Výběr z monitoringu médií

ČMA 2. 8. 2021

26.07. – 01.08.2021

Tadeáš Rulík

Olga Girstlová*: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota

„Odborník nemusí být jen lékař nebo ajťák, ale i řemeslník. Chybí nám posilování pocitu, že něco umět a být šikovný je velká hodnota,” říká Olga Girstlová, šéfka Nadace ZET a spoluzakladatelka Letního podnikatelského kempu pro děti z dětských domovů a sociálně slabých rodin. „Mají handicap na startu a potřebují pomoc od lidí, kteří jsou v životě úspěšní,“ dodává.

* Viceprezidentka ČMA, Nadace ZET

Zdroj: www.video.aktualne.cz


Další krok k výstavbě Gigafactory. MPO a ČEZ uzavřely memorandum

Memorandum ohledně přípravy projektu továrny na bateriové články do elektromobilů, takzvané Gigafactory, uzavřely Ministerstvo průmyslu a ČEZ. Investice do projektu při roční výrobní kapacitě 40 GWh dosáhne částky minimálně 52 mld. Kč, vzniknout by mělo 2 300 pracovních míst.

„ČEZ je největším provozovatelem veřejných dobíjecích stanic v Česku a jsme připraveni naše podnikání rozšířit i do dalších částí elektromobility. Připravujeme projekt těžby lithia na Cínovci, které by se mohlo uplatnit právě v tuzemské továrně na bateriové články. V rámci uvažovaného investorského konsorcia bychom mohli mít funkci developera, který mimo jiné poskytne potřebné pozemky a postará se o dodávky energií a energetických služeb,“ říká předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš*.

*Vítěz soutěže Manažer roku 2014

Zdroj: www.mpo.cz


Pelhřimovský Agrostroj proniká na západ a kupuje německého výrobce nakladačů Stoll

Pelhřimovský výrobce zemědělských strojů Agrostroj koupil německého výrobce nakladačů Stoll. Zprávu přinesly Hospodářské noviny, cena firmy uvedena nebyla. Společnost Wilhelm Stoll Maschinenfabrik má roční obrat asi 120 milionů eur a je druhým největším výrobcem čelních nakladačů pro zemědělství na svět.

„Byla to skvělá šance, jak významně rozšířit náš záběr a také získat finální produkt s tradiční značkou. Pracovali jsme na tom skoro dva roky. Deal jsme dotáhli minulé úterý v Düsseldorfu,“ řekl serveru generální ředitel a majitel Agrostroje Lubomír Stoklásek*.

*Vítěz soutěže Manažer roku 2011

Zdroj: www.forbes.cz


ČEZ končí v Bulharsku

Firma ČEZ v následujících dnech dostane na účet peníze za svá bulharská aktiva. Nový majitel aktiv, společnost Eurohold, výměnou za ně získá od ČEZ akcie bulharských společností. ČEZ s firmou Eurohold podepsal kupní smlouvu v červnu roku 2019. Eurohold má ČEZ zaplatit 335 milionů eur, což je takřka devět miliard korun.

ČEZ v posledních letech postupně ukončuje své aktivity nejen v Bulharsku, ale i v Rumunsku, Albánii a také v Polsku. Jak potvrdil v rozhovoru pro týdeník Hrot generální ředitel ČEZ Daniel Beneš*, firma se aktuálně zaměřuje na rozvoj v Česku, na Slovensku a trzích západní Evropy.

*Vítěz soutěže Manažer roku 2014

Zdroj: www.tydenikhrot.cz


Zavlažování a ochrana rostlin po internetu může pomoci vinařům a dalším pěstitelům

Prostřednictvím nově vyvinutých čidel, propojených do nízkopříkonové bezdrátové sítě (LPWAN), je možné provádět průběžně kontrolu vzniku podmínek pro rychlé šíření chorob rostlin, aktuální stav závlah a včas přenést hlášení o kritických stavech k uživateli.

„Na vývoji čidel spolu s firmou Beta Control spolupracovalo Vysoké učení technické v Brně* a Středoevropský technologický institut. Kombinací nízko příkonové bezdrátové sítě a prvků IoT se řešitelům podařilo dosáhnout zajímavé cenové hladiny a velké flexibility při instalaci čidel v terénu. Tržní potenciál není omezen na tuzemsko, firma předpokládá export do okolních zemí,“ uvedl Petr Konvalinka, předseda Technologické agentury České republiky.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.averia.news


ČMZRB si půjčí 5 mld. Kč na rozvoj veřejné infrastruktury ČR

Evropská investiční banka (EIB) jakožto banka Evropské unie, poskytne Českomoravské záruční a rozvojové bance (ČMZRB)* 191 milionů EUR na podporu financování projektů rozvoje veřejné infrastruktury na území celé České republiky.

Finanční zdroje EIB, které bude mít ČMZRB k dispozici, budou určeny nejen k výstavbě a modernizaci klíčové veřejné infrastruktury v ČR (včetně sociálních, kulturních a administrativních budov), ale též pro zlepšení environmentálních parametrů, resp. energetické efektivnosti veřejných budov, včetně zlepšení dopravní a zdravotnické infrastruktury.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.averia.news


Chybí dřevo, měď i ocel. Se stavebními pracemi vyčkejte i kvůli ceně, radí experti

Ocel, dřevo nebo tepelné izolanty. To jsou jen některé z řady stavebních materiálů, které stavbaři v Česku už několik měsíců marně poptávají a u nichž pozorují strmý růst cen. Krize ve stavebnictví komplikuje plány také lidem, kteří si zrovna rekonstruují bydlení. Situace, kterou má na svědomí hlavně ochromení dodávek z Číny v době pandemie, by se podle odborníků měla začít zlepšovat až v zimě. Skokové zdražování potvrzuje i Metrostav*, jedna z největších stavebních společností v Česku.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.zpravy.aktualne.cz


Komerční banka spustila kampaň k udržitelnosti

Komerční banka* odstartovala začátkem července svou letní kampaň se sloganem „O CO2 jde“, jejímž hlavním tématem je udržitelnost a klimatická změna.

„Jsme jednou ze tří největších tuzemských bank a lídrem v oblasti zeleného financování. Je tak trochu naší povinností otevřít debatu o udržitelnosti a mluvit o ní otevřeně, se všemi otazníky i nejistotami. Dekarbonizace ekonomiky, nezbytná pro zpomalení oteplování naší planety, nebude jednoduchá. Chceme dát všem možnost proniknout do tématu a také se na něm aktivně podílet,“ komentuje kampaň Hana Kovářová, předsedkyně Komise ČBA pro udržitelné finance a ředitelka komunikace Komerční banky.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.mediaguru.cz


V investičním programu pro podnikatele postižené tornádem bude až 500 milionů korun

Prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky* mohou podnikatelé navíc získat bezúročný úvěr od 500 tisíc do 45 milionů korun na investice v rozšířeném programu Expanze – úvěry. Žádosti přijímá pobočka rozvojové banky v Brně.

*Kolektivní člen ČMA

Zdroj: www.tyden.cz/rubriky


 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter