Kulatý stůl ve společnostech Synthesia, a.s. a Explosia a.s. – Cesta ke konkurenceschopnosti

synthesia2bCelou fotogalerii naleznete zde

.

ČMA Regionální klub, Severovýchodní Čechy (RKS), Klub zlepšování a společnosti Synthesia, a.s. a Explosia a.s. pořádaly 20. listopadu 2015 od 10 hodin další diskusní kulatý stůl v prostorách společností Synthesia, a.s. a Explosia a.s. na téma Cesta ke konkurenceschopnosti.

Úvodem přivítala účastníky diskusní akce předsedkyně RKS PhDr. Marie Jírů a vyzvala tak všechny zúčastněné k představení se a sdělení očekávání od kulatého stolu.  Po představení účastníků bylo hlavní slovo předáno generálnímu řediteli společnosti Synthesia, a.s. panu
Ing. Josefu Liškovi. Hlavního slova se ujal i generální ředitel společnosti Explosia a.s. Ing. Josef Tichý, CSc.

Po diskusi na téma konkurenceschopnost byli účastníci autobusovou dopravou převezeni na prohlídku společností Synthesia, a.s., kde jim byla umožněna prohlídka výrobny kyseliny dusičné a výroba oxyceluózy a na prohlídku závodu společnosti Explosia a.s. s praktickou ukázkou řízené exploze trhaviny SEMTEX, kterou všichni velmi obdivovali.

Jeden z hlavních cílů ČMA Regionálního klubu Severovýchodní Čechy je podnikatelské propojení setkávání aktivních a schopných osobností Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje s veřejnou správou. Tento cíl se klubu v poslední době velmi daří. Naší akce se mimo zástupců podnikatelské sféry zúčastnila i místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Mgr. Miluše Horská a radní členka Rady Pardubického kraje zodpovědná za investice a majetek paní Ludmila Navrátilová.

Další akce ČMA Regionálního klubu, Severovýchodní Čechy se uskuteční při příležitosti novoročního setkání v pivovaru dne 14. 1. 2016 v Rodinném pivovaru Propper, Hradec Králové.

Další připravované akce:

  1. 2. 2016 – Kulatý stůl ve společnosti Severochema, družstvo pro chemickou výrobu, Liberec
  2. 3. 2016 – Kulatý stůl ve společnosti Saar Gummi Czech, s.r.o.
  3. 4. 2016 – Kulatý stůl ve společnosti MODELÁRNA LIAZ spol. s r.o.
  4. 6. 2016 – Setkání oceněných manažerů Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje, Hradec Králové
Kulatý-stůl-Synthesia-Explosia