Kulatý stůl ve společnosti Crystalex

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS), Klub zlepšování a společnost Crystalex CZ, s.r.o. pořádaly 5. dubna 2017 od 11.00 hodin další diskusní kulatý stůl v sídle společnosti Crystalex CZ, s.r.o. tentokrát na téma Užitkové sklo na prahu 21. století.

Celou fotogalerii naleznete zde

 

Úvodem všechny zúčastněné přivítala předsedkyně klubu RKS PhDr. Marie Jírů, po té následovalo představení účastníků a jejich sdělení o očekávání od kulatého stolu.

Následné slovo bylo předáno generálnímu řediteli PhDr. Martinu Kubátovi, který všem přítomným představil společnost Crystalex CZ, s.r.o.

Po představení společnosti se všichni zúčastnění přesunuli do výrobny a vzorkovny společnosti, kde zhlédli automatickou výrobu a výrobu dekorací. Během exkurze měli účastníci možnost vyzkoušet si ručně namalovat dekory na již hotové výrobky.

Po prohlídce navázal vedoucí úseku kvality Jiří Konopáč s prezentací na téma Co to vlastně je křišťálové sklo a jak ho vnímat v běžném životě.

Po prezentaci všichni zúčastnění využili možnosti neformální diskuze, při které si sdělili své dojmy a poznatky z návštěvy společnosti Crystalex CZ, s.r.o. Účastnící si odnesli mnohé informace o výrobě skla a odcházeli s novými poznatky a myšlenkami. Všichni byli nadšeni a uchváceni krásou a precizností českého skla, kvitovali jeho tradici a nadčasovost. Krásu těchto výrobků budou účastníci moct nadále obdivovat i doma, každý si odvezl dárek z dílny společnosti Crystalex CZ, s.r.o.

Kulatý-stůl-Crystalex