování odborně a poutavě provedla Lucie Pilipová – majitelka Mediterránea a školitelka etikety.

Se sportovním a rozvojovým koučem Radimem Valigurou si účastníci prakticky vyzkoušeli, jak mysl ovládá své tělo a jak s touto informací pracovat ve svůj prospěch.

V rámci programu navštívili mládežníci i dvě blízké farmy. Na farmě Vilémov si vyzkoušeli řídit traktor a seznámili se s technickými novinkami. Ukázky procesu dojení mléka, chovu skotu a výrobu bioplynu viděli na farmě Uhelná Příbram. Nevšední exkurze zprostředkovali partneři kempu AGROTEC, a.s. a CERA a.s.

Odvahu, inspiraci a své vlastní zkušenosti po celý týden dodávali mladým účastníkům další přední čeští a slovenští podnikatelé. Svůj osobní a podnikatelský příběh představili velmi poutavou formou. Bylo nám ctí uvítat v rámci 4. ročníku kempu tyto významné osobnosti:

prof. Milan Zelený, zakladatel Nadace ZET; Peter Krištofovič – podnikatel, investor a business kouč Libor Hoření – zakladatel Toprecepty.cz, Dobrokáva; Jannis Samaras – zakladatel Kofola, Ugo; Petr Ludwig – zakladatel GrowJOB, autor knihy Konec prokrastinace; Martin Rada – generální ředitel AGROTEC a.s.; Jan Vlachynský – zakladatel sítě brněnských barů, Bar který neexistuje; mladý zakladatel start-upu brazilské bistro Brafo; Jana Víchová – lektorka komunikačních dovedností; Tomáš Zatloukal – zakladatel Poweregia; Radim Valigura – sportovní a rozvojový kouč, a další.

Kemp opět přijel podpořit známý jazzový a swingový zpěvák Jan Smigmator, který svým vystoupením navodil příjemnou a neformální atmosféru.

Celý týden vyvrcholil sportovním odpolednem a společným večerním grilováním.

» Start-upy a 5. jubilejní ročník

V předchozích ročnících kempu nám vznikly start-upy a projekty, se kterými nadále spolupracujeme v roli jejich mentorů.

  1. ročník kempu 2016: start up – Usušeno, Štěpán Serbus – sušené ovoce, www.ususeno.cz
  2. ročník kempu 2017: start up – brazilské bistro Brafo, Filip Horáček – fast food
  3. ročník kempu 2018: start up – Honzovy řízky, Jan Oulehla – www.honzovyrizky.cz
  4. ročník kempu 2019: projekt Květnatá zahrada, Petr Havelka

Již nyní připravujeme a těšíme se na 5. jubilejní ročník Letního podnikatelského kempu. Ten se bude opět konat v příjemném prostředí zámku Vilémov v termínu 19. – 26. 7. 2020.

Více informací o kempu naleznete také na www.letni-podnikatelsky-kemp.cz nebo na FB Nadace Zet

Kontakty:
Olga Girstlová, členka správní rady Nadace ZET, ambasadorka České manažerské asociace: girstlova@zetfoundation.com
Eva Paseková, koordinátorka projektů Nadace ZET: pasekova@zetfoundation.com

 

» Sponzoři a podporovatelé

 

LETNÍ PODNIKATELSKÝ KEMP 2019, 4. ročník, zámek Vilémov